Policjant na rowerze zatrzymał pijanego kierowcę bmw

Policjant z Torunia w czasie wolnym od służby zatrzymał jadącego slalomem pijanego kierowcę bmw. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dogonił auto na rowerze. Agresywnego kierowcę trzeba było obezwładnić. W organizmie miał 3 promile alkoholu.

Nastoletni pacjent szpitala psychiatrycznego zaatakował pielęgniarki i uciekł

Wyrwał metalową ramę łóżka, później wybił szybę w oknie, a w końcu zaatakował dwie pielęgniarki i uciekł. Nastoletni pacjent szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) został zatrzymany dopiero po kilku godzinach. Z okazji do ucieczki próbował skorzystać jego młodszy kolega. Ten został jednak zatrzymany jeszcze na terenie szpitala. Życiu zaatakowanych pielęgniarek nie zagraża niebezpieczeństwo.

Gliński o "Klątwie" Frljicia: Nie widziałem. Ale nie ma nic wspólnego z Wyspiańskim

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński pytany w „Faktach po Faktach” w TVN24 o to, czy widział spektakl "Klątwa", stwierdził, że tak, ale w latach 70. w reżyserii Konrada Swinarskiego. Natomiast kontrowersyjnego przedstawienia Olivera Frljicia w warszawskim Teatrze Powszechnym nie widział. Mimo to dowodził, że "nie ma ono nic wspólnego z Wyspiańskim". - To jest bardziej działalność polityczna czy ideologiczna niż artystyczna - ocenił.

"Interes polityczny rozprawienia się z sędziami"

- To jest zamulenie tego, czego chcą naprawdę - mówił we "Wstajesz i wiesz" prawnik i były polityk Ryszard Kalisz o wniosku 50 posłów PiS, którzy chcą, by Trybunał Konstytucyjny zbadał legalność wyboru Małgorzaty Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego.

PiS idzie do Trybunału w sprawie wyboru I Prezes Sądu Najwyższego. Mularczyk o tym, dlaczego teraz

Grupa 50 posłów PiS złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie legalności wyboru I Prezes Sądu Najwyższego. - Jeżeli pani profesor Małgorzata Gersdorf jest ikoną walki o praworządność i wymiar sprawiedliwości, to również powinna zwrócić uwagę na kwestię tego, w jaki sposób została wybrana - stwierdził w rozmowie z TVN24 poseł wnioskodawca Arkadiusz Mularczyk (PiS).

"Takie zachowanie nie przystoi żołnierzowi". Wicepremier Gliński o generale Różańskim

- Prosiłbym gen. Różańskiego, żeby zachowywał się w sposób odpowiedzialny i powstrzymał się od komentarzy emocjonalnych – powiedział w "Faktach po Faktach" Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury. Oceniając przepisy ułatwiające wycinkę drzew przyznał, że był to "kiks legislacyjny". Odniósł się też do kontrowersyjnego przedstawienia "Klątwa" w warszawskim teatrze.

Dlaczego nie przyjechał najpierw do Polski? Szef MSZ Niemiec odpowiada

Socjaldemokratyczny minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel, który odwiedził w środę Estonię, Łotwę i Litwę, ponownie zdystansował się od wymogu wydawania przez państwa NATO co najmniej 2 proc. ich produktu krajowego brutto na obronę. Był też pytany, dlaczego w swej pierwszej podróży do Europy Wschodniej udał się do państw bałtyckich, a nie tak jak jego poprzednicy do Polski.

Żandarmi weszli z Misiewiczem do CEK NATO. Sąd potwierdził umorzenie śledztwa w ich sprawie

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy decyzję prokuratora o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Chodziło o ich udział w nocnej akcji w Centrum Eksperckim Wywiadu NATO, pod przewodnictwem Bartłomieja Misiewicza. Sąd nie uwzględnił zażalenia pełnomocnika generała brygady Piotra Pytla, byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Saryusz-Wolski za Tuska? "Na poziomie europejskim taka kandydatura nie funkcjonuje"

Oficjalnie nie ma kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego - podkreślił w Brukseli eurodeputowany SLD Janusz Zemke. Zaznaczył, że jeśli Donald Tusk będzie się ubiegał o drugą kadencję szefa Rady Europejskiej, socjaldemokraci nie wystawią kontrkandydata. Sytuacja zmieniłaby się - mówił Zemke - gdyby Tusk sam się wycofał albo "po stronie rządów konserwatywnych pojawiłoby się kilku kandydatów".

Szydło rozmawiała z Merkel. Umówiły się na kolejne konsultacje

Beata Szydło i Angela Merkel umówiły się na kolejne konsultacje przed najbliższym posiedzeniem Rady Europejskiej - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek po popołudniowej rozmowie telefonicznej polskiej premier z kanclerz Niemiec. Nieoficjalnie mówiono, że jednym z tematów rozmowy mogła być kwestia drugiej kadencji Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej.