O tym, że karmienie piersią jest najlepsze dla noworodków i niemowląt wiedzą wszystkie młode mamy, ale ciągle niewiele z nich ma odwagę robić to na zakupach, spacerze czy w podróży. Powód? Niechętne spojrzenia i krytyka - że to zbyt intymne, by robić to przy ludziach. Brakuje i akceptacji, i warunków. Ale kobiety nie poddają się. Wyszły na ulice, żeby przekonać Polaków, że karmienie piersią to normalna i naturalna sprawa.

Wtorek pod znakiem wizyty w Warszawie Baracka Obamy. Samolot z najważniejszym człowiekiem USA wyląduje na Okęciu o godzinie 9.50. Miasto zostało postawione w stan gotowości. Gdzie będzie można zobaczyć amerykańskiego prezydenta i jakie utrudnienia czekają mieszkańców stolicy?

Barack Obama przylatuje do Polski nie tylko po to, by uświetnić obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów nad Wisłą. Warszawa ma stać się pomostem między dwoma światami. Dojdzie bowiem do historycznego spotkania przywódcy USA z prezydentem-elektem Ukrainy Petrem Poroszenką, Polacy zaś powinni usłyszeć, że nigdy nie będą musieli sami bronić swoich granic przed napaścią z zewnątrz. Ma też dojść do podpisania umowy, która powinna otworzyć nowy rozdział we współpracy gospodarczo-wojskowej między USA i Polską.

Na warszawskim lotnisku wizyta Baracka Obamy wywołała gwałtowny ruch. Pojawił się szereg samolotów, które rzadko można zobaczyć w polskiej stolicy. Poza kilkoma ciężkimi transportowcami C-17, w niedzielę z bazy w Niemczech przyleciały tam również myśliwce F-16, uzbrojone w rakiety powietrze-powietrze. Mogą być prywatnym parasolem powietrznym prezydenta USA.

Polska jagnięcina wędzona igłami modrzewia z kaszą gryczaną niepaloną i karmelizowaną maślanką, pieczony seler w trawie żubrowej, szparagi z młodym bobem i olejem bukowym, a na deser truskawki i czereśnie pachnące czarnym bzem. Tym będzie pachniał stół w czasie obiadu Baracka Obamy. Brzmi wykwintnie? - Z mojej perspektywy to proste menu. Przygotowanie wszystkiego odbędzie się niemal od ręki - mówi w rozmowie z tvn24.pl Wojciech Modest Amaro, szef kuchni, którego Kancelaria Prezydenta poprosiła o przygotowanie poczęstunku dla prezydenta USA i kilkunastu innych głów państwa odwiedzających Warszawę we wtorek.

- Każda osoba, która zakłócała ceremonię pogrzebową, powinna pamiętać, że może się spotkać z generałem w niebie. I co? Tam też będzie gwizdać? - pytał w "Kropce nad i" Roman Giertych. Równie krytycznie, ale w oparciu o przepisy prawa, do zakłócania pogrzebu gen. Jaruzelskiego odniósł się Ryszard Kalisz. - Jeśli ktoś zakłóca tego rodzaju uroczystości, to podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat - przypomniał polityk.

Zdjęcia "z ręki" na stałe już zagościły w polityce. Gwiazdą gatunku stał się niedawno poseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Ale ma konkurencję. Prezydent Bronisław Komorowski udostępnił właśnie selfie z Andrzejem Byrtem, prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tle: ceremonia rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Wręczono je w pięciu kategoriach.

- Jeżeli trzeba byłoby stanąć na barykadach, to bym stanął, ale bardziej myślę o tym, że chciałbym być dumny z polskiej edukacji, biznesu czy sztuki - tłumaczył w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak. Jak dodał, Polsce życzyłby "profesjonalnych polityków", którzy "nie poddadzą się płytkim emocjom". - Nie można wszystkiego dyskredytować - podkreślił laureat nagrody "Ludzie Wolności" w kategorii "społeczeństwo".

Prezydent Bronisław Komorowski weźmie w sobotę w Kijowie udział w inauguracji prezydentury Petra Poroszenki - poinformował w poniedziałek Jaromir Sokołowski, minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.

NATO rozważa wzmocnienie wielonarodowego korpusu w Szczecinie - poinformował w poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel Sojuszu. Sprecyzował jednak, że plany te nie przewidują rozmieszczenia sił bojowych, a jedynie wzmocnienie dowództwa korpusu.

Prokuratorzy wszczęli śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków w zakresie nadzoru nad rodziną zastępczą z Łęczycy - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Śledczy chcą też sprawdzić, jak to się stało, że Jan A., 59-latek z Łęczycy i jego o cztery lata młodsza żona Bożena uzyskali status rodziny zastępczej. Para jest podejrzana o znęcanie się nad pięciorgiem podopiecznych, a 59-latek odpowie za molestowanie seksualne przybranych dzieci.

Prezydent Bronisław Komorowski spotka się we wtorek w Warszawie z ukraińskim prezydentem elektem Petrem Poroszenką - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Spotkanie zaplanowano w Belwederze na godz. 22.30.

"Nie zmieniam samowolnie trasy", "nie zatrzymuję się między przystankami" - to nawyki, które będą mogli przyswoić sobie pracownicy MPK dzięki "Kodeksowi superkierowcy i supermotorniczego". Został on wydany w formie komiksu. - Taka forma jest lepiej przyswajalna niż regulaminy - tłumaczy łódzki przewoźnik.

- Grzegorz Schetyna nie będzie ambasadorem w Moskwie ani - z tego co mi wiadomo - w żadnym innym mieście - powiedział w programie "Kontrwywiad" w RMF FM Paweł Graś, sekretarz generalny PO i były rzecznik rządu. Sam Schetyna także zaprzecza twierdząc, że posada przewodniczącego komisji spraw zagranicznych "wyczerpuje jego oczekiwania".