Zmarł ostatni westerplatczyk, mjr Ignacy Skowron

Major Ignacy Skowron, ostatni z żyjących żołnierzy, którzy we wrześniu 1939 r. bronili Westerplatte, zmarł w niedzielę w Kielcach. Miał 97 lat - poinformował prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 4. Pułku Piechoty Legionów, Zbigniew Kowalski.

"Dojrzała" prezydentura czy "zmarnowany czas"? Dwa lata Komorowskiego

"Dojrzała, niezależna i aktywna" - tak o prezydenturze Bronisława Komorowskiego mówi koalicja. "To czas zmarnowanych szans dla Polski, mamy prezydenta malowanego" - ripostuje opozycja. W poniedziałek mijają dwa lata od zaprzysiężenia Komorowskiego na urząd prezydenta. W tym czasie nie uniknął on wpadek i kontrowersji, jednak niezmiennie cieszy się wśród polityków największym zaufaniem Polaków.

Koziej: Przekłamania zagranicznych mediów ws. słów prezydenta

- W zagranicznych mediach pojawiły się fałszywe komentarze przypisujące prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu nieprawdziwą wypowiedź o rzekomym uznaniu za błąd polsko-amerykańskiej współpracy ws. obrony przeciwrakietowej - oświadczył w niedzielę szef BBN Stanisław Koziej. Tłumaczył, że w zdaniu, na które powołują się obcy dziennikarze, głowie państwa chodziło o "błędzie niedoszacowania kosztów politycznych" w związku ze zgodą na amerykańską instalację na terytorium Polski.

Rok od śmierci Andrzeja Leppera. Odsłonięto pamiątkową tablicę

W pierwszą rocznicę śmierci przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, na fasadzie budynku, w którym mieściła się siedziba partii przy Al. Jerozolimskich 30 w Warszawie, odsłonięto w niedzielę tablicę upamiętniającą tego polityka. Wcześniej w Kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży odbyła się msza święta w jego intencji.

Poszukiwania motolotniarza przerwane. Nic nie znaleziono

Poszukiwania motolotniarza lub paralotniarza, który mógł zaginąć w lasach w pobliżu miejscowości Zamek Bierzgłowski k. Torunia, nie przyniosły rezultatu. Akcję z udziałem ponad 130 policjantów i strażaków zakończono w niedzielę przed południem.

Udawali policjantów. Wpadli po wypisaniu "mandatu"

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców Braniewa, którzy udawali policjantów drogówki i wlepiali "mandaty". Od obywatela Rosji wyłudzili 100 zł. 18 i 19-latek usłyszeli zarzuty oszustwa i przyznali się do przestępstwa. Grozi im do ośmiu lat więzienia

Tłok, chaos, omdlenia. Trudny powrót z Woodstock

18. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą dobiegł końca. Ostatniego dnia zabawy nie popsuł nawet deszcz. - Wszyscy jesteśmy jedną, wielką rodziną - mówili uczestnicy festiwalu. Problemy zaczęły się podczas powrotów. W pociągach panował chaos, tłok, nie obyło się też bez omdleń.

Dwa koła i blisko 600 km w tydzień. Dla chorego Łukasza

Ponad dwudziestu uczestników, wyposażonych w rower i dobre chęci, zamierza przejechać blisko 400 km i za siedem dni znaleźć się we Lwowie. Z Piastowa koło Warszawy ruszyła trzecia edycja rowerowego rajdu charytatywnego "Pedałujesz - Pomagasz". Celem wyprawy jest zebranie pieniędzy na nowy rower dla chorego Łukasza. Akcję wspiera m.in. prezenter pogody TVN Meteo, Tomasz Zubilewicz.

Tusk dostał od Szwajcarów nagrodę i 50 tys. franków

Premier Donald Tusk odebrał w sobotę w szwajcarskiej Asconie Nagrodę Europejską. Spotkał się również z prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Eveline Widmer-Schlumpf - poinformowała na swojej stronie internetowej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Czołowe zderzenie na "10". "To jest prawdziwe cmentarzysko"

Dwie osoby nie żyją, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 10 na wysokości miejscowości Skotniki (Zachodniopomorskie). Droga będzie zablokowana do godzin rannych. - Ten odcinek to jest prawdziwe cmentarzysko - twierdzi Anna Bogucka, mieszkanka pobliskiego Krężna.

W związkach "źle się dzieje". Byli olimpijczycy krytykują

Problemy "w wielu" polskich związkach sportowych, brak długich programów szkoleniowych dla olimpijczyków, brak ciągłości i poczucie sportowców, że trzeba się "cały czas sprawdzać" - m.in. takie zarzuty formułowali goście "Faktów po Faktach" w TVN24. Wszystko to, jako komentarz do problemów złotego olimpijskiego medalisty Adriana Zielińskiego.

Komorowski chce polskiej tarczy antyrakietowej

Prezydent Bronisław Komorowski zaproponował rządowi budowę polskiej tarczy antyrakietowej, zdolnej do obrony terytorium naszego kraju przed atakami z powietrza. Chce też, aby stała się ona elementem wspólnej tarczy krajów NATO - pisze "Wprost". Przedstawiciele klubów parlamentarnych popierają inicjatywę głowy państwa.

Wyrok na gang pruszkowski z poślizgiem

Dopiero we wrześniu, a nie jak wcześniej planowano w lipcu, ma zapaść wyrok w wielkim procesie szefów i członków gangu pruszkowskiego. Prokuratura żąda dla niemal 40 oskarżonych kar od 15 lat więzienia do roku w zawieszeniu. Obrona podważa prawdomówność świadków koronnych i chce uniewinnień.

Zabili mężczyznę i porzucili go w lesie

Policjanci z Legionowa zatrzymali siedmiu podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 49-letniego mężczyzny. Oprawcy swoją ofiarę wywieźli do lasu i tam porzucili. Przestępcy związani ze śmiercią mężczyzny usłyszeli także zarzuty handlu narkotykami i posiadania amunicji.

Na Kaukaz z niemowlęciem

Na Kaukaz z siedmiomiesięcznym niemowlęciem? Do Afryki z kilkulatką? Czemu nie! Dla państwa Mikołajczuków i Kaliszewskich podróżowanie z dziećmi to norma. Jak przekonują, dziecko nie ogranicza i może sprawić, że podróż będzie bezpieczniejsza.

"Chcę oddać nerkę"

"Chcę oddać nerkę" - z takim apelem do szpitala zgłosiła się pewna Amerykanka. Chciała, by jej narząd trafił do kogoś, kto potrzebuje przeszczepu. Amerykańskie prawo na to pozwala, więc dzięki jednej osobie i sprawnemu systemowi udało się utworzyć cały łańcuch dawców i biorców. W Polsce podobna sytuacja byłaby raczej niemożliwa.

Wspomnień czar

Commodore 64 - na wspomnienie tego komputera wielu osobom kręci się łezka w oku. Sprzęt pojawił się w sklepach równo 30 lat temu. Ze "staruszkiem" problem mają młodzi, którzy takiego wynalazku raczej nie widzieli...

Pełen luzu

Uśmiechnięty, wyluzowany, dowcipny - takiego prezydenta rzadko mamy okazję oglądać. Taki wizerunek Bronisław Komorowski zaprezentował na Przystanku Woodstock, w trakcie którego spotkał się z prezydentem Niemiec. Czy to sprawa sympatycznych młodych ludzi, którzy go otaczali, czy tego, że głowie państwa na takim wizerunku zaczęło zależeć?

Igrzyska i kasa

Igrzyska to nie tylko sport - to także wielki biznes. Granice między szlachetną rywalizacją a bezpardonowym dążeniem do sukcesu często są cienkie, a olimpijskie ideały nierzadko mijają się z rzeczywistością.

Chińska fabryka olimpijczyków

Chińczycy zdominowali Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Symbolem potęgi Azjatów stała się Ye Shiwen, 16-letnia pływaczka, która pobiła rekord świata i pokonała zwycięzcę tej rywalizacji wśród mężczyzn. Dlatego jej zwycięstwo postawiono pod znakiem zapytania. Czy słusznie?

Olimpijski taniec na rurze

Wśród olimpijskich dyscyplin kilka jest takich, które kojarzą się raczej z zabawą niż zmaganiami na śmierć i życie. Wśród nich z pewnością są wyścigi BMX. Ale na kolejnych Igrzyskach możemy zobaczyć zawodników rywalizujących w jeszcze ciekawszych konkurencjach - na przykład taniec na rurze.

Nie masz biletu? To ci się nie upiecze

Przewozy Regionalne zmieniają zasady sprzedaży biletów w pociągach. Podróżny, który nie kupił biletu w kasie, musi wejść do pierwszego wagonu pociągu. Więcej zapłacimy też za kupienie biletu u konduktora.

Na Elbrus z dzieckiem w plecaku

Na Kaukaz z siedmiomiesięcznym niemowlęciem? Czemu nie! Dla państwa Mikołajczuków i Kaliszewskich podróżowanie z dziećmi to norma. Jak przekonują, dziecko nie ogranicza i może sprawić, że podróż będzie bezpieczniejsza.

"To wygląda jak piramida finansowa, ale brak dowodów"

- Sprawa Amber Gold wygląda jak piramida finasowa, ale nie mam pewności, czy tak jest, tak długo, jak nie będziemy mieć dowodów sądowych - tak o sprawie spółki Amber Gold mówił w "Faktach po Faktach" ekonomista, Ryszard Petru. O małych szansach na odzyskanie zainwestowanych tam środków przekonany jest były prezes GPW, Wiesław Rozłucki.

"Kaczyński, Macierewicz, Suski urodzili się do systemu totalitarnego"

- Polityka historyczna uprawiana przez polską prawicę od dobrych 15 lat jest polityką łże historyczną. Mówię o panu Jarosławie Kaczyńskim, Antonim Macierewiczu, pośle Suskim - to ludzie, którzy urodzili się do systemu totalitarnego, których nie stać na to, żeby się do nowego systemu przystosować - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 przewodniczący Partii Demokratycznej Andrzej Celiński.

Nożownik z Gdyni ukrywał się na Woodstock

Policji udało się złapać mężczyznę, który we wtorek wieczorem na jednym z gdyńskich osiedli śmiertelnie ugodził nożem 39-letnią kobietę. Mężczyzna został odnaleziony na festiwalu Woodstock. Wieczorem Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował, że 22-latek trafi na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu dożywotnie więzienie.