Czaputowicz w ONZ: Polska za ograniczeniem prawa weta w sprawach ludobójstwa

Zawieszenie broni na Ukrainie jest wciąż daleko - oświadczył we wtorek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Dodał, że Polska popiera "inicjatywy na rzecz ograniczenia korzystania z prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa w przypadkach, w których dochodzi do zbrodni wojennych, przeciwko ludzkości czy ludobójstwa".

Sytuacja na A2 opanowana. Korka już nie ma

Najpierw apele o zabieranie w podróż butelek z wodą, potem ewakuacja samochodów z autostrady. Lubuska policja od rana robiła, co mogła, by rozładować olbrzymie korki na autostradzie A2 w rejonie Świecka. Na początku zator w kierunku Niemiec liczył dwadzieścia kilometrów. Po 18.15 sytuacja się unormowała. - Drogi dojazdowe i sama autostrada są przejezdne - informował nasz reporter.

Niebezpieczny stos. Saperzy wywieźli z budowy 666 bomb

W trakcie budowy gazociągu w lesie pod Kędzierzynem-Koźlem (Opolskie) prywatna firma saperska znalazła ponad 1200 różnego rodzaju pocisków, bomb i amunicji z czasów II wojny światowej. Wojsko uważa, że sposób zabezpieczenia pocisków przez firmę był niezgodny ze sztuką. Dlatego żołnierze sami wzięli się za wywóz niebezpiecznych przedmiotów na poligon. Sprawą zajęła się prokuratura.

"Zarabiam 2200 na rękę. Co weekend mam wojnę z kibolami"

- Jak na jednego z nas przypada dziesięciu, to nie ma tragedii. Bywa gorzej. Ale zawsze jest się czego bać - mówią tvn24.pl policjanci z prewencji, którzy regularnie ścierają się z pseudokibicami. - Oni są dobrze zorganizowani, uzbrojeni i prawie zawsze bezkarni - mówią funkcjonariusze.

Już 11 chuliganów zatrzymanych, trzech z zarzutami. "Jeden miał zakaz stadionowy"

Już jedenastu pseudokibiców Lecha Poznań, którzy podczas niedzielnego meczu wtargnęli na boisko i przerwali mecz, zostało zatrzymanych przez policję. Trwają przesłuchania trzech mężczyzn - trzech już usłyszało zarzuty, kolejni mają je usłyszeć wkrótce. Jeden z zatrzymanych już wcześniej miał zakaz stadionowy. Pozostali chuligani są identyfikowani i poszukiwani.

Za głośno rozmawiali. Strzelił do nich z wiatrówki

25-latek z Sulechowa (woj. lubuskie) odpowie za postrzelenie nastolatka z wiatrówki. Mężczyzna tłumaczył, że nie chciał nikogo zranić, a jedynie "wystraszyć nastolatków, bo przeszkadzała mu ich głośna rozmowa". Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Premier: nie ma tolerancji dla takich zachowań, zespół kryzysowy działa w resorcie

Chcemy tego typu zjawisko wyeliminować. Chcemy, żeby to był sport jak najbardziej przyjazny dla rodzin, rodzin z dziećmi, czyli prawdziwych kibiców. A dla niedobrych zachowań, niewłaściwych ze wszech miar nie będzie na pewno tolerancji - podkreślał premier Mateusz Morawiecki. Odniósł się w ten sposób między innymi do burd, jakie wybuchły na stadionie w Poznaniu.

Śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Kierowca autokaru nie miał prawa jazdy

Nowe ustalenia w sprawie śmiertelnego wypadku rowerzystki we Wrocławiu. 58-letni kierowca autokaru, który potrącił kobietę, nigdy nie powinien usiąść za kółkiem. Mężczyzna - zatrudniony w firmie przewozowej swojej żony - nie posiadał prawa jazdy kategorii D. Na ulicę Sanocką pojechał specjalnie w celu sprawdzenia usterki, którą zgłaszał inny kierowca.

Wybuch kamienicy w Gorzowie Wielkopolskim. Ofiara

71-latka zmarła w wyniku obrażeń po wybuchu gazu w kamienicy w Gorzowie Wielkopolskim. - Na miejscu działają strażacy, jest policja i inspektorzy nadzoru budowlanego – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP Bartłomiej Mądry.

"Mafia lekowa" rozbita. Skupowali leki warte co najmniej 100 mln zł

Agenci CBA zatrzymali siedem osób w sprawie tak zwanej odwróconego łańcucha dystrybucji leków. W jego ramach w latach 2017-2018 nielegalnie skupione zostały z aptek w całym kraju leki, w tym ratujące życie, warte co najmniej 100 mln zł. Następnie leki te trafiały do sprzedaży w krajach europejskich.

"Nie mogę do tego przyłożyć ręki". Ochojska zaproszona do Centrum Medialnego Sejmu

"Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wyraził zgodę na wejście Janiny Ochojskiej do Centrum Medialnego Sejmu, nie do Sejmu do protestujących" - przekazała na Twitterze założycielka i prezes fundacji Polska Akcja Humanitarna. Zaapelowała ponownie o zgodę na wejście do parlamentu. Do decyzji marszałka odniósł się dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu. - To nie jest chytry plan kancelarii ani fortel - podkreślił Adam Grzegrzółka.

Miał planować zamach na organy państwa. Ruszył proces

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się we wtorek proces czterech mężczyzn, w tym jednego oskarżonego o przygotowywanie zamachu na konstytucyjne organy państwa. ABW znalazła u niego znaczne ilości substancji wybuchowych, 25 sztuk broni palnej i amunicję.

Straż Marszałkowska próbowała usunąć pocztówki przysłane protestującym

Około godziny 8 rano do protestujących 35. dzień w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych przyszli funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej. Domagali się zdjęcia ze ściany wywieszonych tam pocztówek, które przebywający w parlamencie dostają z całego kraju od osób popierających protest. Strażnicy próbowali sami je zdjąć.

"Nie można powiedzieć, że nigdy nie będzie rekonstrukcji rządu"

Rząd jest żywym organizmem na bieżąco ocenianym przez premiera. Jeśli premier uzna, że któryś z ministrów nie spełnia jego oczekiwań i nie wykonuje należycie swoich zadań, to takie decyzje będzie podejmował - powiedział w internetowej dogrywce programu "Jeden na Jeden" w tvn24.pl Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, odnosząc się do spekulacji o kolejnej rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Więcej policji na stadionach? "To jest ta droga, którą powinniśmy pójść"

- Zadymy się zdarzały i zdarzają w różnych krajach. Chodzi o to, żeby szukać dobrych rozwiązań, które spowodują, że one będą zdarzały się rzadziej albo będzie trudniej je wywołać - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, odnosząc się do wydarzeń podczas niedzielnego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawą. - Być może to nie kluby powinny odpowiadać za zakazy stadionowe, tylko powinny to wziąć na siebie służby państwowe - dodał.

Czaputowicz spotkał się z Pompeo. Wśród tematów ewentualne spotkanie prezydentów

Stany Zjednoczone zdecydowanie przeciwstawiają się kontynuacji projektu Nord Stream 2 - mówił Jacek Czaputowicz, szef polskiej dyplomacji, po rozmowach z Mikiem Pompeo. Sekretarz stanu USA miał z kolei zapewnić - jak stwierdził Czaputowicz - że "będzie działał w kierunku" zorganizowania jeszcze w tym roku wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, podczas której spotka się on być może z Donaldem Trumpem.