Plany to jedno, a rzeczywistość drugie. "Kluczowy rok" dla Wojsk Obrony Terytorialnej

Zgodnie z zapowiedziami Antoniego Macierewicza Wojska Obrony Terytorialnej miały w tym roku liczyć kilkanaście tysięcy żołnierzy. Jest ich natomiast osiem tysięcy. Choć w 2019 roku według ministra mają ich być 53 tysiące, plany te mogą okazać się zbyt optymistyczne. Budowa Wojsk Obrony Terytorialnej trwa, ale wolniej niż deklaruje Macierewicz na konferencjach prasowych. Ten rok będzie kluczowy dla nowego rodzaju wojsk.

Atak na Hindusa we Wrocławiu. Są zarzuty dla napastników

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut pobicia. Jeden dodatkowo - znieważenia na tle narodowościowym i naruszenia nietykalności. To konsekwencje sobotniego incydentu we Wrocławiu. Obywatel Indii został zaatakowany, kiedy czekał na tramwaj. Zachowanie trzech Polaków potępili szef MSWiA Mariusz Błaszczak, a także prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

"Puls ku niepodległej Rzeczypospolitej". Wielkie bębny u prezydenta

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytucji obywatelskich oraz organizatorami kampanii społecznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. - To organizacje obywatelskie tętniły pulsem, dążącym do niepodległej Rzeczpospolitej - mówił do zebranych prezydent Andrzej Duda.

Pierwsza dama z Medalem świętego Brata Alberta

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda znalazła się w gronie osób uhonorowanych Medalem świętego Brata Alberta za 2017 rok. Kolejnymi laureatami są: Zofia Noceti-Klepacka, Jakub Błaszczykowski oraz krakowska rodzina Wadowskich – poinformowali w poniedziałek w Krakowie przedstawiciele kapituły.

Bez ram, w galerii handlowej odnaleziony. Policjanci odznaczeni

Obraz Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku", odnaleziony dzięki współpracy małopolskiej policji i resortu kultury, zaprezentowano w poniedziałek w galerii Muzeum Narodowego w krakowskich Sukiennicach. Wróci on tam po konserwacji, która ma potrwać kilka miesięcy.

Kolejni prezesi sądów do wymiany

Ministerstwo sprawiedliwości poinformowało w poniedziałek o odwołaniu prezesa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie i prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach. Prezesów zmieniono też w trzech sądach rejonowych.

Powstaje "Plan Petru". "Kontroferta dla programu Morawieckiego"

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru ogłasza powstanie swojego nowego projektu politycznego. To stowarzyszenie "Plan Petru", którego celem ma być stworzenie alternatywny dla polityki PiS. Jak przekonywał Petru na poniedziałkowej konferencji prasowej, ma to być "kontroferta dla programu Morawieckiego".

Przymierzany tu i tam. Jak pomnik Wilsona jeździł po Poznaniu

Dokładnie 100 lat temu prezydent Stanów Zjednoczonych Thomas Woodrow Wilson przedstawił Kongresowi w orędziu program pokojowy zawierający zasady powojennego ładu. Program, nazywany Czternastoma Punktami Wilsona, w punkcie 13. dotyczył utworzenia niepodległej Polski. 13 lat po jego ogłoszeniu, Wilson doczekał się w Poznaniu pomnika. Nim stanął w docelowym miejscu, przymierzano go w różnych punktach w mieście.

Dziesiątki tysięcy złotych już na koncie WOŚP

Gitara od Slasha, pejzaże Edwarda Dwurnika, Marlena Kuczko, bilety na mecze Bundesligi od Roberta Lewandowskiego czy komplet wizytowy pierwszej damy Agaty Dudy - to tylko niektóre aukcje, które towarzyszą 26. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym, co można już wylicytować, odpowiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Marlena Kuczko, koordynatorka działu aukcji WOŚP. Partnerem i gospodarzem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

"Kolejek nie da się zmniejszyć dekretem". Lekarz odpowiada na pomysł ministra

Jeżeli do tego systemu nie dodamy trochę pieniędzy, to nie zlikwidujemy tych kolejek - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Marcin Sobotka z Porozumienia Rezydentów OZZL, komentując propozycję ministra zdrowia, aby "ustawowo zadekretować maksymalny okres oczekiwania pacjentów". - Podczas spotkania z Radziwiłłem, nie chcieliśmy rozmawiać o pieniądzach dla siebie. Chcieliśmy rozmawiać o pieniądzach, które zasilą cały system opieki zdrowotnej - dodał.

"Bardzo ciepłe stosunki". Bielan o "tarciach" prezydenta z ministrem

- Dopóki nie dojdzie do zmiany konstytucji, zawsze będziemy mieć pewnego rodzaju rywalizację o kompetencje i wpływy, to jest naturalne w polityce - ocenił stosunki między prezydentem a ministrem obrony narodowej wicemarszałek Senatu Adam Bielan w internetowej części programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl.

Zenek Martyniuk: nie znam nut

Chłopak z Podlasia, który wspiął się na sam szczyt. Bezapelacyjnie król muzyki disco polo, którego szlagiery znają niemal wszyscy Polacy. Na scenach dyskotek i amfiteatrów występuje już od ćwierć wieku, ale kończyć swojej kariery prędko nie zamierza. Materiał magazynu "Uwaga!" TVN.