Biernacki: służby były, są i będą przygotowane do walki z terroryzmem

- Jak już mówimy o zdradzie (w Grupie Wyszehradzkiej ) to jest też inna sprawa, sprawa Rosji i Ukrainy. Możemy tak się licytować - powiedział Marek Biernacki. Koordynator ds. służb specjalnych w programie "Jeden na jeden" ustosunkował się do zarzutów, że Polska w kwestii uchodźców zdradziła swych sojuszników z Grupy.

Kopacz jedzie na nadzwyczajny szczyt Unii potwierdzić decyzje ministrów

Premier Ewa Kopacz weźmie udział w szczycie Unii Europejskiej, podczas którego szefowie rządów i państw będą rozmawiać o kryzysie imigracyjnym. Na wtorkowym spotkaniu szefów MSW państw UE Polska zgodziła się na przyjęcie ok. 5 tys. uchodźców, ale faktycznie ma trafić do nas mniej - ok. 4,5 tys. osób.

Żelichowski: uchodźców przyjąć, nakarmić, napoić i odesłać z powrotem

Jeżeli część uchodźców, których przyjmie Polska, zdecyduje się zostać w naszym kraju, powinni to uczynić na naszych warunkach, przestrzegając wartości europejskich – uważa poseł PSL, Stanisław Żelichowski. Z kolei Tadeusz Iwiński (SLD) ocenił, że decyzja Polski w sprawie liczby uchodźców jest do przyjęcia, jeśli dobrze przygotujemy się do ich integracji.

Komorowski: Merkel popełniła błąd w sprawie migrantów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel popełniła "polityczny błąd" najpierw decydując się na wysłanie komunikatu do migrantów o tym, by przybywali do jej kraju, a potem wycofując się ze swych obietnic - stwierdził w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Bronisław Komorowski. Były prezydent dodał też jednak, że "nie należy dramatyzować" w kwestii problemu imigracyjnego w Europie, a sama Polska jako "wielki kraj" mogłaby przyjąć "i dwa, i 12 tysięcy uchodźców".

"Polski rząd wywiesił zbrukaną, białą flagę"

Sprzeciw w Brukseli nic by nie dał, bo nie było mniejszości blokującej, więc zdecydowaliśmy się negocjować - stwierdził w "Kropce nad i" wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski, wyjaśniając, dlaczego Polska zagłosowała "za" projektem w sprawie kwot imigracyjnych. Jarosław Gowin (Polska Razem) uznał z kolei, że Polka uległa dyktatowi Niemiec i Brukseli. - Polski rząd wywiesił zbrukaną, białą flagę - ocenił.

Trzaskowski: Pierwsi uchodźcy trafią do Polski w przyszłym roku

Polska zagłosowała "za", gdyż absolutna większość polskich postulatów została spełniona - stwierdził we wtorek po spotkaniu w Brukseli wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że w środę premier Ewa Kopacz ma negocjować na Radzie Europejskiej konkretny plan, który postawi tamę niekontrolowanej imigracji do Europy.

Partia KORWiN zarzuca Petru przestępstwo. "Lewe pieniądze"

Partia KORWiN zarzuciła liderowi Nowoczesnej Ryszardowi Petru złamanie prawa - zbieranie w czasie kampanii wyborczej pieniędzy na fundację Nowoczesna RP - i złożyła zawiadomienie do prokuratury. Nowoczesna zapewnia, że przestrzega reguł Kodeksu wyborczego.

W pięć lat pięć razy więcej żłobków w Polsce

Nieco ponad 7 procent najmłodszych dzieci - do trzech lat - chodziło w ubiegłym roku do żłobka, klubiku dziecięcego lub miało zapewnioną inną formę opieki w czasie, gdy ich rodzice pracowali - wynika z przyjętego we wtorek przez rząd sprawozdania z realizacji tzw. ustawy żłobkowej.

List Kukiza do Tuska. "Z każdym dniem wzrasta zagrożenie terrorystyczne"

Popłynie potok słów, po którym nikt nie spodziewa się konkretów. Bo i dlaczego wczorajsza niemoc, której tyle razy doświadczyliśmy, ma zmienić się w jutrzejszy plan i działania - powiedział Paweł Kukiz na konferencji prasowej, na której odczytał list, który wystosował do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

Trafiła do BIK przez 25 groszy. "Dług był niższy niż 30 zł, więc bank nie informował"

Za późno zapłaciła ratę kredytu, bank naliczył jej 25 groszy karnych odsetek, a dług zgłosił do BIK. Pani Ola z Łodzi o wszystkim dowiedziała się dopiero dwa miesiące później, kiedy bezskutecznie starała się o inny kredyt w innym banku. - Dług był niższy niż 30 zł, więc o nim nie informowaliśmy - wyjaśnia bank. A eksperci mówią: to nie jest odosobniony przypadek. Ale nauczka.

Ilu uchodźców w Polsce? Kopacz: tylu, żeby nie zdestabilizować życia

- Władza bierze odpowiedzialność za to, żeby Polacy nie czuli obecności tych, którzy tutaj przyjadą - powiedziała premier Ewa Kopacz pytana o kwestię uchodźców. W związku z tym - zaznaczyła - nawet jeśli inni mogą sobie pozwolić na to, by "myśleć sercem", to władza "powinna myśleć głową". Premier zapowiedziała też, że jeszcze w tym tygodniu zda sprawozdanie "z tego, co się jej udało" przez rok na czele rządu.

Czarnobyl? Nie, to Dąbrówka Wielkopolska. "Mamy przesr**e już od iluś lat"

Ludzie chodzący w maskach po ulicy, olbrzymia chmura dymu nad wioską, podstawiony autobus, którym ewakuowani są mieszkańcy. To nie zdjęcia z Prypeci koło Czarnobyla z kwietnia 1986 r., lecz świeże obrazki z Dąbrówki Wielkopolskiej (woj. lubuskie). Od czterech dni płonie tu składowisko śmieci. Zobacz materiał "Blisko ludzi" TTV.

"Narodowy egoizm". Niemiecka prasa o stosunku Polski do kwestii uchodźców

"Nie zapomnimy, że niektóre kraje pozostawiły przyjaciół samym sobie" - te słowa europejskiego dyplomaty cytuje "Sueddeutsche Zeitung", zarzucając Polsce "narodowy egoizm". Z kolei "Frankfurter Allgemeine Zeitung" podkreśla, że problem uchodźców stał się głównym tematem polskiej kampanii wyborczej. "Powróciła tradycyjna polska wojna domowa na słowa" - ocenia "FAZ".