Najnowsze

Najnowsze

Zełenski pokazał pocisk. "Opowiem wam historię człowieka"

Każdy z was mógłby osobiście usłyszeć jego niesamowity śpiew - mówił w czasie wystąpienia na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. - Jest jednak rzecz, która na to nie pozwoli - dodał, demonstrując obecnym pocisk, od którego - jak stwierdził - zginął w Donbasie znany ukraiński śpiewak operowy Wasyl Slipak.

Bada finanse PZPN, ma zarzuty w aferze finansowej. "Mało przyjemna historia"

Jerzy Sz., członek komisji rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej jest jednym z podejrzanych w aferze SK Banku. Miał doprowadzić do szkody wielkich rozmiarów w majątku upadłego banku. Mimo pobytu w areszcie i kolejnych zarzutów nadal piastuje stanowiska w piłkarskich władzach.

Oskarżeni o atakowanie policji zwolnieni za kaucją

Rozprawa dotyczącą 44 osób oskarżonych o udział w zamieszkach w pobliżu biura rządu centralnego Chin w Hongkongu została odroczona. Oskarżeni, którym grozi 10 lat więzienia, zostaną zwolnieni za kaucją.

NBP o rynku nieruchomości. "Szaleństwa nie ma"

Narodowy Bank Polski przyjrzał się sytuacji na rynku nieruchomości. Podczas środowego spotkania z dziennikarzami jego przedstawiciele mówili, że w Polsce nie ma boomu kredytowego i trudno spodziewać się zdarzeń, które mogłyby uderzyć w ten rynek.

Kaczyński: wrogowie Banasia mogą się daleko posunąć, by go skompromitować

Nasza zasada jest prosta: nie ma świętych krów, osłony. Wyjaśniamy sprawę - zapewniał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, odnosząc się do ujawnionych przez "Superwizjer" kontrowersji wokół prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i jego oświadczeń majątkowych. Kaczyński dodał też, że "nie należy traktować poważnie" wniosków opozycji o dymisję Banasia.

#CoBędzieJutro. Najważniejsze tematy Europejskiego Forum Nowych Idei

W Sopocie rusza dziewiąta edycja Europejskiego Forum Nowych Idei pod tytułem #CoBędzieJutro. W ramach trzech bloków tematycznych: "Europa i społeczeństwo", "Rynek i gospodarka" oraz "Technologia i praca" poruszone zostaną między innymi takie kwestie jak: przyszłość Unii Europejskiej czy zmiany na rynku pracy.

Jedno auto, a w nim siedem osób i koza w różowych skarpetkach

Za kierownicą osiemnastolatek, obok niego młodsza o dwa lata koleżanka; w strefie ładunkowej jeszcze pięć osób i... koza. Policja w Oświęcimiu zatrzymała grupę, która w ten sposób chciała dostać się na urodziny kolegi. Kierowca stracił prawo jazdy, ale w końcu dotarł na imprezę. Tak samo jak koza, która była prezentem dla jubilata.

Tłumaczka Donalda Tuska zachowała prawo do tajemnicy zawodowej

Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uznał, że prokuratura nie może zwolnić Magdaleny Fitas-Dukaczewskiej z tajemnicy zawodowej. Tym samym po raz drugi uchylił decyzję prokuratury w tej sprawie. Fitas-Dukaczewska była tłumaczką ówczesnego premiera Donalda Tuska podczas wizyt w Katyniu i Smoleńsku w kwietniu 2010 roku.

Brat byłego prezydenta skazany na 15 lat za "spisek"

Oficjalna algierska agencja prasowa APS podała informacje dotyczącą decyzji sądu wojskowego w Algierii, który skazał w środę na 15 lat więzienia Saida Buteflikę - brata i doradcę byłego prezydenta kraju Abdelaziza Butefliki, za "podważanie autorytetu armii" i "spisek przeciwko władzom państwa".

Wyzwania współczesnego świata. Rusza Europejskie Forum Nowych Idei

Przedstawiciele biznesu, politycy oraz autorytety ze świata kultury i nauki wezmą udział w rozpoczynającym się w środę w Sopocie Europejskim Forum Nowych Idei. Jest to jedna z największych w naszym regionie konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Marian Banaś chce odwołania wszystkich wiceprezesów NIK

Sejmowa komisja do spraw kontroli państwowej ma się zająć w czwartek wnioskami prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia o odwołanie wszystkich dotychczasowych wiceprezesów izby i powołanie nowego. Banaś od piątku idzie na bezpłatny urlop do czasu zakończenia kontroli przez Centralne Biuro Antykorupcyjne jego oświadczeń majątkowych. Kontrowersje wokół nich ujawnił "Superwizjer" TVN.

"Witam z powrotem". Brytyjska Izba Gmin znów obraduje

Po wtorkowym orzeczeniu Sądu Najwyższego, który uznał zawieszenie parlamentu przez Borisa Johnsona na pięć tygodni za niezgodne z prawem, Izba Gmin wróciła do obradowania. W Londynie jest już premier brytyjskiego rządu, który będzie odpowiadał w środę na pytania parlamentarzystów.

BBC: Królowa w środku burzy. Teraz Sąd Najwyższy "oświetla królestwo"

Po wtorkowym orzeczeniu brytyjskiego Sądu Najwyższego, który uznał, że przerwanie obrad parlamentu jest niezgodne z prawem, królowa Elżbieta II i cały Pałac Buckingham znaleźli się w niewygodnej sytuacji. Na razie nie zareagowali - pisze komentator BBC Johnny Dymond zajmujący się sprawami dworu w Londynie. Pojawiają się głosy, by w końcu spisać konstytucję Zjednoczonego Królestwa - zaznacza.