Najnowsze

Najnowsze

"Adrenalina jest tak pozytywna, tak niezwykła, że to jest coś niesamowitego"

O 8:30 ruszył oficjalnie 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W głównym sztabie w Warszawie otwarcia Finału dokonał jak co roku Jerzy Owsiak. Na koncie orkiestry było już wtedy ponad siedem i pół miliona złotych. - To jest niesamowite. To jest jedna dziesiąta tego, co zbieraliśmy kiedyś przez cały dzień - mówił w TVN24.

"Pomaganie dzieciom jest jak szacun do matki"

Nie trafili tu bez powodu. Mają za sobą najróżniejsze przestępstwa, także te najcięższe - zabójstwa. - Z równymi sobie postępowaliśmy różnie. Ale niewinnym dzieciaczkom zawsze trzeba pomóc. Jak tego nie robisz, to nie warto ci podać ręki - deklarują.

"Nie dla Owsiaka. Dla ludzi, dla dzieci". Seniorzy wychodzą na ulice

Mogli poczuć "efekt Orkiestry". A może jakiś inny zew? Mają 70 i 80 lat. Niektórym trudno nawet samodzielnie się poruszać. Ale wyruszają dziś na ulicę. Będą kwestować. - Jeśli ktoś mówi: "A, dla Owsiaka. To nie daję". To odpowiadam: "Nie dla Owsiaka. Dla ludzi, dla dzieci" - mówi nam pani Halina.

Lewandowski wystawił... siebie

Chcesz mieć własnego Roberta Lewandowskiego? Teraz to możliwe. Piłkarz Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski przekazał na licytację swoją figurę zbudowaną z klocków LEGO. Cały dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Lewego" zresztą pełno na charytatywnych aukcjach.

Pięć tysięcy osób biegnie dla Orkiestry. WOŚP gra po raz dwudziesty szósty

Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Od tamtej pory dzięki środkom zebranym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Dziś gra po raz 26. i nie zamierza przestać. W tym roku - "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulice z puszkami miało wyjść 120 tysięcy wolontariuszy.

Polacy odkryli zatopiony okręt. Spotkali się z rodzinami marynarzy

Członkowie rodzin 59 marynarzy, którzy w trakcie drugiej wojny światowej zginęli na pokładzie brytyjskiego okrętu podwodnego HMS Narwhal, spotkali się z polskimi odkrywcami, którzy na dnie Morza Północnego odnaleźli jego wrak. - Nigdy nie myślałem, że to będzie możliwe - przyznała córka kapitana jednostki.

ABC News: grypa odporna na szczepionki atakuje w USA

W 46 stanach USA pojawił się bardzo niebezpieczny wirus grypy odporny na szczepionki - podaje w sobotę sieć ABC News. Od października grypa spowodowała śmierć co najmniej 13 dzieci. Stan Alabama ogłosił alarm związany z "zagrożeniem zdrowia publicznego".

Nie chcą kapitalizmu ani Trumpa. W Szwajcarii

Około 1,5 tysiąca osób manifestowało w sobotę w Bernie przeciw Forum Ekonomicznemu w Davos oraz przyjazdowi na szczyt prezydenta USA Donalda Trumpa. Protest przebiegał pokojowo, ale towarzyszyły mu wzmocnione środki bezpieczeństwa - podała policja.

Francja przeniesie terrorystów z ETA bliżej Hiszpanii

Władze Francji zgodziły się przenieść 59 członków ETA osadzonych w tym kraju do zakładów karnych zlokalizowanych w pobliżu hiszpańskiej granicy. Baskijscy terroryści, z wyjątkiem pięciu oczekujących na wyrok w Paryżu, trafią tam w najbliższych tygodniach.

Skazana za szpiegostwo transseksualistka chce zostać senatorem

Transseksualistka Chelsea Manning, która jeszcze jako mężczyzna Bradley Manning, żołnierz US Army, została skazana na długoletnie więzienie za przekazanie poufnych dokumentów portalowi Wikileaks, zapowiedziała w sobotę, że będzie ubiegać się o wybór do Senatu ze stanu Maryland.

"Drahosz musi zmotywować wyborców, Zeman znaleźć nowych"

Przed drugą turą wyborów prezydenckich w Czechach nie ma wyraźnego lidera. Aktualny prezydent Milosz Zeman otrzymał 38,6 procent głosów a były przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz 26,6 procent. Drahosza poparło pięciu z siedmiu konkurentów z pierwszej rundy głosowania.

Pomagaj WOŚP na różne sposoby. Tak możesz to zrobić

Wrzucić pieniądze do puszki, wziąć udział w jednej z tysięcy orkiestrowych aukcji, zrobić przelew, wysłać SMS-a. Możliwości, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest wiele. Jak możesz przyłączyć się do zbiórki? Sprawdź w naszym poradniku. Partnerem i gospodarzem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

#WOSPwTVN24. Pokazujemy, jak grają Wasze serca! Przesyłajcie nam swoje relacje

Dziś kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz 26. otwieramy serca - i portfele - na potrzeby innych. Niedziela 14 stycznia będzie dniem pełnym pozytywnych emocji. Pomóżcie nam je uwiecznić. Stwórzcie z nami wielką mapę orkiestrowych serc. Wasze relacje mogą się znaleźć na portalu tvn24.pl i na antenie TVN24. Sprawdźcie, w jaki sposób można wziąć udział w naszej akcji.

Tunezyjczycy wyszli na ulice. Rząd obiecuje większą pomoc dla ubogich

Rząd Tunezji zwiększy wydatki na pomoc dla najuboższych o 70 milionów dolarów, co oznacza wsparcie dla około 250 tysięcy rodzin - zadeklarował w sobotę minister ds. socjalnych. Obietnica padła w reakcji na falę protestów przeciwko cięciom budżetowym, bezrobociu i podwyżkom cen.

Jan Cieński i Jan Rokita

Siły zainteresowane po obu stronach tym, aby do zaostrzenia stosunków nie doszło i nastało uspokojenie są na tyle duże, że myślę, iż to się stanie - komentował w "Horyzoncie" stosunki polskiego rządu z Brukselą Jan Rokita, były polityk i komentator TVN BiS. - Twarz się zmieniła, ale podstawa problemów Warszawy z Brukselą została - ocenił z kolei Jan Cieński, dziennikarz "Politico".

Profesor Maruszewski: 26 lat temu brakowało sprzętu, dzisiaj brakuje lekarzy

Kiedy 26 lat temu powstawała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, mówiliśmy, że w Polsce są świetnie wykształceni lekarze, ale brakuje sprzętu, dzisiaj sytuacja jest odwrotna - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Bogdan Maruszewski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka, członek zarządu Fundacji WOŚP. Przypomniał, że w tym roku Orkiestra "zbiera dla najmłodszych i najsłabszych".