Najnowsze

Najnowsze

Micheil Saakaszwili otrzymał trzyletni zakaz wjazdu na Ukrainę

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który niedawno został wydalony z Ukrainy, otrzymał trzyletni zakaz wjazdu na terytorium tego kraju – poinformowali w środę jego adwokaci. Polityk został ukarany za naruszenie ukraińskich przepisów pobytowych.

Obietnica szybkiego zarobku i miliony strat

Inwestowanie w dzieła sztuki nie zawsze się opłaca. Przekonali się o tym inwestorzy skuszeni chęcią szybkiego zarobku. Mieli zyskać na zakupionych w galerii sztuki rzeźbach nawet 18 procent w skali roku, a część z nich nie zobaczyła ani złotówki. Postępowanie prokuratury dotyczy kwoty około 300 milionów złotych. Więcej w "Superwizjerze" - w sobotę o godz. 20 w TVN24.

Czeski przewoźnik

Czesi wjeżdżają na polskie tory - to już pewne. Jest trasa, termin i pytanie czy nie zagrozi to polskiemu przewoźnikowi. Polskie koleje na rewolucję od dawna się szykują i bardzo dobrze, bo w przyszłości takich zagranicznych przewoźników może być znacznie więcej.

Jakie będą stosunki polsko-izraelskie?

Stosunki polsko-izraelskie politycznie trudno będzie szybko naprawić. Pytanie jak przełożą się one na społeczeństwo, jak będziemy siebie nawzajem postrzegać i czy ustawa to dobry sposób na walkę o prawdę historyczną. Niewielu Polaków podziela ten sposób działania, zaledwie 6 procent od ustawy woli edukację i dyplomację.

Ustawo o IPN

Od kiedy będzie obowiązywać ustawa o IPN? Powinna od momentu wejście w życie - w tym przypadku od pierwszego marca, ale politycy PiS podtrzymują swoje słowa i mówią, że z tej ustawy na razie zarzutów nie będzie. Wiceszef dyplomacji poszedł nawet o krok dalej i stwierdził, że Prokurator Generalny może wydać podwładnym wytyczne. Ale takich uprawnień Zbigniew Ziobro wedle prawa nie ma.

Trybunał w sprawie smogu

Co zdecyduje Trybunał Sprawiedliwości UE? Czy skrytykuje Polskę za smog? Wyrok zapadnie już w czwartek. Minister środowiska jest spokojny, bo Polska od oczyszczania powietrza się nie uchyla. Reporter TVN24 sprawdza co jak faktycznie ten stan naprawy powietrza wygląda.

Były premier o słowach Morawieckiego: jakby oskarżać ofiarę, że wykopała sobie grób

Oczywiście wśród Żydów w czasie wojny zdarzali się i konfidenci, i ci z Judenratów, i z policji żydowskich w gettach. Ale rację mają ci, którzy mówią, że to było tak, jakby oskarżyć ofiarę, człowieka, który za chwilę zostanie zamordowany o współudział, ponieważ ten człowiek na polecenie wykopał dla siebie grób - stwierdził w "Kropce nad i" były premier Włodzimierz Cimoszewicz, komentując wypowiedź premiera Morawieckiego o "żydowskich sprawcach".

Kontrowersyjny spot w sprawie ustawy o IPN zdjęty

Po zmasowanej krytyce Fundacja Rodziny Rudermanów zdjęła wieczorem w środę z portalu YouTube klip, w którym powtarzają się słowa o "polskim Holokauście". Materiał z konta fundacji zniknął po apelu dyrektora Jewish Community Center w Krakowie.

Były premier o słowach Morawieckiego: jakby oskarżać ofiarę, że wykopała sobie grób

Oczywiście wśród Żydów w czasie wojny zdarzali się i konfidenci, i ci z Judenratów, i z policji żydowskich w gettach. Ale rację mają ci, którzy mówią, że to było tak, jakby oskarżyć ofiarę, człowieka, który za chwilę zostanie zamordowany o współudział, ponieważ ten człowiek na polecenie wykopał dla siebie grób - stwierdził w "Kropce nad i" były premier Włodzimierz Cimoszewicz, komentując wypowiedź premiera Morawieckiego o "żydowskich sprawcach".

"Jak się zrobiło głupstwo, na którym kraj cierpi, to się wychodzi i mówi: popełniliśmy błąd"

Najlepiej byłoby dla Polski i jej wizerunku międzynarodowego, żeby ten rząd i większość parlamentarna w tej sprawie milczeli od początku - ocenił w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, historyk i były szef MSWiA. Komentował w ten sposób kontrowersje związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Teraz jesteśmy w bardzo poważnej sytuacji, z której rozpaczliwie próbują rządzący wybrnąć. Prawdę mówiąc, cały czas dolewając oliwy do płomienia - dodał. Gośćmi drugiej części programu byli Paweł Kowal i Zbigniew Girzyński.

Sensacja w turnieju hokeja. Rozpoczyna się walka o medale

W półfinale olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie w Pjongczangu mistrzowie igrzysk w Soczi Kanadyjczycy spotkają się z Niemcami, co można uznać za sensację. Nasi zachodni sąsiedzi w środę pokonali faworyzowanych Szwedów. W drugim półfinale Olimpijczycy z Rosji zmierzą się z pogromcami Amerykanów – Czechami.

"Jak się zrobiło głupstwo, na którym kraj cierpi, to się wychodzi i mówi: popełniliśmy błąd"

Najlepiej byłoby dla Polski i jej wizerunku międzynarodowego, żeby ten rząd i większość parlamentarna w tej sprawie milczeli od początku - ocenił w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, historyk i były szef MSW. Skomentował w ten sposób kontrowersje związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Teraz jesteśmy w bardzo poważnej sytuacji, z której rozpaczliwie próbują rządzący wybrnąć. Prawdę mówiąc, cały czas dolewając oliwy do płomienia - dodał.

Modelka porwana, wystawiona na sprzedaż. Nowa wersja wydarzeń w sądzie

Przed sądem w Mediolanie trwa proces 30-letniego Polaka Łukasza H. oskarżonego o uprowadzenie 20-letniej angielskiej modelki. Według ustaleń śledczych mężczyzna miał zwabić ją ofertą sesji zdjęciowej, porwać, a następnie próbować zorganizować w internecie licytację kobiety. W środę oskarżony przedstawił nową wersję wydarzeń.

O pomysłach na ominięcie ustawy

Przedsiębiorcy, ale też konsumenci, powoli szykują się na zmiany. Od 1 marca tego roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Wyjątkiem jest kwiecień, ze względu na Wielkanoc. Od 1 stycznia 2019 roku handlowa będzie tylko ostatnia niedziela w miesiącu, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Przedsiębiorcy już szukają pomysłów jak ominąć nowe prawo. O respektowanie przepisów ograniczających handel w niedziele i święta zaapelowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, że wolne niedziele to wspólne osiągniecie, wspólne dobro i wspólna wartość. O pomysłach przedsiębiorców na obejście ustawy rozmawiali w programie Tak Jest Alfred Bujara i Witold Zembaczyński.

Putin wygłosi orędzie. Ogłosi swój program do 2024 roku

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi 1 marca doroczne orędzie do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu. Uczyni to na niespełna trzy tygodnie przed wyborami prezydenckimi 18 marca i oczekuje się, że przedstawi założenia swojej polityki po wyborach.

Bańka: Mówiłem, że dwa czy trzy medale to będzie dobry wynik

Rekordowej liczby medali zimowych igrzysk polscy sportowcy z Pjongczangu nie przywiozą. Zaledwie dwa krążki wywalczone do tej pory nie są zaskoczeniem dla ministra sportu. - To, że dzisiaj nie mamy nowych nazwisk, gwiazd, to efekt wieloletnich zapóźnień szkoleniowych - przyznał Witold Bańka.

Prezydent Tarnobrzega zatrzymany przez CBA

Prezydent Tarnobrzega został zatrzymany w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak przekazali śledczy, Grzegorz K. miał przyjąć 20 tysięcy złotych korzyści majątkowej w gotówce. Do zatrzymania doszło w gabinecie prezydenta - dowiedziała się tvn24.pl.