Najnowsze

Najnowsze

Pili "paliwo rakietowe F-16". Dwie osoby nie żyją

Jego kolega zmarł w mieszkaniu. On w tym samym miejscu zaczął słabnąć, tracił świadomość i miał problemy ze wzrokiem. Trafił do szpitala. Tam zmarł. Prokuratura ze Świdnicy (woj. dolnośląskie) bada, jak doszło do śmierci dwóch mężczyzn. Ich znajomi, którzy po libacji także byli hospitalizowani, zeznali, że wcześniej pili "paliwo rakietowe F16". Mieli skonsumować około 7 litrów śmiertelnej mikstury.

PO ponagla Macierewicza. "Odmówiono nam dostępu. Czego boi się MON?"

Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza w sprawie udostępnienia kolejnych dokumentów dotyczących postępowania na zakup śmigłowców dla wojska. Chcą przejrzeć je najpóźniej w środę. - Jesteśmy gotowi przekazać posłom opozycji dopuszczalne prawem dokumenty - odpowiedział na ponaglenie wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

Komu najbardziej ufają Polacy, a komu najmniej? Najważniejsi politycy w rankingu

Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (58 procent) zaufaniem - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Na kolejnych miejscach są premier Beata Szydło (53 procent) oraz Paweł Kukiz (48 procent). Z kolei liderami rankingu nieufności są szef ministerstwa obrony narodowej Antoni Macierewicz (58 procent) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (48 procent).

"Przegranych to się nigdy nie pamięta"

W tym tygodniu swoją pamięć postanowił sprawdzić dziennikarz, a obecnie poseł Kukiz'15. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych wydarzeniach maja 2007 roku odpowiada Piotr Apel.

Polska Kronika Faktowa 21.05.2017

Druk niezgody, liderzy ugrupowań w Pałacu Prezydenckim, Józef Oleksy kontra komisja bankowa oraz miłość i polityka, czyli amory w Samoobronie. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 21.05.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają drugą połową maja 2007 roku, kiedy to najgłośniej komentowano polityczne zamieszanie wokół opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji.

Bicie, rażenie paralizatorem, duszenie, rozbieranie. Raport na temat "Tortur na policji"

"Policjantom w Polsce zdarza się stosować tortury wobec zatrzymanych i świadków. Trzeba temu przeciwdziałać, a jednym z rozwiązań jest dostęp do adwokata od momentu zatrzymania" - zwrócił się rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w wystąpieniu do ministra sprawiedliwości. W dokumencie zawarł analizę konkretnych, potwierdzonych sądownie przypadków tortur, okrutnego i nieludzkiego traktowania.

Śmierć w komisariacie. "Decyzja o zwolnieniu policjanta nie powinna zapaść w ministerstwie"

Decyzja o zwolnieniu funkcjonariusza w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka powinna zapaść niezwłocznie, a nie po wielu miesiącach od wydarzenia, pod wpływem przekazów medialnych - oświadczyli w poniedziałek policyjni związkowcy, odnosząc się do ujawnionej przez "Superwizjer" TVN sprawy rażenia paralizatorem skutego kajdankami, zatrzymanego 25-letniego mężczyzny, który następnie zmarł.

"Bezprecedensowe represje" po próbie puczu

Organizacja Amnesty International zarzuciła władzom Turcji naruszanie wolności słowa i wolności zgromadzeń oraz łamanie prawa do niedyskryminacji w reakcji na próbę zamachu stanu z 15 lipca ubiegłego roku.

Pożar na budowie. Zapalił się dach

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem w Gdyni. Pożar wybuchł w nowym czteropiętrowym budynku podczas prac budowlanych. Jedna osoba podtruła się dymem.

Prezydent mówi o groźbie wojny, szef dyplomacji tonuje

Minister spraw zagranicznych Filipin Alan Peter Cayetano bagatelizował w poniedziałek chińskie groźby rozpoczęcia wojny, które na spotkaniu z przywódcą Chin Xi Jinpingiem miał przed kilkoma dniami usłyszeć filipiński prezydent Rodrigo Duterte.

Auto osobowe zmiażdżone między ciężarówkami. Trzy godziny utrudnień na A2

Między węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki ciężarówka zbliżając się do zatoru, nie wyhamowała i najechała na auto osobowe. Hyundai wbił się wtedy w jadącą z przodu drugą ciężarówkę. Zakleszczoną kobietę musieli wyciągać strażacy. A2 w kierunku Świecka była zablokowana, a kierowcy musieli borykać się z utrudnieniami przez ponad 3 godziny.

"Niesamowity ból, odechciewa się po tym wszystkiego". Tak działa paralizator

Dwie strzałki zakończone miniaturowymi harpunami wbijają się w ciało, a przez dwa ciągnięte przez nie przewody uderza w organizm potężny, pięciosekundowy impuls prądu. Ofierze wyłączają się mięśnie. - Mózg działa normalnie i odczuwa ból - mówi były policjant. Drugi dodaje, że jest to ból "niesamowity". Tak standardowo działa paralizator, którego policja użyła na Igorze Stachowiaku. To broń teoretycznie niezabijająca. Co nie znaczy, że niegroźna.

Karczewski o nagraniu z komisariatu: znamiona tortur, sadystycznego znęcania się

- Sprawa użycia paralizatora wobec Igora Stachowiaka powinna być absolutnie jak najszybciej wyjaśniona - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski, komentując ujawnione przez "Superwizjer" TVN nagranie z wrocławskiego komisariatu pokazujące, jak policjanci traktowali zatrzymanego 25-latka. - Tego typu zjawiska i ludzi, którzy są w policji, trzeba eliminować - dodał.

Dwayne Johnson "wchodzi w to". Ma wsparcie Toma Hanksa

Kolejne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zapowiadają się naprawdę ciekawie. Jeszcze niedawno hollywoodzki gwiazdor Dwayne Johnson mówił, że zastanawia się nad walką o fotel prezydenta. Teraz aktor w telewizyjnym show na Broadwayu potwierdził, że za trzy lata powalczy o Biały Dom. Co ciekawe, przeprowadzane za oceanem sondaże dają mu przewagę nad obecnym prezydentem Donaldem Trumpem. Johnson szanse ma niemałe, tym bardziej że na swojego wiceprezydenta chce Toma Hanksa.

Afera korupcyjna w Brazylii. Demonstracje za dymisją prezydenta

Demonstracje w wielu miastach Brazylii. Protestujący domagali się w niedzielę ustąpienia z urzędu prezydenta Michela Temera. Negatywne nastroje wobec Temera nasiliły się po tym, kiedy Sąd Najwyższy Brazylii zlecił w czwartek dochodzenie wobec głowy państwa.

Kaczyński o "fali agresji" imigrantów: Okazałoby się, że dla nich jesteśmy nazistami

Jarosław Kaczyński wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem Polska nie powinna przyjmować uchodźców. - Musimy bronić swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a także bronić się metodami politycznymi - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" prezes PiS, odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego w sprawie imigrantów.