Nagła zmiana planów, auto zamiast śmigłowca. Chodziło o bezpieczeństwo

Papież na Jasną Górę dotarł samochodem, a nie jak wcześniej zakładano - helikopterem. Nie była to jednak decyzja Franciszka. Jak powiedział tvn24.pl szef Biura Ochrony Rządu, wynikało to z warunków atmosferycznych, które nie pozwalały na bezpieczną podróż śmigłowcem. Po wizycie warunki poprawiły się na tyle, że papież wrócił do Krakowa helikopterem.

Napad na jubilera. Policja szuka tego mężczyzny

Kradzież w sklepie jubilerskim w Szczecinie. Złodziej wszedł w biały dzień do sklepu, wybił młotkiem szyby w gablotach i ukradł biżuterię wartą ponad 100 tys. złotych. Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy.

Papież ucałował chorą dziewczynkę

W czwartek rano papież Franciszek przybył z Krakowa do Częstochowy, w drodze na Jasną Górę pozdrawiał zgromadzonych na trasie przejazdu wiernych; przed wejściem do sanktuarium jasnogórskiego pogładził po twarzy i ucałował niepełnosprawną dziewczynkę w wózku.

Wyskoczył z samolotu, miał kłopoty ze spadochronami. Zginął

Prokuratura bada okoliczności śmierci 44-latka z Warszawy, który skoczył ze spadochronem w Jastarni. Niestety skok zakończył się tragicznie. Mężczyzna był doświadczonym skoczkiem. Prokuratura mówi o tym, że skoczek miał kłopoty ze spadochronami. Z kolei świadkowie zdarzenia twierdzą, że to 44-latek popełnił błąd.

Brytyjska premier dziś w Polsce. Rozmowy o Polakach na Wyspach

W czwartek Polskę odwiedzi premier Wielkiej Brytanii Theresa May, która spotka się z premier Beatą Szydło. Rozmowy, jak informowała polska premier na wtorkowej konferencji, mają dotyczyć sytuacji Polaków na Wyspach w kontekście Brexitu oraz polsko-brytyjskich relacji bilateralnych.

Kaczyński dla "Bilda": nie jestem władcą Polski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński opowiedział się w czwartek w wywiadzie dla tabloidu "Bild" za dobrym sąsiedztwem z Niemcami, zastrzegając, że musi ono opierać się na prawdzie i wzajemnym szacunku. Uważa, że byłoby dobrze, gdyby kanclerz Angela Merkel pozostała u władzy.

Franciszek o pomaganiu uchodźcom. Premier: Polska to robi

Musimy nieść pomoc, ale jednocześnie musimy chronić swoich obywateli – powiedziała w środę wieczorem premier Beata Szydło, obecna w tłumie pielgrzymów przy oknie papieskim na Franciszkańskiej. Szefowa rządu skomentowała w rozmowie z TVN24 słowa Franciszka o uchodźcach.

Zalecenia dla Polski. PiS: to temat zastępczy

Decyzja czysto polityczna, a nie merytoryczna - tak postanowienie Komisji Europejskiej o wydaniu zaleceń dla Polski w związku z kryzysem wokół TK skomentował senator Jan Maria Jackowski (PiS). Dodał, że decyzja nie znajduje "oparcia w traktatach międzynarodowych".

MSZ: działania KE narażają ją na utratę autorytetu

Działania KE podjęte przed wejściem w życie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym są zdecydowanie przedwczesne - ocenia polskie w MSZ. Oświadczenie resortu spraw zagranicznych to reakcja na decyzję Komisji Europejskiej, która postanowiła wdrożyć kolejny etap procedury ochrony praworządności wobec Polski.

Prawie 40 tys. funkcjonariuszy pilnuje bezpieczeństwa pielgrzymów

- Chciałbym też podkreślić, że służby pracują nie tylko w Krakowie, nie tylko w Częstochowie, ale w całym kraju - zapewnił minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Poinformował, że bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży pilnuje kilkadziesiąt tys. funkcjonariuszy i zaapelował, by zgłaszać do nich wszystkie sprawy budzące niepokój.

Kolejny krok wobec Polski. Komisja Europejska daje nam trzy miesiące

KE przyjęła zalecenia dla Polski dotyczące rządów prawa w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego - poinformował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Dodał, że KE daje polskim władzom trzy miesiące na ich wprowadzenie. Decyzja ta oznacza przejście do drugiego etapu procedury, wszczętej wobec Polski w styczniu.

Ciągnik zderzył się z autobusem

Ciągnik zjeżdżał na pole, a kierowca autobusu zaczął go wyprzedzać. Tak doszło do groźnej kolizji w okolicach Malborka. Lekkie obrażenia odniosło pięcioro dzieci.