Powitanie polskiej pary prezydenckiej w Białym Domu

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w środę w południe waszyngtońskiego czasu zostali powitani przed Białym Domem przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i amerykańską pierwszą damę Melanię Trump. W TVN24 i TVN24 BiS trwa wydanie specjalne poświęcone wizycie polskiej pary prezydenckiej w USA.

Kolejne pytania prejudycjalne. Dotyczą statusu sędziego Sądu Najwyższego

Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego skierowała w środę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pięć pytań odnoszących się między innymi do dopuszczalności orzekania o statusie osób powołanych na sędziów Sądu Najwyższego. Pytania wyłoniły się przy okazji sprawy wniesionej przez poznańską sędzię.

Były funkcjonariusz ZOMO aresztowany. Prokurator IPN: strzelał do górników

Sąd Rejonowy Katowice-Zachód aresztował w środę Romana S. - byłego zomowca podejrzanego o strzelanie do górników protestujących w kopalni "Wujek" na początku stanu wojennego. We wtorek mężczyzna usłyszał w Instytucie Pamięci Narodowej zarzut popełnienia "zbrodni komunistycznej, będącej zbrodnią przeciwko ludzkości".

Prezydent Duda o zwiększonej obecności wojsk USA w Polsce: podział kosztów jest dla mnie naturalny

Odwiedzę Polskę, ale nie wybraliśmy jeszcze daty tej wizyty - powiedział w środę prezydent Donald Trump, spotykając się z prezydentem Andrzejem Dudą. Polska para prezydencka została podjęta w Białym Domu przez amerykańskiego przywódcę i pierwszą damę USA. Prezydenci podpisali deklarację o współpracy obronnej. Po obejrzeniu pokazowego przelotu myśliwca F-35, Trump i Duda wystąpili na wspólnej konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym. Trwa wydanie specjalne w TVN24 i TVN24 BiS.

12 lat temu prosił o eutanazję. Teraz został magistrem

"Obrona zaliczona na 5" - napisał Janusz Świtaj w mediach społecznościowych, informując, że został magistrem. Świtaj jest sparaliżowany, w 2007 roku jako pierwszy w Polsce wnioskował do sądu o eutanazję, o zaprzestanie terapii utrzymującej go przy życiu. Pomogła mu wtedy Anna Dymna, która zaprosiła go do pracy w swojej fundacji.

Prezydent: to nowy rozdział w naszej współpracy militarnej

Porozumienie, które zostanie podpisane w środę z USA, otworzy nowy rozdział w naszej współpracy militarnej, ale mam nadzieję także, że i na innych polach, bo tych porozumień podpisanych dzisiaj będzie kilka - powiedział w środę w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda.

11 zarzutów i wniosek o areszt dla Mameda K.

11 zarzutów dotyczących między innymi paserstwa samochodów, a także zlecenia podpalenia samochodu oraz naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów przedstawiła w środę prokuratura byłemu zawodnikowi sztuk walki Mamedowi K. Do sądu trafi wniosek o jego aresztowanie.

"Ręce precz od łóżeczek naszych dzieci"

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar chce wprowadzić w szkołach obowiązkową edukację seksualną dla wszystkich uczniów - przekonywał w środę rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Dodał, że nie ma i nie będzie nigdy na to jego zgody. - Ręce precz od łóżeczek naszych dzieci - powiedział. Spór rzeczników rozpoczął się już w marcu, kiedy prezydent Warszawy podpisał tak zwaną kartę LGBT. Wtedy Pawlak zarzucał, że takie działanie jest niekonstytucyjne i wzywał Bodnara do działania.

Kilkadziesiąt niewybuchów w ruinach cegielni

Saperzy z Bolesławca i nurkowie-minerzy ze Świnoujścia usuwają pociski artyleryjskie z ruin dawnej poniemieckiej cegielni na Dolnym Śląsku. Z niewielkiego akwenu wydobyli już kilkadziesiąt niewybuchów. A to dopiero początek.

Wystarczyła sekunda. Tramwaj przejeżdża, szyna wyskakuje

Tramwaj przejeżdża, a tuż za nim szyna wyrywa się z jezdni, wyginając się w łuk. Na nagraniu zarejestrowanym z pojazdu stojącego na ulicy Jagiellońskiej w Bydgoszczy widać, że wystarczyła sekunda, by torowisko stało się nieprzejezdne. Przyczyną tego niecodziennego zjawiska była wysoka temperatura. Przy jezdni mogła sięgać ponad 40 stopni Celsjusza.

Wyrzeźbił 15-metrową "Rzepkę" Tuwima, ma szansę pobić rekord Guinnessa

Ma 15 metrów długości, waży 10 ton i walczy o wpisanie do księgi rekordów Guinnessa - unikalna rzeźba nawiązująca do popularnej "Rzepki" Juliana Tuwima stanęła w Helu. Każdy artysta ma jakąś swoją wizję, swoje marzenie. Ja ze względu na to, że mam szóstkę dzieci, lubię czytać bajki, więc ten temat mi się przewijał od dłuższego czasu - opowiada twórca rzeźby Robert Wyskiel.

"Kaczyński wiedział o wszystkim. Wiedział o tym, że Falenta ma nagrania"

Z całej tej historii wynika, że służby dopuszczały, żeby ich tajny współpracownik, jakim był Falenta, zakładał nielegalne podsłuchy, robił to, czego służby nie mogą robić - ocenił w rozmowie z TVN24 dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Skomentował w ten sposób list, który Marek Falenta miał skierować do Jarosława Kaczyńskiego, a którego fragmenty ujawniła w środę "Wyborcza". - To, co jest najciekawsze w tym liście, to wskazanie, że Kaczyński wiedział o wszystkim - dodał.

Ojciec zostawił śpiącego siedmiolatka w rozgrzanym aucie i poszedł do sklepu

Przed jednym z supermarketów we Wrocławiu klienci sklepu zauważyli dziecko śpiące w zamkniętym aucie. Na zewnątrz temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza. Dopiero po wielokrotnym, mocnym stukaniu w szybę siedmiolatek obudził się i otworzył drzwi. Był cały zlany potem, nie do końca świadomy, co się stało. Według relacji świadków spędził w środku ponad pół godziny.

"Nie było żadnych podstaw, by odnosić się do kuriozalnej treści listu"

List Marka Falenty opisany w "Gazecie Wyborczej" wpłynął do biura prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Listowi nie nadano dalszego biegu. Nie było żadnych podstaw, by odnosić się do jego kuriozalnej treści - oświadczyła w środę rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Szkoda czasu na zajmowanie się listem Marka Falenty do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, to bajki i insynuacje - ocenił również wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

"Myślę, że mamy jakąś poważną misję do zrealizowania". 16 nowych posłów ślubowało

W środę w Sejmie ślubowanie złożyło 16 nowych posłów. Zastąpili oni w ławach przy Wiejskiej polityków wybranych do Parlamentu Europejskiego. Nadal nieobsadzone pozostają dwa miejsca. Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości została wybrana na nowego wicemarszałka Sejmu. Zastąpiła Beatę Mazurek, która uzyskała mandat europosłanki. Nowi posłowie różnie komentowali pojawienie się w nowych rolach i emocje, jakie temu towarzyszyły.

Obecność wojskowa NATO i USA w Polsce

Od kilku lat amerykańscy żołnierze dbają o bezpieczeństwo Polski, stacjonując i wykonując zadania w wielu miejscach w całym kraju. Ich misja jest jasna - chronić Polskę, sojusznika w NATO, oraz wschodnią flankę Paktu Północnoatlantyckiego.

Toniemy. We wtorek osiem osób. "Zagrożenie dotyczy nas wszystkich"

Apele i przypomnienia mówiące o zasadach bezpieczeństwa nad wodą są potrzebne, bo tylko w niecałe dwa tygodnie czerwca utonęło już w Polsce 36 osób - mówiła w rozmowie ze "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Tylko wtorek przyniósł osiem ofiar śmiertelnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem dla całego kraju.

Porwana w Niemczech Polka odnaleziona

Porwana w Niemczech 47-letnia Polka została uwolniona, a jej porywacze aresztowani - podaje Deutsche Welle, powołując się na prokuraturę w Stuttgarcie. Władze podały, że stan zdrowia odnalezionej we Francji kobiety jest dobry.

Medalistka olimpijska mówi o "zamachu na dzieci". Związki i sponsorzy problemu nie widzą

Zofia Klepacka jest wybitną sportsmenką – mistrzynią świata i medalistką olimpijską - jednak ostatnio jest o niej głośno z zupełnie innego powodu. Postanowiła wyrazić sprzeciw wobec Karty LGBT+, którą określa mianem "zamachu na nasze dzieci". Polski Związek Żeglarski i Polski Komitet Olimpijski na słowa Zofii Klepackiej nie reagują, a główny sponsor - spółka Skarbu Państwa - swojego wsparcia nie wycofuje. Materiał magazynu "Czarno na białym".