Nazwij pociąg albo podpatrz pracę maszynisty. Kolejarze dla WOŚP

Pasjonujesz się kolejnictwem? Teraz przez niemal rok możesz mieć pociąg albo połączenie kolejowe swojego imienia. Wszystko dzięki Kolejom Dolnośląskim, które w ten sposób przyłączają się do grania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziecko kocha pojazdy na torach? Można dla niego wylicytować przejazd w kabinie maszynisty.

"Serca są specyficzne, wyrzucenie ich spod wody wymagało obciążenia"

Oczywiście czerwone. Ale ze styropianu. - Specyficzne - podkreśla Agnieszka Antoń, nurek z Aquadromu w Rudzie Śląskiej. - Dlatego wyrzucenie ich spod wody wymagało dużego obciążenia. Worek z sercami umieszczono na 7 m głębokości, w specjalnej tubie dla płetwonurków, którą w Polsce ma tylko rudzki park wodny. Dlatego nikt tego jeszcze nie zrobił. 250 serc, bo to 25. edycja WOŚP, wypłynęło na powierzchnię. Antoń: - Było ciężko, musiały być próby, kilka godzin pracy, ale efekt zaskakujący.

Antek ma półtora miesiąca i zbiera. Nie jest wcale najmłodszy

Ma półtora miesiąca i - jak mówi jego mama - pomaganie we krwi. Bo w niedzielę na WOŚP kwestuje i maleńki Antek, i jego brat - 2,5-letni Olek z rodzicami, a także z dziadkami. Do niedawna Antek był najmłodszym wolontariuszem Orkiestry. Dziś jest nim Alicja z Rybnika. W dniu wielkiego finału będzie miała dokładnie dwa tygodnie.

WOŚP gra na całym świecie i "o jeden kraj dalej". Wsparcie prosto z San Escobar

- Dzielny naród San Escobar wspiera przyjaciół z Polski. Ty też możesz - taki głos wsparcia pojawił się na facebookowym profilu Demokratycznej Republiki. I tym razem internauci nie zawiedli i nawiązując do wpadki ministra, zachęcają do wsparcia Orkiestry. Pomysł się spodobał. - WOŚP gra na całym świecie i o jeden kraj dalej - czytamy w komentarzach.

Platforma może wrócić do protestu. "Nie czujemy się przegrani"

- Jeżeli będzie próba wyrugowania dziennikarzy z Sejmu, my natychmiast wracamy do protestu. Jeżeli będzie próba ograniczania mandatów posłów opozycji - wrócimy do tego protestu - mówił w programie "Kawa na ławę" poseł PO Sławomir Neumann. Goście programu rozmawiali o kryzysie sejmowym i zawieszonym proteście opozycji.

Był budowlańcem, operatorem, Mikołajem. Też możesz zaprzęgnąć prezydenta do pracy w swojej firmie

Na co dzień jest prezydentem Piły. Raz w roku zamienia wygodny fotel w gabinecie na pracę w terenie. Stawiał już ściany, handlował piwem, rozdawał dzieciom cukierki w stroju świętego Mikołaja. Nie inaczej będzie w tym roku. Piotr Głowski już po raz szósty wystawia na licytację swój dzień pracy. Dochód z aukcji trafi oczywiście do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szlachetny ninja, empata i hibernatus. Czyli kto daje na WOŚP

Gdyby Forrest Gump był wolontariuszem WOŚP, powiedziałby pewnie, że darczyńcy są jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi. Jedni przez cały rok zbierają drobne, żeby w styczniu przekazać cały bilon kwestującym. Inni z rozbrajającą szczerością informują wolontariuszy, że pieniądze, które właśnie wrzucili do puszki mieli przeznaczyć na piwo. Wszystkie te osoby łączy jedno: wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Z czym mu się kojarzy szpital? Z serduszkiem. Dlatego dziś wyjdzie na ulicę w stroju szturmowca

- Najbardziej zapamiętałem, że wszędzie były te serduszka – mówi 12-letni Krzyś, który urodził się jako wcześniak. Kilka długich pobytów w szpitalu, wiele badań i chłopiec może się prawidłowo rozwijać. Kiedy miał 8 lat zapytał rodziców, czym jest WOŚP, bo to jego jedyne wspomnienie ze szpitalnej sali. Od tamtej pory sam pomaga, w tym roku jako szturmowiec z "Gwiezdnych Wojen".

Pożar w Ryczywole. Ojciec z piątką dzieci bez dachu nad głową

Po tragicznym pożarze domu w Ryczywole, w którym zginęło pięć osób, bez dachu nad głową pozostały dwie rodziny, w tym jedna w wyjątkowo trudnej sytuacji. - To jest ojciec z piątką dzieci. Będziemy dla tej rodziny remontować mieszkanie komunalne - zapewnia Renata Gembiak-Binkiewicz, wójt gminy Ryczywół. Materiał "Faktów" TVN.

Start orkiestry. Rozpoczął się 25. Finał WOŚP

Rozpoczął się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja Jerzego Owsiaka gra "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi.

Jego ojciec zrobił motocykl dla Trumpa, on dla... Owsiaka. Legenda jest w Twoim zasięgu!

Na jego widok pasjonatom dwóch kółek miękną kolana. Niezainteresowani motoryzacją też cmokną pod nosem z wrażenia. Gwarantujemy: nikt nie przejdzie obok obojętnie. Amerykański Chopper, wykonany kilka lat temu specjalnie dla WOŚP przez jeden z najsłynniejszych warsztatów świata, do wylicytowania podczas 25. Finału. Po raz pierwszy na stałe trafi w ręce jakiegoś szczęśliwca.

Belka: Polska nie powinna szwendać się po peryferiach

Były premier Marek Belka skrytykował w sobotę polską politykę zagraniczną za niewykorzystanie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej do stworzenia sojuszu z Niemcami i Francją. - Z jakichś powodów uważamy, że trzeba się szwendać po peryferiach - ocenił.

Kaczyński: będziemy bardzo długo rządzić

Opozycja powinna być twarda, ale lojalna wobec państwa - powiedział w sobotę Jarosław Kaczyński w Gorzowie Wielkopolskim po spotkaniu z lubuskimi działaczami Prawa i Sprawiedliwości. Jak zaznaczył nie oznacza to, że opozycja sięgnie w ten sposób po władzę. - My mamy rację w tym sporze o Polskę i sądzę, że będziemy tutaj bardzo długo rządzić i Polskę zmieniać - podkreślił prezes PiS.

Kapelusz Olejnik, lekcja z Kraśką, kolacja z Gessler i wiele więcej. Gwiazdy TVN dla WOŚP

Lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko, książki dziennikarzy TVN24, kolacja z Magdą Gessler, słynny kapelusz Moniki Olejnik czy wyścig z Katarzyną Zdanowicz. Między innymi takie atrakcje znalazły się wśród aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w które zaangażowały się gwiazdy TVN i TVN24. Znani i lubiani chcą w ten sposób pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zbieraniu pieniędzy na sprzęt medyczny.

WOŚP gra już ćwierć wieku. "Nigdy nie było chwili zwątpienia"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała z braku zgody lekarzy na to, żeby polskie dzieci były leczone gorszym sprzętem, albo żeby brakowało sprzętu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg i członek zarządu fundacji WOŚP. Podkreślił, że w ciągu 25 lat działalności WOŚP "nigdy nie było chwili zwątpienia i wątpliwości", choć - jak wyjaśnił - były chwile goryczy, kiedy na fundację spadała fala "hejtu" w internecie. W niedzielę 15 stycznia WOŚP zgra 25. finał.