Najnowsze

Najnowsze

Norman Davies: Polacy mają trudności ze zrozumieniem, kim są

- Kiedyś były czarne dziury w świadomości historii, dzień niepodległości był zakazany, ale teraz nie jest - ocenił w rozmowie z TVN24 z okazji Święta Niepodległości profesor Norman Davies. Brytyjski historyk stwierdził, że jego obchody w Polsce mogłyby być "trochę skromniejsze" i bardziej wyważone.

Wspólne oświadczenie Trumpa i Putina

Prezydenci USA i Rosji Donald Trump i Władimir Putin we wspólnym oświadczeniu zgodzili się kontynuować walkę z tak zwanym Państwem Islamskim w Syrii aż do pokonania samozwańczego kalifatu - podano w sobotę na stronie internetowej Kremla.

"Wierzyłam, że kompromis jest możliwy". Co uzgodniono na linii Pałac Prezydencki - PiS

Jeśli informacje w sprawie kompromisu się potwierdzą, to będę pierwszą osobą, która zadzwoni do pana prezydenta i podziękuję mu za to - powiedziała w sobotę premier Beata Szydło. Odniosła się do informacji przekazanych w piątek przez wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchę i posła PiS Stanisława Piotrowicza, że osiągnęli "wstępny kompromis" w sprawie projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Co wiemy o ich ustaleniach?

Prezydent wręczył Ordery Orła Białego

Ks. Bernard Czernecki, Franciszek Pieczka i Andrzej Pityński zostali w sobotę, w Święto Niepodległości, odznaczeni przez prezydenta Orderem Orła Białego. Andrzej Duda wręczył także inne odznaczenia państwowe.

Pjongjang: Trump błagał o wojnę nuklearną

W czasie wizyty w Azji Donald Trump odsłonił swoją prawdziwą naturę niszczyciela światowego pokoju i stabilności oraz błagał o wojnę nuklearną na Półwyspie Koreańskim - ocenił w komunikacie resort spraw zagranicznych Korei Północnej.

"Wstrząsające doświadczenie nie tylko dziennikarskie, ale po prostu ludzkie"

Musieliśmy zdobyć zaufanie tych ludzi, żeby wniknąć w ich życie, emocje i dać im szansę opowiedzieć, co przeżyli. Historia pisała się niejako na naszych oczach - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" Anita Werner, współautorka wstrząsającego reportażu "Odbite z rąk Świetlistego Szlaku". Redakcja TVN Style odnalazła wioskę kobiet wyrwanych z niewoli peruwiańskiej organizacji terrorystycznej. Przez lata żyły w lasach Amazonii jak zwierzęta, w strachu przed wojskiem i policją. Premiera dokumentu w sobotę o godzinie 21.10 na antenie TVN Style.

15 milionów dolarów za przekazanie Gulena Turcji? Adwokat Flynna zaprzecza

Były doradca prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn miał omawiać z przedstawicielami rządu Turcji plan przewiezienia do tego kraju opozycyjnego tureckiego duchownego Fethullaha Gulena. Ankara miała oferować mu za to 15 milionów dolarów - twierdzą media amerykańskie. Adwokat Flynna określił doniesienia medialne "oburzającymi" i "fałszywymi".

"Polska zawdzięcza odzyskanie niepodległości wysiłkom samych Polaków"

- Przez 125 lat niewoli Polacy zachowali swoją tożsamość, a w czasie I wojny światowej wielu Polaków patriotów było bardzo aktywnych. Stany Zjednoczone włączyły się w ten proces w szczególny sposób - podkreśił w rozmowie z Jackiem Stawiskim profesor Neal Pease, który zajmuje się historią Polski, także międzywojenną.

"Odrzucamy politykę pedagogiki wstydu"

- Dziś mamy taki czas dobrej zmiany. Czas wielkiej szansy i czas odbudowy wartości, które były przez wiele lat, także po 1989 roku, traktowane jako zbędne, a niekiedy wręcz pomiatane - mówił w Warszawie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wraz z kierownictwem partii złożyli w sobotę, w Święto Niepodległości, kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tusk: w tym roku zaproszenie wydawało się bardziej serdeczne

Przyjechałem też po to, żeby powiedzieć wszystkim pozytywnie myślącym rodakom: nie jesteście sami. Jest nas bardzo dużo - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Przybył do Warszawy na zaproszenie prezydenta Andrzej Dudy, by wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości.

"Życie tych ludzi zostało podporządkowane stadu psów"

Starsze małżeństwo mieszka z ponad setką psów. Pan Jerzy i pani Jadwiga nie radzą sobie ze stadem. Efekt: skrajnie złe warunki życia ludzi i zwierząt, hałas i zagrożenie. Lekarz weterynarii przyznaje, że gdyby zabrakło jedzenia, psy mogłyby się stać agresywne. Reportaż "Uwagi!" TVN.

Premier: pewne resorty trzeba połączyć

Personalia są ważne, ale żeby realizować cele, również struktura musi być dobrze ułożona. W mojej opinii trzeba połączyć pewne resorty - odpowiedziała w sobotę premier Beata Szydło, pytana o zapowiadaną rekonstrukcję swojego gabinetu.

Opozycja: "ustawa przeciw nienawiści" zagraża swobodom obywatelskim

Wenezuelska opozycja ostrzega, że złożona z 25 artykułów "Ustawa przeciwko nienawiści" uchwalona w środę przez posłuszną rządowi Konstytuantę może stanowić podstawę do zamykania mediów, sankcji wobec polityków i skazywania obywateli na kary więzienia do 20 lat.

Norwegowie nie chcą filmu o Breiviku

Hollywoodzki reżyser chce nakręcić film o tragedii w Norwegii. Zdjęcia już ruszyły, ale część Norwegów filmu nie chce i protestuje. Protest może być trudny, bo Norweski Instytut Filmowy wsparł finansowo filmową produkcje - ale część mieszkańców nadal mówi NIE, bo rany jeszcze się nie zabliźniły. Na pewno nie na tyle, by znów słyszeć o Andersie Brejwiku.

Poznańskie rogale dotarły do Azji

Rogale świętomarcińskie dotarły nawet do Azji. W ostatnich latach za sprawą Łukasza Kozłowskiego, ten poznański smakołyk trafia do wietnamskiego Ho Chi Minh.

Marzenia dzieci z hospicjum. Możesz pomóc je spełnić

Marzenia dzieci z hospicjum mogą zawstydzać wielu z nas. Proste rzeczy sprawiają im ogromną radość. Blender do zdrabniania posiłków, pościel, słuchawki albo zwykła piłka to tylko część z ponad 160 życzeń, które znalazły się w listach do świętego Mikołaja. Akcja Fundacji Hospicyjnej "Mikołaje, łączcie się" umożliwi spełnienie tych marzeń.