- W każdej armii są ci, którzy są na pierwszej linii frontu i walczą z wrogiem, i ciury obozowe, które najchętniej dekują się przy taborach - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Paweł Graś, komentując w ten sposób wypowiedź cytowanego przez tygodnik "Wprost" polityka PO, że członkowie tej partii, głosując nad programem, którego nie znali, czuli się w sobotę "jak stado baranów".

Incydent na sobotniej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej. Na scenę, gdy znajdowali się najważniejsi politycy partii, tym Donald Tusk, wtargnęła przedstawicielka Greenpeace z transparentem. Z rąk wyrwał jej go ochroniarz, czym zdenerwował premiera. - Proszę oddać to, ej - interweniował szef rządu, który chwilę później pozował z transparentem do zdjęć.

Kuriozalna depesza - tak Anna Fotyga nazywa notatkę amerykańskiej dyplomacji na jej temat, gdy była szefową Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Polityk PiS recenzowała też w Faktach po Faktach obecną politykę zagraniczną Polski. Jej zdaniem, rząd Tuska poddaje się Rosji, a demokracja w Polsce jest zagrożona.

Według 65 proc. internautów biorących udział w naszej sondzie, piątkową debatę wyborczą w TVN24 o polityce zagranicznej wygrał Radosław Sikorski (PO). Na drugim miejscu uplasował się Paweł Kowal (PJN), który zdobył 23 proc. głosów. Według 11 proc. internautów biorących udział w sondzie, na miano zwycięzcy debaty zasługuje Marek Siwiec z SLD. Najmniej głosów zdobył Jarosław Kalinowski z PSL (1 proc.).

Co znaczy być przyzwoitym i co człowiekowi daje szkoła? Między innymi o tym w swoich pierwszych "lekcjach" na antenie TVN24 mówił Władysław Bartoszewski. - Nie ma rankingów moralnych. Nie wiem ilu jest jakich ludzi. Ja spotykam na swojej drodze wielu prawych ludzi - mówił profesor w rozmowie z Justyną Pochanke.

Podczas konwencji Sojuszu Lewicy Demokratycznej były premier Leszek Miller przekazał szefowi partii Grzegorzowi Napieralskiemu pióro, którym podpisał traktat wprowadzający Polskę do UE. Wcześniej były prezydent Aleksander Kwaśniewski zachwalał sukcesy rządów lewicy.

"Człowiek jest najważniejszy", więc "Razem zrobimy więcej", bo przecież "Polacy zasługują na więcej". W końcu "Wszystko jest możliwe" i dlatego możemy wierzyć w "Jutro bez obaw". To hasła partii politycznych, z którymi prowadzą swoje kampanie, i dzięki którym chcą przekonać wyborców, że to właśnie na nich powinni zagłosować. Które przekonuje najbardziej?

Rodzina Moskalików w Nartach mieszkała od trzydziestu lat. Sąd stwierdził jednak, że z domu muszą się wyprowadzić i oddać go Agnes Trawny. Wcześniej dom należał do rodziny kobiety, a ona sama wyjechała do Niemiec w 1977 roku. Koszty postępowania egzekucyjnego poniosą Moskalikowie. Gmina przydzieliła im lokal socjalny.

Warszawskie zoo się rozbudowuje. Powoli spod ziemi wyłania się nowa lecznica m.in. dla kontuzjowanych bocianów. Robotnicy przygotowują też paludarium, w którym do końca roku rozgoszczą się piranie.

Być może dożyjemy takiego dnia, w którym bez lęku będzie można komuś przekazać władzę, przegrywając wybory. Ale to nie jest ten moment, w którym możemy przegrać wybory. Zwracam się zatem do was z gorącą prośbą: pomóżcie mnie, sobie a przede wszystkim Polsce - apelował Donald Tusk do działaczy PO podczas partyjnej konwencji. Jak przekonywał, zwycięstwo PO to lepsza przyszłość dla Polski. Ostrzegał jednocześnie przed powrotem do władzy PiS-u, który - jak stwierdził - może zamknąć Polskę w kokonie nieufności, "aresztować" rozpoczęte inwestycje i je zatrzymać, by postawić biało-czerwoną flagę na kupie gruzu.

Jeżeli 9 października okażecie nam zaufanie, to razem zrealizujemy wizję inteligentnego rozwoju i pozostaniemy liderem wzrostu w Europie. Nasz program prezentuje konkretne działania, które składają się na wizję inteligentnego rozwoju Polski - w taki sposób premier Donald Tusk zachęca do głosowania na PO we wstępie do programu wyborczego Platformy. Program na sobotniej konwencji PO przyjęto jednogłośnie.

Będzie to kosztowało. Ale zdrowie dzieci należy traktować jak inwestycję - tak w sobotę prezes PiS tłumaczył, dlaczego do szkół powinni powrócić lekarze i stomatolodzy. - 14 tysięcy szkół w 2014 roku, to powinno być wykonane - powiedział Jarosław Kaczyński. Miałoby to kosztować 3 miliardy złotych.

- Debata była ostra, ale rzeczowa. Było sporo rzeczowych argumentów, które padały z obu stron - powiedział w TVN24 były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosatni, komentując debatę na temat polskiej dyplomacji w TVN24. W jego opinii szef MSZ Radosław Sikorski nie uprawiał propagandy sukcesu, a opozycja nie krytykowała wszystkiego w czambuł. Inni politycy także zachwalali przebieg debaty. Wyjątkiem był PiS.

Chorzowska policja zatrzymała w piątek taksówkarza, który zwabiał dzieci do swojego auta i obnażał się przed nimi. W ciągu półtora roku dopuścił się takiego zachowanie kilkakrotnie. Grozi mu 10 lat więzienia

Była noc, byli pijani i chcieli zjeść kebab. Niestety potrzebowali do tego sfery Mikołaja Kopernika na co dzień zasiadającego na Krakowskim Przedmieściu na swoim pomniku. Skończyło się jego dewastacją, pościgiem policyjnym i izbą wytrzeźwień. Pomnik jest zresztą pechowy. Trzy lata temu też został "poturbowany".

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała zdjęcia i nagranie wideo z zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku z 2001 r. Pochodzą od amerykańskiego astronauty, którego nie było wówczas na Ziemi, Franka Culbertsona.

Dziś w południe w Warszawie rozpoczęła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, na której partia przedstawia swoją ofertę programową. W sprawie nie obyło się jednak bez zgrzytu. Działacze PO skarżą się, że nie widzieli programu na oczy, a władze partii traktują ich jak stado baranów - donosi "Wprost".