Prezydent ponawia zaproszenie dla szefowej MSW

Prezydent Andrzej Duda zaprosił szefową MSW Teresę Piotrowską na spotkanie w czwartek na godz. 16 - przekazała przed południem szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska. - Prezydent liczy, że to spotkanie odbędzie się w dobrej atmosferze - dodała.

"Zielone światło" od sądu. Pierwszy taki wyrok dla dilera dopalaczy

Zapadł precedensowy wyrok, potwierdzający możliwość karania za handel niebezpiecznymi substancjami, tzw. dopalaczami, na podstawie kodeksu karnego, a nie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie prok. Piotr Kosmaty.

Szczątki na terenie aresztu. Zidentyfikowano pierwsze osoby

Wacław Sadokierski i Piotr Wądołowski, aresztowani przez Niemców i rozstrzelani w 1943 roku, to dwie pierwsze osoby zidentyfikowane na podstawie badań genetycznych szczątków odkrytych podczas prac ekshumacyjnych na terenie aresztu śledczego w Białymstoku.

Osiem lat niesłusznie trzymany w szpitalu psychiatrycznym. "Sponiewierali mnie"

- Dzień w dzień, w ciężkim stresie, zdrowy człowiek przebywający z chorymi psychicznie. Ja się budzę spocony, cały mokry i w koszmarach to wraca - tak w skrócie Krystian Broll wspomina swoje osiem lat pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Jak się jednak okazuje, w ogóle nie powinien był tam trafić. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

"Mam poważne wątpliwości, czy rząd wie, na co się zgodził"

- Obawiam się, że są to decyzje spóźnione - skomentował ustalenia środowego szczytu przywódców UE Mariusz Kamiński. Wiceprezes PiS stwierdził w programie "Jeden na jeden", że nie ma przekonania, czy polski rząd jest przygotowany na przyjęcie uchodźców, a wiele pytań pozostaje wciąż bez odpowiedzi.

Polska zalana imigrantami? Davies: to strachy na Lachy

- Polacy chyba są mało przyzwyczajeni do ludzi innych narodowości i religii - stwierdził w programie "Świat" Norman Davies. Brytyjski historyk mówił, że w obecnej sytuacji pokutuje brak edukacji Polaków, którzy nieufnie podchodzą do wszystkich obcych. Obawy, że imigranci przyjdą i narzucą Polsce swoją religię czy wartości nazwał natomiast "strachami na Lachy".

"Przyrównywanie kobiet i dzieci do terrorystów jest skandaliczne"

- Liderzy Państwa Islamskiego powiedzieli kilka miesięcy temu, że wyślą do Polski pół miliona uchodźców i razem z nimi wyślą terrorystów - mówił w "Kropce nad i" Przemysław Wipler (KORWIN). - To jest próba budowania kapitału politycznego na lękach - ocenił Jakub Rutnicki (PO).

"Dobrze byłoby, gdyby premier Ewa Kopacz przestała się wpraszać do prezydenta"

- Teresa Piotrowska to najlepiej zorientowana osoba, bo była na granicy, kontrolowała ją, negocjowała - mówił w programie "Tak jest" szef sztabu PiS Stanisław Karczewski, tłumacząc, dlaczego Andrzej Duda zaprosił na spotkanie szefową MSW. Marcin Kierwiński, szef sztabu PO, podkreślał z kolei, że prezydent unika zwołania Rady Gabinetowej i spotkania z Ewą Kopacz. - Dobrze byłoby, żeby pani premier Ewa Kopacz wreszcie już przestała się tak wpraszać do pana prezydenta - zauważył Karczewski.

Wizyta w przedszkolu i na uczelni, czyli szef dyplomacji jedzie do Kielc

Grzegorz Schetyna odwiedzi w czwartek Kielce. O wyjeździe informuje na Twitterze rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych. Jak jednak zwracają uwagę internauci, program wizyty niewiele ma wspólnego z działalnością resortu, a dużo z toczącą się kampanią wyborczą. To właśnie z Kielc Schetyna kandyduje do parlamentu.

Kukiz: nie można wykluczyć koalicji przeciwko PiS

Nie stałe koalicje, ale koalicje celowe na rzecz konkretnych ustaw - taki plan na funkcjonowanie w parlamencie ma Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15. Na kompromisy nastawia się też Zjednoczona Lewica, choć jak zaznacza Barbara Nowacka, w kwestiach obyczajowych może to być niemożliwe.

Prezydent zaprosił, szefowa MSW nie przyszła. Kopacz: zły moment na awantury

Szefowa MSW Teresa Piotrowska nie przyjęła zaproszenia Andrzeja Dudy na spotkanie, które miało się odbyć w środę po południu. Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że odpowiednią formułą dla takich rozmów jest Rada Gabinetowa. Dodała, że negocjacje w Brukseli wciąż się toczą i nie jest to najlepszy moment, by wykorzystywać je do rozgrywek politycznych w kraju.

Proces w sprawie tzw. infoafery ma ruszyć w przyszłym roku

Sąd Okręgowy w Warszawie zapowiedział, że Proces w sprawie "infoafery" ruszy zapewne w II kwartale 2016 r. W środę 23 września odmówił on umorzenia sprawy teściowej głównego oskarżonego Andrzeja M., która miała prać pieniądze pochodzące z wręczanych mu łapówek.

Szef NIK przed Trybunał Stanu? "Musimy sprawdzić, czy wniosek jest zgodny z prawem"

Wniosek o postawienie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu jest obecnie opiniowany; jeśli będzie zgodny z prawem, zostanie skierowany do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej - powiedziała w środę Małgorzata Kidawa-Błońska. Marszałek Sejmu zaapelowała również do polityków, by nie wykorzystywali kwestii uchodźców do straszenia rodaków. - Prosiłabym by Ci, którzy mają wysokie ambicje polityczne, by nie straszyli Polaków - mówiła podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie.

"Nie można dzielić ludzi według wyznania, bo śmierć nie wybiera"

- Polska przyjmie osoby, które są zidentyfikowane. Ma to się to odbywać przy wsparciu służb - zapewnił w środę szef MSZ Grzegorz Schetyna. - Zależeć nam będzie na tym, żeby przyjmować ludzi, którzy tutaj po edukacji mogą się zasymilować i chcą mieszkać w Polsce, będą chciały być Polakami - dodał.

Kamienica rozpada się, ale ich nie stać na inny lokal. Miasto grozi, że zamuruje wejście

Władze Łodzi postawiły ultimatum ostatnim lokatorom kamienicy przeznaczonej do rozbiórki. Jeśli 79-letnia kobieta, jej córka, wnuk i niepełnosprawna wnuczka nie wyprowadzą się w najbliższym czasie, to wejście do mieszkania zostanie zamurowane. - Wszystkie propozycje innych lokali były odrzucane - przekonuje urząd miasta. - Zbyt wysokie czynsze - tłumaczy rodzina. Materiał "Faktów" TVN.