Kary dla protestujących posłów? "Zapowiedź zsyłki na San Escobar"

Te opowieści, że będziemy represjonowani za protest w Sejmie słyszymy od miesiąca, odkąd protest się zaczął. Ta dzisiejsza zapowiedź prezesa (PiS) może być zapowiedzią jakiejś deportacji albo zsyłek na San Escobar, bo to ostatnio jest modny kierunek - powiedział poseł PO Jan Grabiec w programie "Fakty po Faktach" TVN24. - To co się działo w ostatnich tygodniach w Sejmie, to wielki blamaż opozycji - oceniła posłanka PiS Marzena Machałek.

Liroy-Marzec: obywatele mogliby się domagać ukarania posłów za protest

To jest zmasowany atak ludzi, to jest walka o względy prezesa, walka o pewne rankingi. My nic nie zmienimy jako obywatele, dopóki będzie istniał taki system, w którym poseł będzie walczył tylko o przychylność szefa - komentował Piotr Liroy-Marzec (Kukiz'15) w programie "Tak jest" w TVN24. Odniósł się w ten sposób do blokowania mównicy sejmowej przez opozycję.

"Czy był sens kupowania tego, co i tak było w Polsce?"

Prawie pół miliarda złotych - tyle w ostatnich dniach ubiegłego roku wydało Ministerstwo Kultury, by odkupić od Fundacji Czartoryskich jej słynną kolekcję dzieł sztuki, w tym jedyny w Polsce obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem". Eksperci, z którymi rozmawiał reporter "Czarno na Białym", są zgodni - to jedynie ułamek wartości kolekcji, ale to wcale nie jest powód, by tę transakcję uznać za sukces. Więcej o godz. 20.30 w TVN24.

"Stan wdrożenia decyzji relokacyjnej jest żałosny w każdym kraju UE"

Decyzje dotyczące przymusowych kwot uchodźców są przedmiotem postępowania przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości - wskazał wiceszef MSZ Konrad Szymański na posiedzeniu sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. Jak dodał, stan wdrożenia "dość nieszczęsnej decyzji relokacyjnej w sprawie uchodźców jest żałosny w każdym kraju UE".

Ziobro zaskarżył do TK wybór trzech sędziów

Stanisław Rymar, Piotr Tuleja i Marek Zubik nie mogą być uznani za sędziów Trybunału Konstytucyjnego - napisał prokurator generalny Zbigniew Ziobro we wniosku do TK, w którym zaskarżył uchwałę Sejmu z 2010 r. o ich wyborze.

Premier: mamy problem z opozycją, ale PiS sobie z nim świetnie poradzi

Trybunał Konstytucyjny w Polsce funkcjonuje doskonale. Komisja Europejska niezbyt wnikliwie śledzi sytuację w Polsce, tylko opiera swoje stanowiska na informacjach, które ma niepełne lub sprzed kilku miesięcy - mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej z premierem Finlandii. Odpowiedziała w ten sposób na pytania zagranicznych dziennikarzy o zainteresowanie Komisji Europejskiej sytuacją w Polsce.

"Czarna Dywizja" powitała amerykańskich żołnierzy

W czwartek w Żaganiu (Lubuskie) wojskowi powitali amerykańskich żołnierzy. W uroczystym apelu wzięli udział wojskowi z obu krajów i przedstawiciele władz lokalnych. Gości z USA powitali dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i burmistrz Żagania.

Stellę potrącił samochód, leżała na drodze przysypana śniegiem. Szuka nowego domu

Stella, suczka w typie labradora, prawdopodobnie miała kiedyś dom. Jednak jej opiekunów zabrakło, gdy wpadła pod samochód. Czołgającego się czworonoga znaleźli podróżni. Gdyby się nie zatrzymali ranna suczka, mogła nie przeżyć na zaśnieżonej drodze. Stella ma w dwóch miejscach złamany kręgosłup. Szuka nowego domu, a jej tymczasowi opiekunowie zbierają na jej leczenie.

Ukradł 8 mln, nie zobaczył ani złotówki? Fałszywy konwojent czuje się wykorzystany

- Miałem długi, widziałem biedę moich dzieci i żony. Wtedy pojawili się oni i powiedzieli, że wszystkie problemy mogą zniknąć - mówił śledczym Krzysztof W., mężczyzna, który udając konwojenta, dwa lata temu ukradł ponad 8 mln złotych. Swoją rolę odegrał perfekcyjnie. Jak chciał się wycofać, organizatorzy skoku grozili mu i jego rodzinie, twierdzi. Jego zeznania zostały dziś odczytane w łódzkim sądzie.

Zaufał nawigacji, nocną podróż skończył w zaspie w środku lasu

Ślepo zawierzył nawigacji GPS i w środku nocy utknął w środku lasu. Na zewnątrz panował kilkunastostopniowy mróz. Na szczęście, jego telefon miał zasięg i mógł wezwać pomoc. Po kilku godzinach poszukiwań mężczyznę i jego unieruchomiony w zaspie śnieżnej samochód odnaleźli złotowscy policjanci.

Kaczyński: z okupacji trzeba wyciągnąć wnioski

Dobrze, że okupacja w Sejmie się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski - powiedział w Sejmie szef PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że wniosek o odwołanie marszałka Sejmu, którego złożenie zapowiedziała PO, "ma charakter nieracjonalny, żeby nie powiedzieć kabaretowy".

PO zawiesza protest. Sejm ma przerwę do 25 stycznia

W czwartek po godz. 12. Sejm wznowił obrady. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ogłosił przerwę w posiedzeniu do 25 stycznia do godz. 9. Wcześniej posłowie Platformy Obywatelskiej przestali protestować wokół mównicy sejmowej.

#WOSPwTVN24. Dołącz relację i stwórz z nami wielką mapę orkiestrowych serc!

Zbliżający się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle będzie wielkim świętem dobroci, empatii i radości. Takie pozytywne emocje nie mogą umknąć, dlatego zachęcamy Was do nagrywania tych niesamowitych chwil. Wasze relacje - z Polski i zagranicy - umieścimy na specjalnej mapie orkiestrowych serc, którą uruchomimy w dniu finału. To nie wszystko! Będziecie mogli również zobaczyć swoje materiały na antenie TVN24.

Zawrotna kariera San Escobar. Światowe media o pomyłce ministra

Wpadka szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, który chwalił się owocnymi rozmowami z nieistniejącym państwem, nie umknęła uwadze zachodnich mediów. "Czy znasz drogę do San Escobar?" - drwi portal telewizji BBC. "Gafa Waszczykowskiego" - komentuje "Washington Post".

"Te wygłupy mogą jeszcze potrwać". Brudziński: możliwe kolejne odroczenie obrad

- Chcę wierzyć w to, że ci ludzie po tym kilkunastodniowym pożal się Boże proteście, wyciągną wnioski po tym, co mówią ich wyborcy i obywatele, nie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości: no kończcie z tymi wygłupami - mówił w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński (PiS). Wicemarszałek Sejmu nie wykluczył, że może dojść do kolejnego odroczenia posiedzenia Sejmu. Parlament ma wznowić obrady o godz. 10.

Obrady Sejmu trwały mniej niż dwie minuty

Mniej niż dwie minuty - zaledwie tyle trwał pierwszy dzień 34. posiedzenia Sejmu, otwartego w środę po godz. 19 przez marszałka Marka Kuchcińskiego. Po uczczeniu pamięci zmarłych niedawno parlamentarzystów chwilą ciszy, marszałek natychmiast zarządził przerwę w obradach do czwartku do godz. 10.

"Der Spiegel": Polska "ześlizguje się" w stronę autokracji

Polska śladem Węgier zmierza w stronę autokracji, a pozostała część Europy - jak na to wygląda - może niewiele zrobić - pisze brukselski korespondent niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" Markus Becker. Postawione zostało pytanie o to, czy UE posiada możliwości nakładania sankcji.

Schetyna: jeśli ktoś straszy prokuratorem, to znaczy że jest słaby

PO zawiesiła w czwartek swój sejmowy protest. - Dobrze, że okupacja się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski - skomentował decyzję Platformy prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Jeśli ktoś straszy prokuratorem, to znaczy że jest słaby - odpowiedział mu lider PO Grzegorz Schetyna. W międzyczasie marszałek Marek Kuchciński ogłosił przerwę w obradach Sejmu do 25 stycznia.

Prezydent do ambasadorów: by Polska była źródłem bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa i świadomość uczestnictwa we wspólnocie jest tym, czego oczekują obywatele - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda na spotkaniu noworocznym z Korpusem Dyplomatycznym. Mówił, też o potrzebie reformy UE i utrzymaniu dynamiki relacji transatlantyckich.