Olechowski: byłbym w depresji, gdyby PiS mógł zmieniać konstytucję

Gdybym dzisiaj miał obstawiać pieniądze, to na wygraną PiS w wyborach parlamentarnych - stwierdził w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ. Stwierdził, że wolałby, żeby partia ta mogła rządzić samodzielnie, ale bałby się takiej większości, by mogła zmieniać konstytucję.

Petru: to żaden wybór, albo platformiana bylejakość, albo pisowska zemsta

Przywary konkurencyjnych partii politycznych wyliczał podczas sobotniej konwencji wyborczej lider Nowoczesnej Ryszard Petru. - Nie chcemy państwa PiS (...), które kontroluje swoich obywateli. (...) Nie chcemy też państwa bylejakiego jak za PO. Nie chcemy państwa leniwego jak Donald Tusk, niezdecydowanego jak Ewa Kopacz. Przede wszystkim nie chcemy państwa pazernego jak PSL - mówił.

#HejtSTOP vs. #DamyRadę. Premier maluje ściany, PiS pokazuje spot

Kampanijna sobota z "hejtem" w roli głównej. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy spot wyborczy skierowany do wolontariuszy, który ma zachęcać ich do walki o głosy w mediach społecznościowych. Wojnę hejtowi, nie tylko temu internetowemu, wypowiedziała z kolei premier Ewa Kopacz.

Kukiz: zabieracie 70 procent moich pieniędzy i rzucacie mi ochłap

Kontrolę obywateli nad państwem i finansami publicznymi oraz przywrócenie bezpieczeństwa państwa postulował Paweł Kukiz podczas konwencji wyborczej w sobotę w Zakopanem. Domagał się też nowej konstytucji, która "rozwali partiokratyczno-urzędniczą arystokrację".

Jarosław Kaczyński: jesteśmy w stanie zmienić Polskę, musimy tylko wygrać wybory

Obecny rząd nie jest w stanie dokonać zmian, zmian musi dokonać ktoś inny - stwierdził w sobotę w Poznaniu prezes PiS. Jarosław Kaczyński wygłosił wykład na temat tego, jak rządzić Polską. - Jesteśmy w stanie zmienić Polskę, musimy tylko wygrać wybory - podkreślił. Wyjaśnił, że chodzi mu o zwycięstwo "dające możliwość skonstruowania jednopartyjnego rządu".

Schetyna: ambasador Rosji zostanie wezwany do MSZ

W poniedziałek ambasador Rosji zostanie wezwany do MSZ - poinformował w sobotę szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna. Ma to związek z wypowiedziami rosyjskiego ambasadora w piątkowym wywiadzie dla TVN24. Siergiej Andriejew powiedział m.in., że polityka Polski doprowadziła do katastrofy we wrześniu 1939 roku.

Papież przyjmie 9 listopada prezydenta Dudę

Papież Franciszek przyjmie na audiencji w Watykanie prezydenta Andrzeja Dudę. Spotkanie odbędzie się 9 listopada - ogłosił w sobotę ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Piotr Nowina-Konopka. Będzie to pierwsze spotkanie nowego prezydenta Rzeczpospolitej z papieżem.

Mają zapłacić za paliwowy przekręt. Niewinni przedsiębiorcy dostali milionowe kary

Dziesięciu rodzinnym firmom z Nowego Miasta Lubawskiego zatrudniającym około 100 osób grozi bankructwo. Urząd kontroli skarbowej nałożył na nie kary, choć te prawa nie łamały. Przedsiębiorcy kupowali paliwo od dostawcy, który nie płacił należnych podatków paliwowych i akcyzy. Firmy o tym nie wiedziały i sumiennie rozliczały się z fiskusem, ale to one mają ponieść konsekwencje paliwowego przekrętu. Materiał programu "Blisko ludzi".

Piesi z pierwszeństwem. Zmiany w kodeksie drogowym

Zmiany w kodeksie drogowym. Piesi mają mieć pierwszeństwo zarówno na przejściu, jak i przed nim. Wyjątkiem będą tramwaje. Przegłosowana w piątek w Sejmie ustawa budzi kontrowersje. Wielu jej przeciwników uważa, że kierowcy nie będą wiedzieli, jak mają się zachować. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Łopiński: prezydent nie ponosi odpowiedzialności za ustalenia szczytu

Jeżeli będziemy traktowali państwa wyszehradzkie tak jak ostatnio, to będzie to miało złe skutki - ostrzegł sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Łopiński. Jego zdaniem prezydent nie ponosi odpowiedzialności za ustalenia Rady UE ws. podziału uchodźców, gdzie polski rząd zagłosował odmiennie niż Słowacja, Czechy i Węgry. Maciej Łopiński był gościem "Piaskiem po oczach" w TVN24.

"Premier i szefowa MSW strzeliły focha"

Rozgrywanie przez Ewę Kopacz tej sprawy medialnie na potrzeby kampanii jest zupełnie nie na miejscu - tak w "Faktach po Faktach" Beata Kempa ze Zjednoczonej Prawicy skomentowała zamieszanie wokół zaproszenia przez Andrzeja Dudę szefowej MSW oraz napięcie na linii prezydent-premier. - Nie tak prowadzi się polskie sprawy, jeśli jest się prezydentem - ocenił z kolei senator Bogdan Klich z PO.

Oderwali czerwone gwiazdy, zdewastowali groby żołnierzy. MSZ Rosji wzywa polską ambasador

MSZ Rosji wezwało w piątek ambasador Polski, by wyrazić oburzenie z powodu zniszczenia grobów żołnierzy radzieckich w Milejczycach. Moskwa domaga się "rzetelnego śledztwa". Rosyjskie MSZ skrytykowało Polskę w piątek także za niewpuszczenie krymskiego urzędnika, objętego unijnymi sankcjami, na teren naszego kraju. To "kolejny nieprzyjazny krok Polski" - czytamy w komunikacie.

Wziął przez "omyłkę"? Znikający tablet w Sejmie

Sejmowe kamery uchwyciły moment, gdy poseł Jerzy Szmit (PiS) zabiera tablet, który nie należy do niego. On sam przekonuje, że był to efekt "omyłki" i “roztargnienia”. Tak tłumaczy się w liście do marszałek Sejmu. Dotarliśmy do tego pisma.

Marszałek Sejmu: sprawa Ziobry nie jest jeszcze zakończona

- Ta sprawa będzie toczyła się dalej, tylko innym trybem - przewiduje marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Prokuratura będzie miała poważne podstawy, żeby postawić zarzuty Zbigniewowi Ziobrze - ocenia Robert Kropiwnicki (PO). I zapowiada, że jeszcze dziś przekaże śledczym komplet dokumentów. W piątkowym głosowaniu w Sejmie upadł wniosek o postawienie byłego ministra sprawiedliwości przed Trybunałem Stanu.