Prezydent Kielc zostaje. Referendum nieważne

Niedzielne referendum ws. odwołania prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego, jest nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji, która wyniosła 17,61 proc. Do urn poszło prawie 28 tys. osób., dla ważności głosowania powinno to być o ponad 10 tys. więcej.

"PiS uwierzyło, że prezes Kaczyński jest emanacją całego narodu"

Prezes Jarosław Kaczyński wypowiedział się w imieniu Polaków, którzy określili, gdzie mają stanąć pomniki poświęcone pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej - przekonywała w "Faktach po Faktach" Marzena Machałek (PiS). - PiS uwierzyło, że jak prezes Kaczyński coś powie, to tak myśli cały naród. Niestety, to jest bardzo błędne - kontrargumentowała Urszula Augustyn (PO). Włodzimierz Czarzasty przyznał, że nie podoba mu się "wypowiadanie się w imieniu wszystkich Polaków".

Prezydent Duda: zwyciężyła idea budowy silnego państwa

Budowanie państwa nie może polegać na wtłaczaniu ludzi w ideologię, musi polegać na idei - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył, w wyborach w 2015 r. zwyciężyła idea budowy silnego państwa w odwołaniu się do tradycji i społecznego potencjału.

"Polscy i irlandzcy kibice świetnie się bawili". Potem poleciały butelki

Dziewięć rannych osób, które uczestniczyły w bójce w sobotni wieczór w Nicei, opuściło już szpital - poinformowała lokalna policja. Wśród rannych w starciu, do którego doszło po ataku miejscowych kibiców na Polaków i Irlandczyków z Północy, poszkodowany został jeden kibic znad Wisły.

Macierewicz: obrona terytorialna od września

Liczymy, że obrona terytorialna będzie formowana od września; są już wyznaczone jej dowództwa - powiedział w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz. Żołnierze obrony terytorialnej są przygotowani do rzeczywistego działania - ocenił.

Bez wody, w zamknięciu, z pasożytami. "To była fabryka do sprzedaży psów"

- Przyjechaliśmy na interwencję. Psy były zamknięte w klatkach. Szczeniaki były ściśnięte i nie mogły się poruszać, nie mogły się wyprostować, nie miały nawet wody - tak o hodowli psów w Wohyniu (woj. lubelskie) opowiada Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z Fundacji "Ex Lege", do której zwrócono się o pomoc. Materiał programu "UWAGA!" TVN.

Po operacji straciła wzrok. Obwinia lekarzy i walczy ze szpitalem

Najpierw zachorowała na nowotwór, później przestała widzieć. Gdy okazało się, że wzrok wcale nie musiał być ceną za ocalenie życia, przez dziesięć lat walczyła w sądzie ze szpitalem. Wygrała, ale sąd apelacyjny zarządził na nowo poszukiwanie dowodów. To może wydłużyć proces o kolejnych kilka lat. Reportaż w magazynie "Blisko Ludzi".

Listkiewicz: Niemcy zremisują z Ukrainą

Pierwsze mecze Euro 2016 we Francji pokazały, że w tym turnieju nie ma słabych drużyn - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz. Ocenił, że reprezentacja Polski wygra w pierwszym meczu z Irlandią Północną. Z kolei Niemcy zremisują z Ukrainą.

"Die Welt": Polska ośmiesza Niemcy w Bundestagu

"Obraz [dialogu polsko-niemieckiego - red.] jest bardzo jednostronny, przedstawiony z perspektywy rządu w Warszawie" - ocenił Sven Felix Kellerhoff w tekście "Tak Polska ośmiesza Niemcy w Bundestagu" na łamach niemieckiego "Die Welt". Tekst dotyczy prezentowanej w Bundestagu wystawy "Polacy i Niemcy. Historia dialogu", przygotowanej przez warszawskie Muzeum Historii Polski w ramach obchodów 25. rocznicy podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie.

W Londynie uczczą cichociemnych

Polacy i Brytyjczycy uczczą wspólnie cichociemnych w Londynie. 75 lat temu wyszkoleni w Wielkiej Brytanii żołnierze zostali zrzuceni na tereny okupowanej Polski.

Kaczyński podał konkretną lokalizację pomników

Częścią odbudowy moralnego porządku w ojczyźnie musi być prawda o katastrofie smoleńskiej - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawiając w piątek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim z okazji 74. miesięcznicy smoleńskiej.

Rzepliński uhonorowany w Niemczech

Wydział Prawa Uniwersytetu w Osnabruecku w Dolnej Saksonii przyznał w piątek prezesowi Trybunału Konstytucyjnego Andrzejowi Rzeplińskiemu tytuł doktora honoris causa w uznaniu zasług dla budowy państwa prawa w Polsce.

Pijane matki zataczały się na ulicy. Dostały 500 plus

Dwie rodziny z Wąbrzeźna w woj. kujawsko-pomorskim, które korzystały z programu 500 plus zamiast gotówki dostaną pomoc rzeczową. Taką decyzję podjął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po tym, jak dwie pijane matki zataczały się na ulicy.

"Mamy wojnę wydaną co najmniej połowie społeczeństwa"

Albo działania rządu doprowadzą do pełnego państwa policyjnego, albo stopień nieposłuszeństwa obywatelskiego stanie się tak potężny, że zmusi władzę do ustąpienia - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Wojciech Sadurski z Uniwersytetu w Sydney.

Eugeniusz Bodo przegrał z asfaltem. Nie będzie miał swojej ulicy

Projekt uchwały, by jednej z ulic w Białymstoku patronował przedwojenny aktor Eugeniusz Bodo, został wycofany z biura Rady Miasta - poinformował w piątek radny PiS Konrad Zieleniecki. Projekt był złożony w czwartek, zrezygnowano z niego ze względu na protesty mieszkańców.