Zdaję sobie sprawę z tego, że ta sprawa znajdzie się w sądzie - mówiła w TVN24 Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Kozłowska o kobiecie, której odmówiono aborcji po tym, jak wykryto poważną wadę płodu. - Jeżeli pacjentka zdecyduje się na to, chciałabym przystąpić na prawach prokuratora, bo takie uprawnienia mam - dodała Kozłowska.

- To są ludzie, którzy chcą do tej łódki Platforma Obywatelska, która nabiera wody, ale jak się okazało w Sejmie jeszcze nie tonie, wskoczyć - powiedział w "Jeden na jeden" o Leszku Millerze i Januszu Palikocie Adam Hofman (PiS). Oceniając ich "porozumienie 61" ocenił, że brzmi "jak nazwa jakiejś bojówki". - Bójcie się dzieci, staruszki nie wychodźcie na chodniki - mówił Hofman.

- W polskim Sejmie jest źle, ale w porównaniu z tym, co dzieje się tutaj, to polski Sejm to jest wyjątkowe miejsce, w którym jest kultura, spokój, logika - opisywał swoje pierwsze wrażenia z Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke. - Ludzie tutaj bredzą. Bredzą wszyscy - podkreślał w "Kropce nad i". Mówił też o "spisku lewaków", którzy pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem "hamują wzrost gospodarczy" Europy.

Prokuratura w Łodzi skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, który podając się za kominiarza, oszukał ponad 200 osób. Według śledczych oskarżony bez uprawnień wykonywał przegląd przewodów kominowych za co pobierał opłaty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W środę wieczorem zakończył obrady zarząd krajowy PO. Rozmawiano o listopadowych wyborach samorządowych, a także o ujawnionych przez "Wprost" nagraniach z podsłuchów. Politycy PO podkreślali w rozmowach z dziennikarzami, że nie martwią się o losy koalicji. - Jesteśmy zdecydowani i gotowi bronić rządu, a wszystko, co miałoby się wydarzyć w tych sprawach, wydarzy się ewentualnie po wakacjach - powiedział Rafał Grupiński.

Prokuratorzy z IPN mają dowody, że komunistyczne władze chowały PRL-owskich dygnitarzy w miejscach anonimowych zbiorowych mogił, w których wcześniej pogrzebano ofiary zbrodni komunistycznych, w tym rotmistrza Witolda Pileckiego. W związku z tym na początku września chcą rozpocząć zbiorowe ekshumacje w wojskowej części warszawskich Powązek. Ale tak wielka operacja to - jak podkreślają eksperci - olbrzymi problem prawny.

Europosłom Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego przypadną stanowiska szefów trzech z 20 komisji europarlamentu: przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE), rolnictwa (AGRI) oraz spraw konstytucyjnych (AFCO). Ryszard Czarnecki (PiS) został jednym z wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego, Bogusława Liberadzkiego (SLD) i Karola Karskiego (PiS) wybrano z kolei na kwestorów PE. Jakie jeszcze stanowiska trafiły w ręce Polaków?

Polityczny sezon ogórkowy nabrał w środę europejskich rumieńców. Hashtagi #Korwin i #KorwinMikke rozgrzały letnie o tej porze portale społecznościowe. Jak internauci przyjęli debiut Janusza Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim?

W przyszłą środę, 9 lipca, Sejm zajmie się wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PO-PSL, a także wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. PiS-owi nie podoba się, że nie zaplanowano debaty, tylko oświadczenia klubów. - Decyzja jest niezmienna - oświadczyła marszałek Sejmu Ewa Kopacz.