Najnowsze

Najnowsze

Wiadomość od Trumpa do Kim Dzong Una

Donald Trump spełni oczekiwania Korei Północnej po całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego - oświadczył prezydent Korei Południowej Mun Dze In. Wyjaśnił, że taką wiadomość ma przekazać przywódcy północnokoreańskiemu Kim Dzon Unowi.

Niefortunne zaręczyny. Stracili pierścionek, szukała ich policja

W piątek wieczorem lokalnego czasu na Times Square w Nowym Jorku zaręczyła się para. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem - pierścionek wpadł do kratki, a zakochani nie zdołali go odzyskać. Udało się to dopiero policjantom, którzy poszukiwali narzeczonych za pomocą mediów społecznościowych. W niedzielę wieczorem do nich dotarli. Okazało się, że to para turystów: John i Daniella.

"Zastanawiałem się, czy premier żyje w wyimaginowanym kraju"

Premier mówił o tym, że przeszliśmy z sytuacji niestabilnej, która była w poprzednim okresie, do stabilnej. Nie uważam, że pod rządami Platformy Obywatelskiej Polska była mniej stabilna niż jest dzisiaj - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów. Komentował sobotnie wystąpienie Mateusza Morawieckiego, w którym podsumował trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi drugiej części programu byli Ryszard Schnepf (były ambasador w Waszyngtonie) i Stanisław Ciosek (były ambasador w Moskwie).

"Zastanawiałem się, czy premier żyje w wyimaginowanym kraju"

Premier mówił o tym, że przeszliśmy z sytuacji niestabilnej, która była w poprzednim okresie, do stabilnej. Nie uważam, że pod rządami Platformy Obywatelskiej Polska była mniej stabilna niż jest dzisiaj - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów. Komentował sobotnie wystąpienie Mateusza Morawieckiego, w którym podsumował trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zniszczony Łuk Triumfalny. Paryż po największych zamieszkach od lat

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaraz po powrocie z Buenos Aires udał się w niedzielę przed Łuk Triumfalny, gdzie w sobotę protestowały "żółte kamizelki". Pomnik został zbezczeszczony: pokryty graffiti, część rzeźb zniszczono. Rząd nie wyklucza wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Mikołaje na motocyklach pojechali dla dzieci

Czapki i brody świętych Mikołajów, klaksony, megafony i ryk silników - kilkuset motocyklistów w mikołajowych strojach przejechało ulicami Wrocławia. Wszystko to w ramach charytatywnej akcji, której celem było przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z domu dziecka.

Nowy prezydent otworzył bramy pałacu. "Jakbym wchodził do Wersalu"

Do tej pory rozległy kompleks Los Pinos z pięknym białym pałacem po środku stanowił siedzibę meksykańskiej głowy państwa. Nowy prezydent Andrés Manuel López Obrador zapowiedział jednak przeprowadzkę do skromniejszego mieszkania, a drzwi prezydenckiego pałacu otworzył dla zwiedzających.

Mariusz Treliński o "Królu Rogerze": to największa polska opera

Na deski Teatru Wielkiego - Opery Narodowej wraca "Król Roger" w reżyserii Mariusza Trelińskiego. - To dzieło uważam nie tylko za największą polską operę, którą kiedykolwiek napisano, ale także za jedno z kilku najważniejszych dzieł XX wieku - stwierdził Treliński. W rozmowie z TVN24 powiedział, że chociaż realizuje tę operę po raz czwarty, to ciągle jest ona dla niego "tajemnicą i opowieścią magiczną".

Rząd Francji rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego

Francuski rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego. Ma to zapobiec wystąpieniu kolejnych rozruchów - powiedział w niedzielę rzecznik gabinetu Benjamin Griveaux. Wezwał do dialogu protestujących z ruchu "żółte kamizelki". Według władz pod demonstracje podłączają się między innymi grupy "chuliganów".

"Toczy się wojna między Morawieckim a Glapińskim"

Od paru lat toczy się wojna między premierem Mateuszem Morawieckim a prezesem NBP Adamem Glapińskim o nadzór nad instytucjami finansowymi - komentował w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) odnosząc się do roli, jaką w sytuacji wokół KNF miałby odgrywać szef NBP. O jego rolę dopytywał także Bartosz Arłukowicz z PO. Jarosław Sellin (PiS) odpowiadał, że "prowadzone jest śledztwo, które pozwoli na te pytania odpowiedzieć".

Ukraina ogranicza wjazd dla Rosjan. Putin: nie odpowiemy tym samym

Rosja nie odpowie analogicznymi krokami na ograniczenie przez Ukrainę wjazdu Rosjan na jej terytorium - podało w niedzielę radio Echo Moskwy. Rozgłośnia powołuje się na słowa prezydenta Władimira Putina na konferencji prasowej w Buenos Aires po szczycie G20.

Zwierzę pod choinkę. "Prezenciaki" - przewrotna akcja schroniska w Tczewie

"W związku z licznymi telefonami, czy posiadamy do adopcji malutkie szczeniaczki na święta na prezenty dla Waszych pociech, odpowiadamy... TAK MAMY!" - napisali na jednym z portali społecznościowych pracownicy schroniska w Tczewie (Pomorskie) i dodali zdjęcie pluszaków. Jak mówią, to "idealnie czworonogi na prezent dla dziecka".

"Toczy się wojna między Morawieckim a Glapińskim"

Od paru lat toczy się wojna między premierem Mateuszem Morawieckim a prezesem NBP Adamem Glapińskim o nadzór nad instytucjami finansowymi - komentował w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) odnosząc się do roli, jaką w sytuacji wokół KNF miałby odgrywać szef NBP. O jego rolę dopytywał także Bartosz Arłukowicz z PO. Jarosław Sellin (PiS) odpowiadał, że "prowadzone jest śledztwo, które pozwoli na te pytania odpowiedzieć".

Akrobaci zachwycili jurorów i wygrali w "Mam talent!"

Para akrobatów "Duo Destiny" wygrała 11. edycję programu "Mam talent!" w TVN. Tuż po ogłoszeniu wyników głosowania publiczności w ręce zwycięzców trafił czek na 300 tysięcy złotych. Ostatnim elementem finałowego odcinka był występ nagrodzonych artystów.

Bush uratowany po zestrzeleniu. Nagranie z II wojny światowej

Prezydencka Biblioteka i Muzeum imienia George'a H.W. Busha opublikowała nagranie z czasów II wojny światowej. Widać na nim, jak przyszły prezydent USA, wówczas pilot amerykańskiego lotnictwa, został uratowany po tym, jak jego samolot został zestrzelony przez Japończyków.

Zaszczyt zarezerwowany dla najwybitniejszych. Trumna z ciałem Busha na Kapitolu

Trumna z ciałem zmarłego byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha zostanie wystawiona na widok publiczny w rotundzie pod kopułą Kapitolu - poinformowali przywódcy Kongresu. Jest to zaszczyt zarezerwowany dla najwybitniejszych Amerykanów. Jak poinformował prezydent Donald Trump, po trumnę z ciałem Busha zostanie wysłany samolot Air Force One.

"Walczył ze śmiercią, chociaż powiedział, że czas iść". Ostatnie dni byłego prezydenta

George H.W. Bush gasł w ciągu ostatnich kilku dni. Nie wstawał z łóżka, nie jadł i większość czasu spał. Dla człowieka, który przez wiele lat przeciwstawiał się śmierci, to wszystko mogło wskazywać, że ta chwila właśnie nadchodzi - relacjonuje "The New York Times". W piątek zadzwonił George W. Bush i pożegnał się z nim. - Byłeś wspaniałym ojcem, kocham cię - powiedział. - Ja też cię kocham - odparł George H.W. Bush. Zmarł w piątek. Miał 94 lata.