Z jednego ze sklepów w Słupsku skradziono ubrania za ok. 3 tysiące złotych. Złodzieje prawdopodobnie pakowali je do specjalnie przygotowanej torby, dzięki czemu nie wykryły ich sklepowe zabezpieczenia. O zdarzeniu informuje policja i udostępnia nagranie z monitoringu. Funkcjonariusze proszą o pomoc w znalezieniu sprawców.

- Uzasadnienie wniosku o wotum nieufności zbudowane było wyłącznie z kłamstw i nieścisłości - powiedział w Sejmie premier Donald Tusk. Jak przekonywał, Polska jeśli chodzi o wzrost gospodarczy w ciągu 7 lat rządów PO-PSL "zostawiła w tyle całą Europę". - Prawda jest bardzo prosta: tak naprawdę tylko jedna rzecz zdarzyła się od ostatniego wotum nieufności, poza aferą taśmową: przegraliście eurowybory - powiedział Donald Tusk do polityków PiS.

- Ani kandydat na premiera nie może wystąpić, ani nie ma normalnej dyskusji. Ktoś się boi - mówił w środę z sejmowej mównicy Jarosław Kaczyński, uzasadniając wniosek PiS o wotum nieufności dla rządu. Prezes PiS przypomniał, że gdy 16 miesięcy temu jego partia złożyła podobny wniosek, przedstawił listę zarzutów do rządu. Jak ocenił, są nadal aktualne. - Panie posłanki i panowie posłowie mają wszelkie instrumenty, by dokonać zmiany - przekonywał Kaczyński.

- Można mi robić zarzuty, jakich użyłem słów, ale nie z treści - mówił w Sejmie szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, tłumacząc się z upublicznionych nielegalnych nagrań jego rozmowy z szefem NBP Markiem Belką. Posłowie debatują w środę nad odwołaniem rządu oraz samego Sienkiewicza. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rady ministrów ponad godzinę uzasadniał Jarosław Kaczyński. Ostro odpowiadał mu Donald Tusk.

Jeżeli w ciągu kilku tygodni nie dojdzie do wyjaśnienia afery podsłuchowej, trzeba się podać do dymisji i rozpisać nowe wybory - mówił w "Jeden na jeden" minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL). Jego zdaniem w podsłuchiwanie polityków mogły być zaangażowane różne służby, które "zamiast chronić państwo, zaczynają gry operacyjne między sobą".

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma przedstawić w środę wyniki kontroli przeprowadzonej w podległym miastu szpitalu im. św. Rodziny. Kontrola została wszczęta po tym, jak dyrektor szpitala prof. Bogdan Chazan - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił wykonania zabiegu aborcji, choć były do tego wskazania medyczne. Dyrektor nie wskazał też pacjentce, gdzie można by wykonać zabieg.

Mężczyzna, który jako jedyny przeżył katastrofę samolotu niedaleko Częstochowy najprawdopodobniej w środę przejdzie operację kręgosłupa. - Jest to dość skomplikowane złamanie, które będzie wymagało trudnej i skomplikowanej operacji - wyjaśnił opiekujący się nim lekarz. Zapewnił, że ogólny stan chorego jest "dobry, jak na taki uraz".

- Wczorajsza rozmowa była dobra. Jednak uchwała prezydium Solidarnej Polski, którą na samym końcu wyciągnął Ziobro była nierealna. Po zastosowaniu propozycji SP mieliby oni kilkudziesięciu zamiast kilkunastu posłów - mówił w "Kropce nad i" Adam Hofman, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości, komentując spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą i możliwość zjednoczenia na prawicy.

Wysypka, podrażnienia skóry i biegunka - to "atrakcje" jakie można było sobie zafundować, kąpiąc się w we wtorek w wodzie zanieczyszczonej przez sinice. Bakterie pojawiły się przy trzech gdyńskich plażach. W środę sanepid ponowił badania wody. Według inspektorów można się już bezpiecznie kąpać.

- Taśmy "Wprost", które ukazały się w tym tygodniu, pokazują jak Roman Giertych targuje się o książkę na temat Kulczyka. Problemem jest jednak to, że potem przedstawia model biznesowy - twierdzi Janusz Palikot. Gość "Faktów po Faktach" przekonywał, że sprawę musi zbadać prokuratura. - Książka ostatecznie się nie ukazała. Inne też nie. Być może ich nie napisano. A być może deale zostały zawarte? - zastanawiał się lider Twojego Ruchu.

PSL zagłosuje przeciwko wnioskowi PiS w sprawie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska oraz przeciwko odwołaniu szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. - Będzie dyscyplina głosowania - poinformował we wtorek szef klubu ludowców Jan Bury.