Za kilka miesięcy z armii odejdzie 12 najwyższych rangą dowódców. Rezygnacje w MON złożyli generałowie w Sztabie Generalnym, wojskach lądowych i Dowództwie Operacyjnym - donosi "Gazeta Wyborcza".

Przy ulicy Szwoleżerów zakwitły kasztanowce. Niestety, to nie wróży niczego dobrego. Drzewa atakowane przez choroby i pasożyty są rozregulowane, a ich los - przesądzony. Stanowią też zagrożenie dla drzew w Łazienkach Królewskich.

W styczniu 2010 roku Donald Tusk ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta i wybiera fotel premiera. Po ponad roku może się wydawać, że życie szefa PO byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby jednak zdecydował się na Pałac Prezydencki. Los rzucał mu pod nogi same kłody, otoczenie jego politycznych "przyjaciół" rozpadło się i czekają go trudne wybory parlamentarne.

Po wypadku każdy kierowca ma prawo do pojazdu zastępczego. Jego wynajem powinien być opłacany z OC sprawcy. Tak uważa rzecznik ubezpieczonych. Jego stanowisko może wywrócić dotychczasowe praktyki rynkowe - pisze "Rzeczpospolita".

Niegdyś gromadziły się tam tłumy wiernych wsłuchujących się w słowa Jana Pawła II. Dzisiaj na krakowskich błoniach pojawili się inni przybysze, czworonożni i włochaci. Kandydat na senatora z ramienia PSL postanowił promować tradycję małopolski, czyli wypas owiec. Nie wszystkim taka "wypasiona" akcja przypadła do gustu.

Mówi się, że jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny, historyk. Także były więzień Auschwitz, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, minister, senator, sekretarz stanu - Władysław Bartoszewski, dla wielu autorytet i wzór. Sylwetkę profesora przybliży Justyna Pochanke w cyklu rozmów pt. "Lekcja Bartoszewskiego" w TVN24.

- Trudno było w tych wypowiedziach odnaleźć jakąś próbę bardziej refleksyjnego spojrzenia na miejsce Polski na świecie - ocenia debatę o polityce zagranicznej w TVN24 profesor Wojciech Łukowski. Inni politolodzy podkreślają, że rozmówcy koncentrowali się na przeszłości, nie prezentowali strategii na przyszłość polskiej polityki zagranicznej i nie szukali nowych rozwiązań.

Zarzuty propagowania treści faszystowskich i niszczenia mienia usłyszało pięciu nastolatków. Są podejrzani o to, że kilka tygodni temu w Krynkach (Podlaskie) i pobliskich Ozieranach namalowali napisy o treściach faszystowskich na kilku budynkach, m.in. garbarni, dawnej piekarni i nieużytkowanym już budynku urzędu miasta.

Polityka zagraniczna - taki był temat drugiej debaty wyborczej w TVN24, podczas której spierali się ze sobą przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych: minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (PO) oraz europosłowie Marek Siwiec z SLD, Jarosław Kalinowski z PSL i Paweł Kowal z PJN. Kto według Ciebie wygrał tę debatę? Zagłosuj w naszej sondzie! Masz na to czas do soboty, do godz. 19.30 (uwaga: zwycięzcę mogą typować wyłącznie zarejestrowani użytkownicy serwisu Kontakt 24)

- Żyjemy na bombie i nie mamy czym oddychać – tak wiosną tego roku skarżyli się mieszkańcy osiedla Buchwałowo w Sokółce. Wszystko przez kłopotliwe sąsiedztwo z terminalem, gdzie codziennie przeładowuje się gaz i węgiel. Skutków ubocznych tej działalności nie trzeba długo szukać. Po ostatnim materiale TVN24 sprzed kilku miesięcy, urzędnicy obiecali zająć się problemem.

24 uczniów jednej ze szkół w Brzegu (woj. opolskie) trafiło do szpitali z powodu dolegliwości wywołanych działaniem nieznanej substancji. Szkołę ewakuowano - powiedział asp. Bogusław Dąbkowski z brzeskiej policji.

O przesłuchanie kilkudziesięciu świadków - w tym Lecha Wałęsy - wnioskuje prokuratura w ponownym procesie w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. W piątek przed sądem wyjaśnienia zakończyli składać oskarżeni.

Lech Wałęsa spotkał się w Gdańsku z grupą rewolucjonistów z Egiptu i Tunezji. Obiecał im wsparcie. Radził, by w trakcie protestu i walki o zmianę władzy tworzyli odpowiednie partie i struktury. Przestrzegał też: "za szybko chcecie się rozliczać z przeciwnikami".

Abp Sławoj Leszek Głódź protestuje przeciwko udziałowi Adama Darskiego "Nergala" w programie "The Voice of Poland" w TVP2. W piątek napisał w tej sprawie list do prezesa TVP Juliusza Brauna. "W sytuacji, w której istnieje duży wybór profesjonalnych krytyków muzycznych Program Drugi TVP zatrudnia słynnego skandalistę Adama „Nergala” Darskiego" - napisał Głódź. Jego zdaniem to "głęboko zaburza stosunek TVP do misji społecznej obowiązującej telewizję publiczną".

Jeśli jeszcze nie widzieliście, jak wygląda oświetlony Stadion Narodowy, to we wszystkie wrześniowe weekendy możecie zaplanować wieczorny spacer nad Wisłą i nadrobić tę zaległość. Tym razem jednak nie będzie to wielka impreza - stadion będzie testować swoje oświetlenie.

Najprawdopodobniej niewybuch z czasów II Wojny Światowej był źródłem eksplozji, do jakiej doszło około godziny 14 w miejscowości Studnie w gminie Głowaczów koło Radomia (woj. mazowieckie). W wyniku wybuchu zginął 43-letni mężczyzna, który nieświadomie naruszył ładunek. O zdarzeniu poinformował redakcję Kontaktu 24 pragnący zachować anonimowość internauta.

Dyrektor oddziału banku w Katowicach miał współpracować z grupą oszustów, która próbowała wyłudzić w nim kredyty. Do ujęcia szajki przyczyniła się pracownica tej placówki - poinformowała katowicka policja.