Najnowsze

Najnowsze

Kilkanaście pożarów w półtorej godziny. Podejrzany zgłosił się sam

Chodził po ulicach Poznania i podpalał śmietniki oraz wiaty. Nagrały go dwie kamery monitoringu, mimo to przez tydzień był nieuchwytny. Podpalacza szukała policja. Do komisariatu zgłosił się mężczyzna, który twierdzi, że to jego widać na opublikowanych nagraniach. 34-latek jeszcze nie został przesłuchany.

Loża prasowa 09.09.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w Loży Prasowej byli: Adam Szostkiewicz "Polityka", Sławomir Sierakowski "Krytyka Polityczna", Michał Szułdrzyński "Rzeczpospolita", Tomasz Skory RMF FM. Na początku programu zaproszeni komentatorzy oceniali dwie konwencje - warszawską Koalicji Obywatelskiej, do której dołączyła Barbara Nowacka i późniejszą konwencję Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu, na której pojawili się Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Kolejne tematy związane były z kontrowersjami wokół reformy sądownictwa. Kolejne polskie sądy, warszawski oraz łódzki, wysłały pytania prejudencjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unie Europejskiej, a przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Wojciech Hermeliński w jednym z wywiadów stwierdził, że "w Polsce nie ma już pełnego trójpodziału władzy". Odniesiono się też do materiału programu "Czarno na białym", w którym ujawniono sprawę sms-ów wysłanych do prokuratorów z poleceniem przygotowania listy sędziów, którzy najsurowiej i najłagodniej orzekają o tymczasowym aresztowaniu. Taką wiadomość dostali z prokuratury okręgowej w Gdańsku.

Kim Dzong Un na igrzyskach. Pierwsza taka wizyta od lat

Kim Dzong Un w niedzielę wieczorem pojawił się w Pjongjangu na Masowych Igrzyskach - wielkim pokazie tańców i wyczynów gimnastycznych. Jego wizyta na na tej imprezie, pierwsza od pięciu lat, nastąpiła na tydzień przed spotkaniem z prezydentem Korei Południowej. Podczas pokazów wykorzystano między innymi drony, które ułożyły się na tle wieczornego nieba w napis "Świetlana ojczyzna".

Niepowodzenia Jednej Rosji w wyborach. Protesty w całym kraju

Wstępne wyniki niedzielnych wyborów regionalnych w Rosji wskazują, że w czterech regionach kandydaci na gubernatorów rządzącej Jednej Rosji nie zwyciężyli w pierwszej turze. Jedna Rosja napotkała też trudności w wyborach do regionalnych parlamentów. W dzień wyborczy w wielu miastach trwały protesty przeciwko rządowej reformie podnoszącej wiek emerytalny.

Miętówka dla Michelle pokonała rywali. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia

Gest Georga Busha wciąż robi furorę w sieci. Zwyciężył w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 66 proc. waszych głosów. Na drugim miejscu znalazły się rzeźby z Morza Martwego wykonane przez izraelską artystkę Sigalit Landau (8 procent głosów). Trzecie miejsce i 7 procent głosów przypadło brytyjskim gwardzistom, którzy w hołdzie dla Arethy Franklin zagrali jeden z jej największych przebojów "Respect".

"Gdyby nie prezydent, nikt nie zainteresowałby się sprawą zakładu w Pieńsku"

Niczego nie żałuję, wiem, że to był błąd - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Błażej Spychalski. Nowy rzecznik głowy państwa odniósł się w ten sposób do swoich kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych. Komentując czwartkową wypowiedź Andrzeja Dudy o zamykanym zakładzie w Pieńsku stwierdził, że "gdyby nie prezydent, to nikt nie zainteresowałby się" tą sprawą.

"Gdyby nie prezydent, nikt nie zainteresowałby się sprawą zakładu w Pieńsku"

Niczego nie żałuję, wiem, że to był błąd - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Błażej Spychalski. Nowy rzecznik głowy państwa odniósł się w ten sposób do swoich kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych. Komentując czwartkową wypowiedź Andrzeja Dudy o zamykanym zakładzie w Pieńsku stwierdził, że "gdyby nie prezydent, to nikt nie zainteresowałby się" tą sprawą.

Pogarsza się stan Sencowa. "Następują zmiany w organizmie"

Stan zdrowia ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, odbywającego w Rosji karę więzienia, wciąż się pogarsza - podał w niedzielę portal RBK, powołując się na adwokata Dmitrija Dinze, którego dopuszczono w piątek do prowadzącego głodówkę Sencowa.

Atak nożownika w Paryżu. Wśród rannych turyści

Uzbrojony w nóż i metalowy pręt mężczyzna zaatakował w niedzielę późnym wieczorem w Paryżu przypadkowych przechodniów. Według mediów, rannych zostało siedem osób, w tym cztery poważnie. Napastnika aresztowano. Prawdopodobnie atak nie miał związku z terroryzmem.

Przed Szwedami czas niepewności. Nie wiadomo, kto będzie rządził

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Szwecji, po przeliczeniu 99 procent głosów, zwyciężają rządzący socjaldemokraci. Na drugim miejscu centroprawica, a trzecie antyimigranckie ugrupowanie Szwedzcy Demokraci (SD). Żaden z dwóch największych bloków nie osiągnął jednak większości, a sukces nacjonalistów sprawia, że mogą się stać języczkiem u wagi między dotychczasowymi koalicjami.

"Każdy, kto złamał konstytucję, poniesie konsekwencje po zmianie władzy"

Wszystkie działania PiS wokół sądownictwa były tworzone po to, żeby ostatecznie mieć wpływ na wynik wyborów. Karność na państwa czeka. Władza przemija i mogę zagwarantować i obiecać publicznie: każdy, kto złamał konstytucję i prawo poniesie konsekwencje po zmianie władz - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 poseł PO Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia. W drugiej części programu gościem był dr Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

"Każdy, kto złamał konstytucję, poniesie konsekwencje po zmianie władzy"

Wszystkie działania PiS wokół sądownictwa były tworzone po to, żeby ostatecznie mieć wpływ na wynik wyborów. Karność na państwa czeka. Władza przemija i mogę zagwarantować i obiecać publicznie: każdy, kto złamał konstytucję i prawo poniesie konsekwencje po zmianie władz - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 poseł PO Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia.

Szwedzi zagłosowali. Dobry wynik nacjonalistów i niejasny zwycięzca

W niedzielę odbyły się wybory parlamentarne w Szwecji. 7,2 miliona Szwedów wybierało 349 przedstawicieli do jednoizbowego Riksdagu. Wstępne wyniki nie przesądzają o zwycięzcy. Według sondaży exit poll najwięcej głosów zdobyli socjaldemokraci, centroprawica i nacjonalistyczne ugrupowanie Szwedzcy Demokraci.

Bodnar: dokonuje się domykanie systemu

Mamy do czynienia cały czas z domykaniem systemu, przekształcaniem naszego państwa z demokratycznego w takie, które nie ma swojej nazwy. Używam pojęcia: konkurencyjny autorytaryzm. Chodzi o taki system, w którym rządzący mają stałą przewagą nad tymi, którzy aspirują do władzy ze względu na różne mechanizmy - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Wielki Mecz TVN kontra WOŚP. O wyniku zdecydowały karne

Z jednej strony Jurek Owsiak, a z drugiej Grzegorz Kajdanowicz. Każdy dowodził swoją armią. Placem boju była murawa stadionu przy Łazienkowskiej w Warszawie. A cel meczu szczytny: wsparcie zakupu karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W pojedynku lepsza okazała się drużyna Owsiaka, która pokonała TVN w rzutach karnych.