Niska frekwencja w wyborach na szefa PO. Siemoniak: bez pochopnych wniosków

- W poprzednich wyborach, gdy na szefa PO kandydowali Donald Tusk i Jarosław Gowin, frekwencja też była na poziomie 50 procent - powiedział w RMF FM Tomasz Siemoniak, minister obrony w rządzie Ewy Kopacz. Odniósł się tym samym do pytania o liczbę uprawnionych, którzy wzięli udział w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej.

Błaszczak: w lipcu przywrócimy kontrole na granicach Polski

Ze względu na wydarzenia o charakterze międzynarodowym, które będą miały miejsce w Polsce, pewnie przywrócimy w lipcu kontrole na granicach - powiedział w "Jeden na jeden" Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA tłumaczył, że powrót kontroli w związku z lipcowym szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie to "standardowe" działanie.

Ciągły głód rujnuje życie Małgosi. Pomóc ma przełomowa metoda

Bywa, że swoje życie nazywa piekłem. Nie ma żadnych znajomych, przyjaciół. Często nawet nie ma ochoty wstać z łóżka. Jako dziewczynka przeszła operację usunięcia guza mózgu. Skutek uboczny to chroniczny głód: choroba, która rujnuje życie Małgosi. Teraz dla dziewczyny pojawia się nadzieja. Materiał programu "UWAGA!" TVN.

Rokita: Schengen nie umiera, ale mocno się przekształca

Polska nie zostanie wykluczona ze strefy Schengen - ocenił w "Faktach po Faktach" komentator TVN24 BiŚ Jan Maria Rokita. Jego zdaniem Europa ma obecnie zbyt wiele problemów natury politycznej, by zajmować się kryzysami ideologicznymi w Europie Wschodniej.

Błaszczak: pogląd Polski na działania europejskiej straży granicznej zwycięża

- Zależy nam na zachowaniu strefy Schengen, ale naszym podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa Polaków - powiedział Mariusz Błaszczak, który w poniedziałek uczestniczył w Amsterdamie w nieformalnym spotkaniu szefów MSW państw Unii Europejskiej. Jego tematem było funkcjonowanie strefy Schengen i ewentualne działania wobec Grecji, przez którą do Europy dotarło w 2015 roku ponad milion migrantów.

Ustawa o "śmieciowym jedzeniu". Była szefowa MEN przypomina: PiS również był "za"

Rozporządzenie zostawione przez naszych poprzedników doprowadziło do absurdalnych sytuacji, do konfliktów i awantur w szkole - powiedziała minister edukacji narodowej, Anna Zalewska. Wcześniej w rozmowie z RMF FM zapowiedziała, że resort zmieni ustawę dotyczącą "śmieciowego jedzenia" w szkołach. - Kiedy ustawa przechodziła, to wszyscy byliśmy "za", PiS również - komentuje była szefowa MEN, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Posłowie po decyzji RE. "Ci, którzy liczyli, że Europa będzie o Polsce mówiła, mają bardzo smutne miny"

- Jestem zadowolony, bo uważam, że takie debaty nie rozwiązują problemów - powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, po decyzji Rady Europy, aby nie zajmować się sytuacją w Polsce. Jako dobrą wiadomość ocenił ją również Marek Jakubiak z Kukiz'15 oraz Ryszard Terlecki z PiS. - Komisja monitorująca ciągle pracuje w Radzie Europy - wyjaśniał Cezart Tomczyk z PO.

Autostradowa bramka do... łapania złodziei samochodów

- Macie kradzione auto na A2. Nie puśćcie go w Strykowie - powiedział dyżurny zgierskiej policji do dyżurnego odpowiedzialnego za punkty opłat. Tak, bez blokady i niebezpiecznych pościgów, udało się odzyskać kradzione auto z Niemiec. To nie pierwsze tego typu zatrzymanie na A2.

Szydło: to nie Polska jest dzisiaj problemem Europy

- Europa nie potrafi poradzić sobie ze swoimi problemami i odwraca uwagę od rzeczywistych problemów - powiedziała Beata Szydło podczas konferencji w Koniecpolu. Odniosła się w ten sposób do tematu debaty o Polsce w Unii Europejskiej. Jej zdaniem ta dyskusja powinna się zakończyć.

Nie będzie debaty o Polsce. Będzie o ochronie kobiet po atakach w Niemczech

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy nie zajmie się sytuacją w Polsce. Przynajmniej na razie. Aby przegłosować wniosek Biura Zgromadzenia Narodowego o debatę, potrzebna była większość 2/3 głosów Zgromadzenia. Za przeprowadzeniem debaty o Polsce w trybie pilnym opowiedziało się 98 osób. 89 było przeciw. Będzie za to debata związana z niedawnymi napaściami na kobiety w Niemczech.

Diabelski młyn straszył... stanem technicznym. Łódzki lunapark do rozbiórki

Kolejka górska przerażała nie ze względu na ilość "zawijasów", ale ze względu na stan techniczny. Podobnie zresztą jak inne przestarzałe zabawki - niedawno (po raz kolejny) na diabelskim młynie utknęli goście. Łódzcy urzędnicy stwierdzili, że lunapark trzeba zrównać z ziemią. Zamiast lunaparkowych atrakcji będzie olbrzymi plac zabaw.

Dziś Dzień Transplantologii. Jak zostać dawcą

- Niejednokrotnie na bloku operacyjnym wisiały nasze smokingi w Sylwestra, kiedy nie szliśmy na bal tylko pobieraliśmy narządy - opowiadał o swojej pracy transplantologa dr Jerzy Sieńko w programie "Wstajesz i wiesz". Z okazji Dnia Transplantologii chirurg wyjaśniał, co należy zrobić, aby zostać potencjalnym dawcą narządów.

Ćwierć wieku oczekiwania na operację. Kolejkowe rekordy

Ile można czekać na operację ortopedyczną? Na skomplikowaną operację kolana nawet i ćwierć wieku, jeśli ktoś chce się operować w szczególnie obleganym ośrodku u rozchwytywanego specjalisty. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania, niektórzy pacjenci zapisują się na zapas. Lekarze mówią, że to absurd. NFZ, że nie ma potrzeby tyle czekać. Materiał „Faktów TVN”.