Senat przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji

Senat przyjął nowelizację ustawy o mediach publicznych. Przewiduje ona wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia. Nad ustawą przez kilka godzin debatował w czwartek Senat. PiS podkreślał, że to pierwszy etap reformy mediów publicznych, PO zarzucała, że dojdzie do ich upolitycznienia. Teraz nowelizacja trafi do prezydenta.

Bracia z Malborka odnalezieni

14-letni Kacper i 12-letni Maciej z Malborka zostali odnalezieni w czwartek w Elblągu. Chłopcom nic się nie stało. Wszystko wskazuje na to, że uciekli z domu.

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. "afery madryckiej"

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki, bohaterowie tzw. afery madryckiej, nie staną przed sądem. W czwartek umorzone zostało śledztwo, potwierdziły się więc wcześniejsze ustalenia dziennikarzy tvn24.pl.

Kempa do opozycji: jeżeli ktoś nie wytrzyma tempa pracy, to może zrezygnować

- Opozycja, która wcześniej była obozem rządzącym na tyle rozleniwiła się rządząc, że dzisiaj nie chce pracować w trybie nawet 24-godzinnym, jeżeli jest taka potrzeba. To jest ich problem - stwierdziła szefowa KPRM Beata Kempa. Ostro skomentowała opinie, że TK powinien orzekać według przepisów poprzedniej ustawy, sprzed nowelizacji.

Projekt zmiany konstytucji autorstwa Kukiz'15 skierowany do pierwszego czytania

Projekt poselski zmiany konstytucji RP w zakresie zmian dotyczących Trybunału Konstytucyjnego został skierowany do pierwszego czytania. Pod projektem zgłoszonym przez posłów Kukiz’15 podpisała się również grupa posłów PiS. Proponowane zmiany w Konstytucji obejmują m.in. wygaszenie kadencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

KE: pismo MSZ do Komisji Weneckiej nie obejmuje wszystkich naszych zastrzeżeń

W oświadczeniu Komisji Europejskiej dla TVN24 podkreślono, że rządy prawa są jedną z fundamentalnych wartości państw UE, a zmiany konstytucyjne w Polsce "śledzone są z zaniepokojeniem". Tymczas, jak poinformowało TVN24 źródło w KE, polskie pismo do Komisji Weneckiej nie dotyczy obecnego konfliktu prezydenta Andrzeja Dudy z Trybunałem Konstytucyjnym.

20 najpopularniejszych informacji w tvn24.pl

Niespodziewane śmierci, wstrząsające tragedie, ale też wzruszające ludzkie historie i zadziwiające spektakle natury - te informacje wzbudziły Wasze największe zainteresowanie w 2015 roku. Przypominamy najpopularniejsze teksty naszego portalu z ostatnich 12 miesięcy.

Marek Łapiński nowym szefem Straży Granicznej

Nowym szefem Straży Granicznej został funkcjonariusz tej formacji major Marek Łapiński. To oznacza, że szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wymienił już szefów wszystkich podległych mu służb.

Co różni dwa trybunały? Tłumaczy rzecznik niemieckiego sądu konstytucyjnego

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro próbował udowodnić w TVN24, że niemiecki Trybunał Konstytucyjny pracuje efektywniej niż jego polski odpowiednik. Twierdził, że niemiecki "załatwił" kilkanaście razy więcej spraw niż polski mimo, że jest w nim tylko o jednego sędziego więcej. Tymczasem - jak informuje rzecznik niemieckiego TK - tam każdy z sędziów ma do pomocy kilku zawodowych współpracowników. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Prostytutka w delegaturze CBA. Zwolniony agent wraca do służby

Agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego został zwolniony ze służby, gdy na jaw wyszło, że podczas nocnego dyżuru zaprosił do siedziby Biura prostytutkę. Teraz jednak wrócił do pracy, a nowe kierownictwo CBA wyrzuciło przełożonego, który go na tym nakrył - dowiedział się portal tvn24.pl.

Były prezes SN: zaskarżyłbym ustawę o TK bez najmniejszej wątpliwości

- Obowiązkiem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jest dbanie o wymiar sprawiedliwości - powiedział były prezes SN, prof. Adam Strzembosz. Gość programu "Tak jest" stwierdził, że "bez najmniejszej wątpliwości" zaskarżyłby nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS, podobnie jak zrobiła to obecna prezes SN, prof. Małgorzata Gersdorf.