Wywieźli bezdomnego ze szpitala, zmarł. Zarzuty dla ochroniarzy

Policyjny dozór i zwieszenie w czynnościach zawodowych zastosowała prokuratura wobec dwóch ochroniarzy ze szpitala w Radomiu, podejrzanych o nieumyślne spowodowanie śmierci 64-letniego, bezdomnego pacjenta. Mężczyźni zapewnili, że wywożąc go ze szpitala, chcieli mu pomóc.

Miał stracić dzieci, bo jest biedny. Wiceminister: wstrzymaliśmy tę skandaliczną decyzję

Pan Wojciech dzisiaj miał stracić sześcioro dzieci. Taką decyzję podjął sąd rodzinny na podstawie opinii kuratora. - Zignorowała ona fakt, że to kochająca rodzina. Mówiła tylko o tym, że w domu jest brudno i dzieci nie mają dobrych warunków - podkreślali pracownicy pomocy społecznej. Sprawę nagłośniliśmy wczoraj, dzisiaj zainteresował się resort sprawiedliwości. - Wstrzymaliśmy tę skandaliczną decyzję - poinformował wiceminister Patryk Jaki.

"Jest różnica między działaniem celowym a błędem"

- Wyroki w sądzie wydają sądy, prokuratura tylko oskarża - mówił w sprawie czterech śledztw "związanych z wątkiem głównego śledztwa smoleńskiego", które wszczął zespół śledczy Prokuratury Krajowej europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski.

"Misiewicz to absolutne nieporozumienie"

Jestem zaskoczony, że doszło do nominacji Bartłomieja Misiewicza. Człowiek bez wyższego wykształcenia zasiadający w radach nadzorczych spółek zbrojeniowych to jest totalne nieporozumienie - powiedział w "Jeden na jeden" Kazimierz Michał Ujazdowski z PiS.

Kompromis aborcyjny politykom już nie wystarcza. Ale Polacy nie chcą zmian

Sejm dziś zajmie się dwoma obywatelskimi projektami zmian w przepisach dotyczących aborcji - jeden z nich wprowadza jej całkowity zakaz, drugi liberalizuje obecne przepisy. Jednak zdecydowana większość Polaków jest za utrzymaniem obecnie obowiązującego kompromisu dot. legalności aborcji. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

Spór o aborcję i dwa projekty w Sejmie. Skrajnie różne

W Sejmie wraca ostry spór i wojna o sumienia. Dziś pierwsze czytania dwóch projektów dotyczących zmian w prawie aborcyjnym. Zmian całkowicie przeciwstawnych: jeden projekt proponuje liberalizację prawa, drugi całkowity zakaz aborcji. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Wywiad bez szefa. Idzie w dyplomację

Szef Agencji Wywiadu pułkownik Grzegorz Małecki podał się do dymisji - dowiedział się portal tvn24.pl. Powody nie są znane. Wiadomo tylko, że pułkownik ma odejść do dyplomacji - wynika z nieoficjalnych źródeł tvn24.pl.

Duda rozmawiał przez moment z Obamą. Zdradza, co powiedział prezydentowi USA

- Rozmawiałem przez moment z panem prezydentem Barackiem Obamą - powiedział w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda, pytany przez dziennikarzy o lunch wydany na marginesie szczytu ONZ przez prezydenta USA. - Jak się zobaczyliśmy, to powiedziałem panu prezydentowi Barackowi Obamie, że jest za młody, żeby przechodzić na emeryturę i za bardzo pełen energii. Powiedziałem, że na pewno się jeszcze wielokrotnie spotkamy - zdradził.

"Pan kłamał na początku i kłamie na końcu"

- Opozycja raczej powinna się konsolidować, a nie dzielić - mówił w programie "Fakty po Faktach" Paweł Olszewski, poseł PO. - Cała ta inicjatywa mało poważna była od samego początku - odpowiedział poseł PiS Jacek Sasin. Parlamentarzyści dyskutowali o utworzeniu w środę nowego klubu przez czterech byłych posłów Platformy.

Prezydent Duda ogląda Dingo

Samochód pancerny Daimler Dingo, który wchodził w skład 15. Pułku Ułanów Poznańskich w ramach 2. Warszawskiej Dywizji Pancernej Korpusu generała Władysława Andersa, został przekazany Polsce. Trafi do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Ceremonia przekazania eksponatu odbyła się w środę w Nowym Jorku w obecności prezydenta Andrzeja Dudy. W ceremonii uczestniczył też poprzedni właściciel pojazdu, Amerykanin o polskich korzeniach John Gradomski ze stanu Michigan oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Armii Polskiej w Ameryce (SWAP). Samochód udało się odnaleźć i pozyskać dzięki zaangażowaniu i pomocy dyrektora Polish American Museum w Port Washington na Long Island w stanie Nowy Jork, pułkownika armii amerykańskiej w stanie spoczynku Geralda Kochana oraz Melissy John z Wielkiej Brytanii.

Sondaż: oceny prezydenta w górę

We wrześniu pracę prezydenta dobrze ocenia 51 proc. badanych, źle - 39 proc. Pozytywnie o pracy premier wypowiada się 45 proc., a negatywnie 44 proc. Działania rządu dobrze ocenia 38 proc., a źle 49 proc. - wynika z sondażu TNS Polska.

Z sześciorgiem dzieci na 20 metrach kwadratowych. "Sąd chce mi je zabrać!"

Pan Wojciech z Łodzi wychowuje samotnie sześcioro dzieci - czterech chłopców i dwie dziewczynki. Warunki są dramatyczne - wszyscy mieszkają w małym, 20 metrowym mieszkaniu socjalnym. - Ten człowiek robi co może, żeby utrzymać rodzinę. Niestety, sąd i tak chce odebrać mu dzieci. Trzeba mu pomóc - apelują pracownicy społeczni.

Jerzy Stępień na czele Instytutu Lecha Wałęsy

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień został prezesem Fundacji Instytut Lecha Wałęsy w Warszawie, zastępując Mieczysława Wachowskiego, który zrezygnował z tego stanowiska – poinformowała w środę fundacja.

Litwa oburzona słowami polskiego polityka. Szef MSZ nie widzi problemu

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie widzi problemu w słowach szefa gabinetu politycznego MSZ, Jana Parysa o tym, że sytuacja polskiej mniejszości na Białorusi jest lepsza niż na Litwie. Waszczykowski zaznaczył, że słowa padły na seminarium, które nie miało charakteru politycznego.

Leciał, by umrzeć z godnością. "Potraktowano go gorzej niż psa"

Ciężko chory 15-letni Napu mieszkał z rodzicami w Polsce. Kiedy jego stan dramatycznie się pogorszył, rodzice zdecydowali się lecieć z nim do rodzinnej Argentyny. W Londynie mieli przesiadkę. - Spotkał ich tam koszmar. Chłopiec był trzymany na podłodze, bez wody, nawet bez koca - mówi zbulwersowana szefowa fundacji "Gajusz", która opiekowała się Napu.

Niesiołowski odszedł z PO. Dołączył do nowego koła poselskiego

Powstało koło poselskie Europejscy Demokraci - poinformował na konferencji prasowej przewodniczący tej formacji Jacek Protasiewicz. Do nowego koła dołączyli wykluczeni z PO posłowie Michał Kamiński i Stanisław Huskowski oraz Stefan Niesiołowski, który zrezygnował z członkostwa w PO i jej klubie parlamentarnym. - Ta partia przestaje być demokratyczna - tłumaczył.