Hospicjum Gajusz szuka lekarza. Nie pieniądze są problemem?

W łódzkim hospicjum dla dzieci przebywa 51 małych pacjentów. Opiekuje się nimi tylko dwoje lekarzy, a od listopada zostanie tylko jeden. - Od roku szukamy lekarzy do pracy, ale bezskutecznie - słyszmy w placówce. Jeżeli nic się nie zmieni, hospicjum nie będzie mogło przyjmować kolejnych chorych dzieci.

Kanapki w szkolnych sklepikach bez majonezu i salami

W kanapkach sprzedawanych w sklepikach szkolnych będą musiały znaleźć się warzywa lub owoce. Znajdzie się w nich szynka z indyka, przetwory z ryb i jaja, ale nie można do nich dodawać majonezu i salami - to jedna z zasad, którą wprowadza rozporządzenie ministra zdrowia.

Przegląd prasy: Liroy "jedynką" u Kukiza

Piotr Marzec, znany jako raper Liroy, będzie "jedynką" na liście ruchu Pawła Kukiza w Kielcach - podaje "Do Rzeczy". Dziś, jak zapowiedział muzyk, mają być znane także inne nazwiska, która znajdą się na czołówce list Kukiz’15.

Mull opuszcza Warszawę. "Nie żegnam się, tylko mówię do zobaczenia"

Ambasador USA w Polsce Stephen Mull kończy swoją misję w Polsce. Z tej okazji nie zapomniał pożegnać się z Polakami. - To dla mnie wielki zaszczyt, że przez ostatnie trzy lata reprezentowałem Stany Zjednoczone w kraju, który jest tak nadzwyczajnym przyjacielem i sojusznikiem - podkreślił w opublikowanym w sieci nagraniu. Jak przyznaje, "zawsze będzie czuć się w Polsce jak w domu".

Witek: pani premier nie zależy na spotkaniu z prezydentem

- Apelowanie przez media świadczy o tym, że tak naprawdę pani premier nie zależy na tym spotkaniu - tak prośby Ewy Kopacz kierowane do Andrzeja Dudy oceniła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Elżbieta Witek. Rzeczniczka PiS dodała też, że prezydent - zanim zabrał głos w sprawie Ukrainy - konsultował się z rządem.

Pieniądze, akcje, hipoteka. Co pozwala Polakowi wyjść z aresztu

600 tysięcy złotych miało wystarczyć, ale nie wystarczyło. Marcin Dubieniecki, znany adwokat podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wyłudzenie publicznych pieniędzy, nie wyjdzie za kaucją, bo sąd rozpatruje złożone w ostatniej chwili przez prokuraturę zażalenie w sprawie nałożenia na podejrzanego kaucji. Tego, jak działa kaucja w polskim prawie dowiadywał się reporter magazynu "Polska i świat", Patryk Rabiega.

Niemiecki dziennik chwali Dudę. "Zdeklarowany przyjaciel Niemiec"

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nazywa prezydenta Andrzeja Dudę "zdeklarowanym przyjacielem Niemiec". Omawiając wywiad z prezydentem RP, redakcja zwraca uwagę, że chwali on politykę kanclerz Angeli Merkel wobec Rosji. Dziennikarz Konrad Schuller podkreśla też, że Duda "najwidoczniej nie podziela rozpowszechnionej w jego partii krytyki pod adresem Berlina".

Przegląd prasy: Komorowski i Duda wydali miliony na spoty, lajki i plakaty

Miliony złotych na spoty telewizyjne, promocję w sieci, długopisy, a nawet na śmigłowiec i specjalną mównicę. To według "Polityki" początek długiej listy kampanijnych wydatków sztabów Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Tygodnik dotarł do rozliczeń, które komitety wyborcze składają w PKW.

Rozmowy o Ukrainie. "Polska powinna być zainteresowana, żeby być przy stole negocjacyjnym"

- Jest szansa, żeby Polska odzyskała to, co jej się naprawdę należy - powiedział europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk w programie "Świat" w TVN24 BiŚ. Chodzi o włączenie Polski do negocjacji nt. konfliktu na Ukrainie, które obecnie toczą się między Rosją, Ukrainą, Francją i Niemcami (tzw. format normandzki). Propozycję taką zgłosił prezydent Andrzej Duda. Zdaniem polityka PiS, Polska powinna do tego dążyć niezależnie od krytycznych wypowiedzi prezydenta Ukrainy.

"Premier powinna zająć się bilansem zamknięcia"

- Podważenie formatu normandzkiego oznacza podważenie porozumień mińskich - przekonywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski z PO. - Tak naprawdę porozumienie z Mińska jest fikcją i nigdy nie było przez Moskwę honorowane - odpowiadał mu Zbigniew Girzyński, były poseł PiS. Politycy dyskutowali też o ostatnich tygodniach pracy rządu Ewy Kopacz i o tym, czemu nie doszło dotąd do jej spotkania z prezydentem.

"Bijemy się o to, aby Jarosław Kaczyński nie miał pełni władzy w Polsce"

- Jeżeli PiS wygra wybory tak, że będzie miało większość bezwzględną, to będzie IV RP. Jeżeli wygra tak, że będzie miało większość konstytucyjną, to będzie V RP, z której łatwo nie przejdziemy do normalności - powiedział w "Faktach po Faktach" mec. Roman Giertych, który chce kandydować na jesieni do Senatu z okręgu podwarszawskiego.

Łódź bliżej Chin. Tak odjechało do Azji ponad tysiąc ton polskiego ładunku

Prawie 11 tys. km do przejechania ma przed sobą pociąg z Łodzi do Xiamen na wschodzie Chin. Do tej pory handel towarami odbywał się praktycznie w jedną stronę - z Chin do Polski, a w drogę powrotną pociąg wyruszał pusty. Teraz to się zmieniło - na wywożenie do Azji swoich produktów zdecydowali się polscy producenci, którzy spełnili restrykcyjne obostrzenia chińskiej strony. W daleką podróż wyjechało 41 kontenerów, a w nich głównie artykuły spożywcze: piwo, wino, cydr, mleko, słodycze. Skład na miejsce dotrze za dwa tygodnie. To i tak trzy razy szybciej niż drogą morską. Odjazd pociągu z Łodzi obserwował reporter TVN24 Piotr Borowski.