Najnowsze

Najnowsze

"Unia Europejska tego rządu szczególnie nie lubi"

Byliśmy traktowani przez naszych partnerów i przyjaciół z Unii Europejskiej bardzo ostro. W kilku miejscach pewnie zagalopowaliśmy się - ocenił w "Faktach po Faktach" senator Aleksander Bobko (PiS). Dodał, że Unia "tego rządu szczególnie nie lubi". - Nie można w takiej formie mówić, bo to nie jest przedszkole, że Kazio lubi Zdzisia, a Zdzisio nie lubi Kazia - odpowiedział mu Jakub Stefaniak (PSL). W drugiej części gośćmi byli dr hab. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski) i dr hab. Sławomir Sowiński (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

"Unia Europejska tego rządu szczególnie nie lubi"

Byliśmy traktowani przez naszych partnerów i przyjaciół z Unii Europejskiej bardzo ostro. W kilku miejscach pewnie zagalopowaliśmy się - ocenił w "Faktach po Faktach" senator Aleksander Bobko (PiS). Dodał, że Unia "tego rządu szczególnie nie lubi". - Nie można w takiej formie mówić, bo to nie jest przedszkole, że Kazio lubi Zdzisia, a Zdzisio nie lubi Kazia - odpowiedział mu Jakub Stefaniak (PSL).

"Idziesz dobrym tropem, bo ku**a wszyscy jak w ulu latają". Kto niszczył biznesmena z Leszna

Rufin Sokołowski miał dobrze prosperującą firmę i pomysł na biznes na rynku dostaw żywności dla wojska i innych służb mundurowych. Jego plany pokrzyżowała seria podpaleń - samochodów i fabryki. Rynek przejęła konkurencja z niemal identycznym produktem. Dziennikarze "Superwizjera" i "Gazety Wrocławskiej" próbowali ustalić, kto chciał zniszczyć firmę przedsiębiorcy z Leszna. Ta historia doprowadziła ich do innego biznesmena i kolejnych poszkodowanych.

Niszczyciel Sahand przyjęty do służby. Iran pokazuje nowe okręty

Irańska marynarka w sobotę zaprezentowała nowy niszczyciel krajowej produkcji. Sahand to kolejny nowy pokazany ostatnio irański okręt, po dwóch jednostkach podwodnych zaprezentowanych w czwartek. Ze względu na międzynarodowe sankcje Iran zmuszony jest do samodzielnej produkcji zaawansowanego uzbrojenia, co jednak, według ekspertów, może mieć negatywny wpływ na jego potencjał bojowy.

Prezydent Ukrainy: Putin zagraża wschodnim granicom NATO

Wiele razy ostrzegaliśmy przed tymi, którzy w Europie flirtują i ślepo tańczą z Putinem - powiedział Petro Poroszenko w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla włoskiej gazety "Corriere della Sera". Prezydent Ukrainy zaznaczył, że docenia "zbiorowy europejski apel o to, by Kreml szanował rolę prawa międzynarodowego" i podkreślił, że "czas politycznych deklaracji na temat zasad skończył się".

Babilon 01.12.

Dziś w programie m.in. komentarze do wystąpienia premiera Morawieckiego, o prawach kobiet i sytuacji na Ukrainie. 
Gośćmi były: Katarzyna Lengren, Ilona Łepkowska, Janina Jankowska, dr Katarzyna Kasia i Krystyna Kofta.

Premier o "remoncie" Polski: dom jest umeblowany, ściany pomalowane

Po tych trzech latach, kiedy przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu, który nazywa się Polska, jest teraz czas na bezpieczny rozwój, na spokój, na stabilność - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego przemówienia na konferencji "Praca dla Polski" w Warszawie. Szef rządu zwrócił się również do opozycji, którą zaprosił do "merytorycznej współpracy".

Premier porównywał rządy PiS do remontu domu. "To jest destrukcja, a nie żaden remont"

Podsumowując trzy lata rządów PiS, premier Mateusz Morawiecki odwoływał się w sobotę do porównania z remontem domu. - Czasami jest trochę nerwowo, jakieś materiały nie przyjdą na czas, sąsiad się trochę zdenerwuje, bo hałasujemy, czasami trzeba to mieszkanie umeblować na nowo. Ale właśnie to zrobiliśmy, jesteśmy już po tych trzech latach, po tych wszystkich zmianach, dom jest umeblowany, ściany pomalowane, dom zabezpieczony - przekonywał. Do tych słów odnosiły się uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS. - Jest to destrukcja, a nie żaden remont - uznała doktor filozofii Katarzyna Kasia. - Ja jestem po prostu zawstydzona - wyznała scenografka i malarka Katarzyna Lengren. Pisarka Ilona Łepkowska przypomniała natomiast, że partia rządząca nigdy nie cieszy się sympatią elit społecznych. - Jest bardzo dużo błędów, które popełniła ta ekipa, ale trzeba też zwrócić uwagę na to, co się udało - oceniła dziennikarka Janina Jankowska.

Spłonęła hala firmy. Wcześniej kamery monitoringu zarejestrowały włamywaczy

Kamery monitoringu zarejestrowały trzech sprawców, którzy włamali się do firmy w Bytowie (Pomorskie). Przez ponad dwie godziny plądrowali biuro, swobodnie poruszali się też po innych pomieszczeniach. Na filmie widać, jak mężczyźni przechodzą, trzymając coś w rękach. Kilkadziesiąt minut później wybucha pożar. Budynek doszczętnie spłonął, pozbawiając 42 osoby miejsca pracy. Sprawę bada prokuratura.

Tylne łapy miał przymarznięte do tafli jeziora. Strażacy uratowali psa

Psa na rozlewisku zauważyły mieszkanki Skrzynki (Zachodniopomorskie). Zwierzę było przymarznięte do jeziora w odległości około pięciu metrów od brzegu. Na początku kobiety starały się same pomóc zwierzęciu. Nie dały jednak rady i wezwały pomoc. - Kiedy strażacy docierali do niego, lód się załamywał. W końcu jednak udało się go wciągnąć na deskę i ewakuować do brzegu - opowiada ogn. Bartłomiej Czarnof ze straży pożarnej w Pyrzycach.

Lubnauer: partia Teraz! chce stworzyć wrażenie problemów w Nowoczesnej

Mam wrażenie, że partia Teraz!, żeby stworzyć wrażenie problemów w Nowoczesnej, uruchamia pojedynczych członków, żeby przygotowywali materiał pod tytułem: "tu odchodzi z Nowoczesnej 40 członków" - powiedziała w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer. Odniosła się też do decyzji o wykluczeniu z jej partii posła Piotra Misiły. Stwierdziła, że "wielokrotnie działał na niekorzyść" Nowoczesnej.

Szef polskiej dyplomacji złożył wieńce na cmentarzu w Bykowni

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w sobotę rano złożył wieńce na cmentarzu w Bykowni, rozpoczynając tym samym drugi dzień swojej wizyty na Ukrainie. W położonym tuż u granic Kijowa lesie w Bykowni w zbiorowych mogiłach pogrzebano około 150 tysięcy ofiar komunizmu różnych narodowości, w tym około 3,5 tysiąca Polaków z listy katyńskiej.

Bradley Cooper o swoim filmie: chciałem, by to była historia o miłości

- Filmy zawsze były w moim życiu ważne, dawały ukojenie, energię i inspirację - mówi Bradley Cooper. Reżyser i gwiazda filmu "A Star Is Born" w rozmowie z reporterkę TVN24 Anną Wendzikowską wyznaje, że od długiego czasu chciał zająć się reżyserią. - Chciałem, żeby to była historia o miłości i żeby w moim filmie była muzyka - opowiada. - Usiedliśmy, aby po raz pierwszy zaśpiewać razem w moim domu 20 minut po tym, jak się poznaliśmy. On zaczął śpiewać i byłam w szoku - mówi jego ekranowa partnerka, Lady Gaga.