PiS odpowiada Państwowej Komisji Wyborczej. "Nie bardzo rozumiem"

Autorzy projektu zmian w ordynacji wyborczej odpowiadają na zastrzeżenia Państwowej Komisji Wyborczej. - Oczywiście możemy rzucać teraz takie oskarżenia i w taki sposób się obrażać. Zwrócę tylko uwagę, że parlament jest miejscem, w którym te prace się toczą - powiedział w Sejmie w czwartek Sylwester Tułajew z PiS. Zadowolona ze stanowiska PKW jest opozycja.

Schetyna żąda dymisji gabinetu Szydło. Rzeczniczka PiS: obronimy rząd

Rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, PO razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności - powiedział w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna. - Oczywiście obronimy rząd pani premier Beaty Szydło i odrzucimy wniosek, który chcą złożyć - odpowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"W rezolucji nie ma nic o sankcjach". Europosłanka PO tłumaczy się z głosowania

Uważałam, że głosując w jakikolwiek inny sposób, de facto nie neguję tak do końca tych wszystkich rzeczy, które były w rezolucji. Ja je wszystkie popieram - wyjaśniała europosłanka PO Julia Pitera. Jako jedna z sześciorga eurodeputowanych tej partii głosowała za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. Wiceszef PO Tomasz Siemoniak zapowiedział przeprowadzenie rozmowy dotyczącej "konsekwencji" wobec polityków Platformy za poparcie rezolucji.

Głosowali za rezolucją. Siemoniak: będzie rozmowa o konsekwencjach dla europosłów

- Platforma się wstrzymała od głosu, a kilku europosłów głosowało inaczej, mimo wyraźnego stanowiska frakcji. Będziemy rozmawiali o konsekwencjach na posiedzeniu zarządu pewnie w przyszłym tygodniu - powiedział wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Odniósł się w ten sposób do głosowania nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski.

"Minister miał prawo". Resort odpowiada na odwołanie dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego

Minister środowiska Jan Szyszko odwołał w środę dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego. Olimpia Pabian potwierdziła w rozmowie z TVN24, że dostała z ministerstwa "jednozdaniowe pismo" z decyzją o zwolnieniu. Jak twierdzi, bez żadnego uzasadnienia. Biuro prasowe resortu, w krótkim komunikacie przesłanym portalowi tvn24.pl poinformowało jedynie, że "Minister Środowiska miał w pełni prawo na mocy ustawy do odwołania dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego".

Mafia rozbita. Skarb Państwa stracił przez nią dziesiątki milionów

Dwanaście osób podejrzanych o nielegalne wprowadzanie do obrotu oleju napędowego zatrzymali policjanci podczas skoordynowanej akcji na terenie trzech województw. Siedmiu podejrzanych trafiło do aresztu. Straty Skarbu Państwa wynikające z działalności tej mafii paliwowej szacowane są na blisko 25 milionów złotych.

Policja cieszy się z nagrody dla Bojanowskiego? "Wniosków jest mnóstwo"

- Oczywiście, należą się gratulacje - odparł rzecznik komendy głównej młodszy inspektor Mariusz Ciarka, pytany we "Wstajesz i wiesz", czy policja cieszy się z nagrody dla Wojciecha Bojanowskiego. Reporter TVN został laureatem Nagrody Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż "Śmierć w komisariacie" opowiadający o głośnej sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł po interwencji wrocławskich funkcjonariuszy. - Wniosków jest mnóstwo. Analizujemy każdy przypadek związany z interwencją policyjną, gdzie nastąpiła śmierć. Następnie takie przypadki przesyłamy do szkoły policyjnej w Słupsku. Tę szkołę wybraliśmy jako wiodącą, która ma takie przypadki analizować i wprowadzać do codziennych szkoleń policjantów - zapewnił w TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji.

Dwa wybory, dwa dramaty kobiet. "Urodziłam. Szymon zmarł po półtorej godziny"

Za kilka tygodni w Sejmie ma rozpocząć się debata w sprawie projektu zaostrzającego przepisy aborcyjne. W projekcie znajduje się przepis zakazujący przerywania ciąży, gdy płód jest nieuleczalnie, ciężko chory. O tym, jak decyzja o aborcji jest trudnym - ale jednak - wyborem, przypominają historie dwóch kobiet w materiale magazynu "Czarno na białym".

Dopalacze sprzedawane w sklepie przed szkołą. "To są ciężkie narkotyki"

Ponad 4 tysiące osób zatruło się w ubiegłym roku dopalaczami. Choć za handel tymi substancjami grozi nawet milion złotych grzywny, to wciąż są miejsca, gdzie handel nimi kwitnie, a sprzedawcy kpią sobie z organów państwa. Jednym z takich sklepów zainteresowali się reporterzy programu "Uwaga!" TVN. Oto wyniki ich prowokacji dziennikarskiej.

Trzy lata więzienia za informację o aborcji. Prywatna organizacja instruuje prokuratorów

Prokuratora Krajowa rozsyła do prokuratur w całym kraju pismo prywatnej organizacji, która chce walczyć o lepsze egzekwowanie istniejącego prawa aborcyjnego. W opinii działaczy stowarzyszenia Ordo Iuris prokuratorzy powinni ścigać wszystkich, którzy chociażby informują kobiety w ciąży o miejscach za granicą, w których można dokonać legalnej aborcji. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Łódź nie zorganizuje Expo. Przegrała z Buenos Aires

Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi - ogłosiło w środę w Paryżu Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE). Wystawę zorganizuje stolica Argentyny - Buenos Aires. Polska w II turze głosowania zdobyła - 56 głosów, a zwycięska Argentyna - 62 głosy.

"Prezydent złamał konstytucję. Mam na myśli zwłaszcza sprawę Trybunału"

Jest naruszona konstytucja w Polsce, w bardzo poważnym stopniu zostały naruszone kompetencje Trybunału Konstytucyjnego, podział władzy jest bardzo podważony, sądownictwo - wyliczał w "Kropce nad i" profesor Andrzej Zoll, były Rzecznik Praw Obywatelskich i prezes Trybunału Konstytucyjnego, komentując środową rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski.

"Nie pamiętam, żeby Polska miała tak złe relacje z sąsiadami"

Zagłosowałbym za przyjęciem tej rezolucji, solidaryzuję się z posłami, którzy głosowali "za" - zadeklarował w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych i minister finansów. Skomentował w ten sposób rezolucję w sprawie ochrony praworządności w Polsce, którą Parlament Europejski przyjął w środę. Olechowski ocenił też ostatnie dwa lata rządu Beaty Szydło.

Polacy podzieleni. Ocena dwulecia rządów PiS

Po dwóch latach rządów PiS 37 procent badanych w sondażu Kantar Public uważa, że nastąpiła zmiana na gorsze, a 36 procent - że na lepsze. 27 procent badanych nie ma zdania na ten temat. 47 procent ankietowanych jest zdania, że od objęcia władzy przez PiS, w Polsce zaszły duże zmiany, 6 procent uznało, że żadnych zmian nie ma.

"Największe ćwiczenia lotnicze w historii". Polskie F-16 nad Izraelem

Od ponad tygodnia nad pustynią Negew na południu Izraela symulowane walki prowadzi około 80 maszyn bojowych z ośmiu krajów, w tym sześć polskich F-16. Dla Izraelczyków jest to dobra okazja do przećwiczenia współpracy z innymi wojskami. Dla pozostałych państw - okazja do realistycznych ćwiczeń u boku bardzo doświadczonych izraelskich lotników.