Biegli nie przyszli, skazany nie chciał rozmawiać. "Ten proces to niekończący się koszmar"

Miało być czterech biegłych, przyszedł tylko jeden. Proces motorniczego, który kierując tramwajem pił i spowodował śmiertelny wypadek został odroczony. Sam skazany przyszedł na rozprawę z domu, bo już nie jest w areszcie. - Nie chce z wami rozmawiać - powiedział krótko redakcji tvn24.pl. Rodziny trzech kobiet, które zginęły przez Piotra M. mówią trochę więcej: ten proces to koszmar, który nie chce się skończyć.

Chiny? Rosja? Śledczy mają ogłosić zarzuty Mateuszowi Piskorskiemu

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratorzy wciąż przesłuchują Mateusza Piskorskiego, lidera znanego z prorosyjskich poglądów ugrupowania Zmiana. Dzisiaj oskarżyciele poinformują o zarzutach. Niewykluczone, że będą one dotyczyć podejrzeń m.in. działalności na rzecz Chińskiej Republiki Ludowej.

"Sorry Bono, ale hipernacjonaliści nie rządzą w Polsce". #PisząoPolsce

- Czy Polska rzeczywiście jest w żelaznym uścisku "hipernacjonalizmu"? Nie wierzcie w to. Kurs polskiej polityki to nie hipernacjonalizm, ale hiperpodziały - pisze w opinii dla tygodnika "The Spectator" Luke Coppen. Inne zachodnie media koncentrują się na kolejnym kroku Komisji Europejskiej ws. kryzysu konstytucyjnego. Pojawiły się też reportaże na temat Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Puszczy Białowieskiej. Tak #PisząoPolsce.

Były szef ABW: nie było inwigilowania opozycji i dziennikarzy

Był szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk zaprzeczył, jakoby ABW pod jego kierownictwem inwigilowała ówczesną opozycję i dziennikarzy. Jak mówił w Radiu Zet, rozpoznawano, a nie rozpracowywano legalne demonstracje, by wiedzieć, czy są tam ekstremiści. Jego zdaniem, obecnie służby działają podobnie, np. podczas demonstracji KOD.

Areszt dla trzech policjantów. Mieli "dorabiać" na łapówkach

Trzech policjantów z Lęborka spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie - tak postanowił Sąd Okręgowy w Słupsku. Wobec czwartego funkcjonariusza zastosowano tylko dozór i poręcznie majątkowe. Zdaniem śledczych, mieli oni przyjmować łapówki od kierowców, którym groziła utrata prawa jazdy.

Były wiceszef UOP: projekt ustawy antyterrorystycznej to wynik histerii

Absolutnie nie widzę powodu do histerii. Na mapach poważnych ośrodków badających zagrożenie terrorystyczne, Polska często występuje jako kraj, którego nie dotyczy terroryzm - mówił we "Wstajesz i wiesz" były wiceszef UOP Piotr Niemczyk. Odniósł się w ten sposób do projektu ustawy antyterrorystycznej, którym w czwartek zajmie się Sejm. Jego zdaniem, nie ma w tej chwili potrzeby zaostrzenia przepisów.

Gazem w twarz policjanta i "jazda". Kolejny dzień rozrób po śmierci Igora, kolejni zatrzymani

"Poznajecie to?" - zapytał uczestnik środowej manifestacji przed komisariatem, w którym zmarł 25-letni Igor. Następnie psiknął gazem w stronę funkcjonariuszy. To zaogniło sytuację, a zebrani zaczęli wykrzykiwać "jazda". W stronę policjantów poleciały kamienie i butelki. Zatrzymano 34 osoby, w tym 3 nieletnie. Bliscy zmarłego apelowali o zachowanie spokoju i zrezygnowanie z protestu.

"Jak będą flirtować z głodnym krokodylem, to źle skończą"

- PiS idzie na konfrontację z UE, żeby pokazać, że ma rację i nie będą nam mówić, co mamy robić - powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, w programie "Jeden na jeden". - Jarosław Kaczyński nie chce wywiesić białej flagi - dodał. Odniósł się w ten sposób do postawionego rządowi przez Komisję Europejską ultimatum, aby do poniedziałku 23 maja wykonał postęp ws. kryzysu wokół TK.

Mieli 115 kg trotylu. Akcja CBŚP i zatrzymania

Policjanci z CBŚP rozbili gang handlujący ładunkami wybuchowymi. Podczas akcji znaleziono 115 kg trotylu i m.in. 15 kg lontu prochowego. Zatrzymano trzech mężczyzn - dwóch z nich zostało już aresztowanych.

Poroniły i są pozbawione praw. RPO alarmuje

Bez prawa do zasiłku czy do skróconego urlopu macierzyńskiego - tak wygląda rzeczywistość kobiet, które straciły dziecko w wyniku poronienia. Wszystko przez jeden biurokratyczny szczegół. Rzecznik Praw Obywatelskich szacuje, że problem może dotyczyć nawet kilkunastu tysięcy osób rocznie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ostatnie takie spotkanie przed szczytem. Waszczykowski jedzie do Brukseli

W czwartek i piątek szef MSZ Witold Waszczykowski weźmie udział w dwudniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Brukseli. To ostatnie spotkanie w tym formacie przed zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie - powiedział dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

"Wiem, co szkodzi Polsce. Polsce szkodzi PiS"

- Kryzys (wokół Trybunału Konstytucyjnego) powstał w Sejmie i w Sejmie musi zostać zakończony - podkreślał w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (klub PiS). - Kiedy się państwo zatrzymacie w szkodzeniu Polsce? - pytała Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna).

Nowe koło poselskie w Sejmie. W nim m.in. Morawiecki

Byli posłowie Kukiz'15: Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska weszli w skład nowo powołanego koła poselskiego "Wolni i Solidarni". Koło poselskie - według zapowiedzi Zyski - ma wspierać politykę gospodarczą i socjalną rządu.

"Potrzebujemy znacznie więcej czasu". MSZ odpowiada Komisji Europejskiej

Nie należy oczekiwać, by do poniedziałku doszło do jakichś bardzo przełomowych wydarzeń. Potrzebujemy znacznie więcej czasu - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Skomentował w ten sposób komunikat Komisji Europejskiej, która dała polskim władzom czas do 23 maja na wykonanie "istotnych" postępów w rozwiązaniu kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

ABW zatrzymała Mateusza Piskorskiego. W tle podejrzenia o szpiegostwo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mateusza Piskorskiego, lidera znanego z prorosyjskich poglądów ugrupowania Zmiana i byłego posła Samoobrony. Śledztwo w jego sprawie prowadzi już od kilkunastu miesięcy prokuratorski pion do spraw przestępczości zorganizowanej. Śledczy z ABW i prokuratury weryfikują podejrzenia, że Mateusz Piskorski działał na rzecz obcego państwa.