Szydło rozmawiała z Merkel. Umówiły się na kolejne konsultacje

Beata Szydło i Angela Merkel umówiły się na kolejne konsultacje przed najbliższym posiedzeniem Rady Europejskiej - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek po popołudniowej rozmowie telefonicznej polskiej premier z kanclerz Niemiec. Nieoficjalnie mówiono, że jednym z tematów rozmowy mogła być kwestia drugiej kadencji Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Bez honoru jest państwo, które nie pamięta o swoich bohaterach i nie czci ich"

Historia Polski to w ogromnej części historia walki o wolność, która kosztowała nas morze krwi, tej najcenniejszej - mówił w środę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych kombatantom i osobom pielęgnującym pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Inicjatywę ustawodawczą w sprawie ich święta podjął w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński, a po jego śmierci podtrzymał prezydent Bronisław Komorowski.

Poparzył gardło, pijąc wodę. Śledztwo umorzone. "Potwierdziło się bezpieczeństwo naszych produktów"

Prokuratorzy umorzyli śledztwo ws. wody Żywiec. Wszczęto je po tym, jak 31-letni mężczyzna poparzył gardło pijąc wodę z butelki tej firmy. Śledczy nie wiedzą jak chemikalia znalazły się w wodzie, ale ustalili, że nie doszło do tego ani w zakładzie produkcyjnym, ani w hurtowni. Podobną substancję znaleziono natomiast w zakładzie produkcyjnym ojca poparzonego mężczyzny. - Dla nas najważniejsze jest to, że ostatecznie potwierdziło się bezpieczeństwo naszych produktów - mówi rzeczniczka firmy Żywiec Zdrój S.A.

Najgroźniejsi przestępcy z Polski. Szukają ich międzynarodowe służby

24 Polaków jest na listach najgroźniejszych przestępców. Listy przygotowują międzynarodowe organy ścigania. Kryminaliści trafiający na listę odpowiadają m.in. za morderstwa, rozboje czy przemyt. W poniedziałek, dzięki pomocy Scotland Yardu, udało się zatrzymać chuligana, który od czterech lat widniał na liście najbardziej niebezpiecznych przestępców z Europy Wschodniej.

Przed czym ostrzega generał, któremu Macierewicz nie ufał

Polskie wojsko nie jest szykowane na wyzwania przyszłości, budowana dużym kosztem Obrona Terytorialna ma wątpliwą wartość, a na wysokie stanowiska mianuje się oficerów bez odpowiedniego doświadczenia - to najważniejsze ostrzeżenia na temat stanu polskiego wojska, które sformułował we wtorkowej "Kropce nad i" generał Mirosław Różański. To on odpowiadał za przygotowanie armii do ewentualnej wojny.

58 lotów Beaty Szydło z lądowaniem w Krakowie. Informacje z kancelarii premier

W odpowiedzi na pytania "Superwizjera" Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że premier Beata Szydło w czasie swojego urzędowania odbyła 58 lotów, podczas których samoloty lądowały w Krakowie. W odpowiedzi uwzględniono również porównanie tych podróży z lotami Donalda Tuska do Gdańska w tym samym przedziale czasowym, obejmującym początek jego kadencji jako szefa rządu.

Radiowóz jak płachta na byka. Kopniakiem w drzwi, bójka z policjantami

Najpierw wyżywał się na śmietniku, potem na drzwiach lokalu. Kiedy zobaczył policję, nie spotulniał. Niczym Bruce Lee w "Wejściu Smoka" rzucił się z kopniakiem na radiowóz. Później zaatakował próbujących go obezwładnić funkcjonariuszy. Pijanego agresora szybko udało się opanować. Po kilkunastu sekundach leżał już na ziemi skuty kajdankami.

Michał Dworczyk nowym wiceministrem obrony

Michał Dworczyk został powołany w środę na wiceministra obrony narodowej. Nominację odebrał w środę z rąk szefa ministerstwa obrony narodowej Antoniego Macierewicza podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Warszawie.

Wicepremier Gliński nie chce wycinki. "Całkowita ochrona zieleni na terenach zabytkowych"

"Całkowita ochrona zieleni na terenach zabytkowych, w tym zabytkowych parków, ogrodów, cmentarzy i innych form zieleni na obszarach wpisanych do rejestru zabytków" - to założenia projektu nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw. Projekt, który zgłosił wicepremier Piotr Gliński, został przyjęty przez rząd we wtorek.

"Głupstwo na skalę światową". Neumann o niepopieraniu kandydatury Tuska przez PiS

- To jest żenujący ruch dla PiS, bo pokazuje, że nie mają kompletnie nikogo u siebie, kto mógłby być kandydatem nawet wirtualnym na jakiekolwiek stanowisko w Europie i muszą sięgać do kadr Platformy - mówił Sławomir Neumann, przewodniczący klubu PO w "Jeden na jeden". Ocenił spekulacje o tym, że polski rząd proponuje kandydaturę eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

"Jeśli oskarżony będzie uniewinniony od zarzutu zabójstwa, to będzie klęska wymiaru sprawiedliwości"

Najpierw jedno z najbardziej medialnych i najdroższych kryminalnych śledztw ostatnich lat, teraz proces, w trakcie którego sąd już po trzeciej rozprawie wypuszcza na wolność oskarżonego Adama Z. i zastanawia się, czy dalej powinien on odpowiadać za zabójstwo czy za nieudzielenie pomocy. Co takiego wydarzyło się w czasie procesu w sprawie śmierci Ewy Tylman, że sąd doszedł do takich wątpliwości? Materiał magazynu "Czarno na białym".

Ćwiczenia z prawa rolnego na 4. "Kaczyńscy byli dobrymi studentami"

Prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2008–2010 prof. Bohdan Zdziennicki przyznał w "Faktach po Faktach", że bracia Kaczyńscy byli jego studentami. - Byli inteligentnymi, dobrymi studentami - mówił. - Byłem wtedy bardzo surowy, bo byłem młody - dodał. Stwierdził, że bracia Kaczyńscy zaliczyli ćwiczenia z prawa rolnego na 4, co "było bardzo wysoką oceną".