Janda publikuje "listę zdrajców". Sama też się na niej znajduje

Krystyna Janda jest znana nie tylko z ról teatralnych i filmowych, ale też z ostrych komentarzy polityczno-społecznych. Aktorka i dyrektorka artystyczna Teatru Polonia opublikowała na swoim facebookowym koncie "listę sprzedawczyków i zdrajców narodu", którą stworzył jeden z portali. Na liście jest także ona sama.

Szef i czterech sprawozdawców. Komisja Wenecka przyleci do Polski

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", prawdopodobnie 8 i 9 lutego do Polski przylecą przedstawiciele Komisji Weneckiej z jej szefem Giannim Buquicchio na czele. Wyznaczeni przez Komisję sprawozdawcy mają przygotować opinię na temat zmian w TK. Do Polski chce też przyjechać komisarz praw człowieka Rady Europy Nils Muižnieks.

Nowy zastępca komendanta głównego. Awans z najmniejszej komendy wojewódzkiej

Nominację na zastępcę komendanta głównego policji odbierze dziś inspektor Jan Lach, który dotąd był wiceszefem komendy wojewódzkiej w Opolu, najmniejszej w kraju - dowiedział się portal tvn24.pl. Ten awans oznacza, że komendant główny policji Zbigniew Maj będzie miał już komplet swoich najbliższych współpracowników.

List Ziobry, kwitnąca gospodarka i Gwardia Narodowa. Zachodnie media o Polsce

To ton listu Zbigniewa Ziobry do Fransa Timmermansa mógł mieć decydujące znaczenie dla uruchomienia mechanizmu przeciwdziałania zagrożeniom dla państwa prawnego – uważa niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Zdaniem dziennika, Polska i szef jej dyplomacji nie musieliby się tak tłumaczyć na forum Unii, gdyby nie minister sprawiedliwości.

"PiS także głosowało za". Teraz chce zmienić ustawę o szkolnym jedzeniu

- Pani minister Anna Zalewska ma taką tendencję, żeby odkręcać wszystko, co zostało dotąd zrobione - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska na antenie TVN24. Odniosła się do zmian w przepisach dotyczących jedzenia w szkołach. - Przegłosowaliśmy ustawę o wyrzuceniu śmieciowego jedzenia ze szkół 1,5 roku temu. PiS także głosowało za tą ustawą - zaznaczyła.

Niska frekwencja w wyborach na szefa PO. Siemoniak: bez pochopnych wniosków

- W poprzednich wyborach, gdy na szefa PO kandydowali Donald Tusk i Jarosław Gowin, frekwencja też była na poziomie 50 procent - powiedział w RMF FM Tomasz Siemoniak, minister obrony w rządzie Ewy Kopacz. Odniósł się tym samym do pytania o liczbę uprawnionych, którzy wzięli udział w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej.

Błaszczak: w lipcu przywrócimy kontrole na granicach Polski

Ze względu na wydarzenia o charakterze międzynarodowym, które będą miały miejsce w Polsce, pewnie przywrócimy w lipcu kontrole na granicach - powiedział w "Jeden na jeden" Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA tłumaczył, że powrót kontroli w związku z lipcowym szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie to "standardowe" działanie.

Ciągły głód rujnuje życie Małgosi. Pomóc ma przełomowa metoda

Bywa, że swoje życie nazywa piekłem. Nie ma żadnych znajomych, przyjaciół. Często nawet nie ma ochoty wstać z łóżka. Jako dziewczynka przeszła operację usunięcia guza mózgu. Skutek uboczny to chroniczny głód: choroba, która rujnuje życie Małgosi. Teraz dla dziewczyny pojawia się nadzieja. Materiał programu "UWAGA!" TVN.

Rokita: Schengen nie umiera, ale mocno się przekształca

Polska nie zostanie wykluczona ze strefy Schengen - ocenił w "Faktach po Faktach" komentator TVN24 BiŚ Jan Maria Rokita. Jego zdaniem Europa ma obecnie zbyt wiele problemów natury politycznej, by zajmować się kryzysami ideologicznymi w Europie Wschodniej.

Błaszczak: pogląd Polski na działania europejskiej straży granicznej zwycięża

- Zależy nam na zachowaniu strefy Schengen, ale naszym podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa Polaków - powiedział Mariusz Błaszczak, który w poniedziałek uczestniczył w Amsterdamie w nieformalnym spotkaniu szefów MSW państw Unii Europejskiej. Jego tematem było funkcjonowanie strefy Schengen i ewentualne działania wobec Grecji, przez którą do Europy dotarło w 2015 roku ponad milion migrantów.

Ustawa o "śmieciowym jedzeniu". Była szefowa MEN przypomina: PiS również był "za"

Rozporządzenie zostawione przez naszych poprzedników doprowadziło do absurdalnych sytuacji, do konfliktów i awantur w szkole - powiedziała minister edukacji narodowej, Anna Zalewska. Wcześniej w rozmowie z RMF FM zapowiedziała, że resort zmieni ustawę dotyczącą "śmieciowego jedzenia" w szkołach. - Kiedy ustawa przechodziła, to wszyscy byliśmy "za", PiS również - komentuje była szefowa MEN, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Posłowie po decyzji RE. "Ci, którzy liczyli, że Europa będzie o Polsce mówiła, mają bardzo smutne miny"

- Jestem zadowolony, bo uważam, że takie debaty nie rozwiązują problemów - powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, po decyzji Rady Europy, aby nie zajmować się sytuacją w Polsce. Jako dobrą wiadomość ocenił ją również Marek Jakubiak z Kukiz'15 oraz Ryszard Terlecki z PiS. - Komisja monitorująca ciągle pracuje w Radzie Europy - wyjaśniał Cezart Tomczyk z PO.

Autostradowa bramka do... łapania złodziei samochodów

- Macie kradzione auto na A2. Nie puśćcie go w Strykowie - powiedział dyżurny zgierskiej policji do dyżurnego odpowiedzialnego za punkty opłat. Tak, bez blokady i niebezpiecznych pościgów, udało się odzyskać kradzione auto z Niemiec. To nie pierwsze tego typu zatrzymanie na A2.

Szydło: to nie Polska jest dzisiaj problemem Europy

- Europa nie potrafi poradzić sobie ze swoimi problemami i odwraca uwagę od rzeczywistych problemów - powiedziała Beata Szydło podczas konferencji w Koniecpolu. Odniosła się w ten sposób do tematu debaty o Polsce w Unii Europejskiej. Jej zdaniem ta dyskusja powinna się zakończyć.

Nie będzie debaty o Polsce. Będzie o ochronie kobiet po atakach w Niemczech

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy nie zajmie się sytuacją w Polsce. Przynajmniej na razie. Aby przegłosować wniosek Biura Zgromadzenia Narodowego o debatę, potrzebna była większość 2/3 głosów Zgromadzenia. Za przeprowadzeniem debaty o Polsce w trybie pilnym opowiedziało się 98 osób. 89 było przeciw. Będzie za to debata związana z niedawnymi napaściami na kobiety w Niemczech.