Najnowsze

Najnowsze

Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie zarobków prezydenta Białegostoku

Sąd Najwyższy uchylił w środę wyrok drugiej instancji oddalający powództwo i przekazał do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Białymstoku sprawę dotyczącą obniżenia zarobków prezydenta tego miasta. Chodzi o Tadeusza Truskolaskiego, któremu rada tego miasta w 2016 roku obniżyła zarobki, tłumacząc to między innymi niewłaściwym nadzorem prezydenta nad miejskimi spółkami. Za pierwszym razem Sąd Okręgowy oddalił powództwo Truskolaskiego w tej sprawie.

"Nieuprawnione jest twierdzenie o celowej manipulacji składami Sądu Najwyższego"

Sprawy przydzielane są sędziom według kolejności wpływu, nieuprawnione jest twierdzenie o celowej manipulacji składami - oświadczył w środę rzecznik prasowy Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Odniósł się do wątpliwości wobec składu orzekającego w sprawie skargi kasacyjnej złożonej przez Towarzystwo Chrystusowe. Zakon wypłacił milion złotych kobiecie gwałconej w wieku 13 lat przez księdza Romana B., ale nie zgadza się z wyrokiem. W środę do zakonu trafiły dwie petycje wzywające do wycofania kasacji.

Nie zagra do końca roku. Kolejna kara dla awanturnika z Eintrachtu

Piłkarz Eintrachtu Frankfurt David Abraham dostał kolejną karę, tym razem już poważniejszą. Dzień po 35 tysiącach euro nałożonych przez klub z Argentyńczykiem rozliczyła się Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB). Został on zdyskwalifikowany do 29 grudnia i ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy euro za przewrócenie trenera SC Freiburg Christiana Streicha podczas meczu Bundesligi.

Gersdorf o "niewątpliwym podważeniu zasad". "Należy to potraktować jako ostrzeżenie"

To, co wydarzyło się w ostatnich latach w polskim wymiarze sprawiedliwości, należy potraktować jako ostrzeżenie, do czego może prowadzić demokracja sprowadzana jedynie do rządów większości - powiedziała I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w przemówieniu wygłoszonym w Bonn. Jej zdaniem "za fasadą wolnych wyborów kryje się forma rządów prawem, a nie rządów prawa".

Żartobliwy wpis i smutny finał. Piłkarz Manchesteru City zawieszony

To miał być niewinny żart, skończyło się aferą, którą angielskie media żyły przez kilka dni. Sprawa ma swój finał. W środę Bernardo Silva, piłkarz Manchesteru City, został ukarany przez władze ligi za wpis w mediach społecznościowych, którego bohaterem był jego kolega z drużyny, czarnoskóry Benjamin Mendy.

Zabójstwo kochanki, media donosiły o pobiciu innej. Pytania o przeszłość znanego historyka

Znany rosyjski historyk wojskowości Oleg Sokołow, który przyznał się do zabójstwa swojej byłej studentki i kochanki, miał przyczynić się także do śmierci człowieka podczas katastrofy statku w 1981 roku - twierdzi jego znajoma, petersburska architekt Irina Fiodorowa. Komitet Śledczy Rosji bada również doniesienia mediów, że profesor miał dotkliwie pobić inną swoją kochankę. Adwokat naukowca twierdzi, że te doniesienia mają "oczernić jego klienta".

Bayern może zapomnieć o Wengerze. Francuz dostał pracę w FIFA

Koniec spekulacji dotyczących ewentualnej pracy Arsene'a Wengera w Bayernie Monachium. Francuz, który przez ponad dwie dekady prowadził piłkarzy Arsenalu Londyn, został dyrektorem ds. rozwoju futbolu na świecie - poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA).

Skradziony, spalony, porzucony w rzece

Spalone auto zostało znalezione w rzece Brennica, na granicy miejscowości Górki Wielkie i Harbutowice (Śląskie). Jak poinformowała policja, samochód został wcześniej skradziony. Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Feministki zablokowały wejście do kina. "Polański prześladuje kobiety"

Przedpremierowemu pokazowi najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg” w Paryżu towarzyszył protest feministek. Kilkadziesiąt działaczek zablokowało wejście do kina, skandując "Polański gwałciciel, winne kina” i trzymając transparent z napisem "Polański prześladuje kobiety". W ostanich dniach kolejna artystka zarzuciła polskiemu reżyserowi gwałt.

Feministki zablokowały wejście do kina. "Polański prześladuje kobiety"

Przedpremierowemu pokazowi najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg” w Paryżu towarzyszył protest feministek. Kilkadziesiąt działaczek zablokowało wejście do kina, skandując "Polański gwałciciel, winne kina” i trzymając transparent z napisem "Polański prześladuje kobiety". W ostanich dniach kolejna artystka zarzuciła polskiemu reżyserowi gwałt.

Zarzuty po marszu narodowców. Miasto zawiadomi prokuraturę w sprawie Międlara

Wrocławski urząd miasta zamierza złożyć do prokuratury trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z liderów marszu narodowców Jacka Międlara. Zdaniem urzędników nawoływał on między innymi do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych, a także zachęcał do linczu na pracownikach wrocławskiego magistratu. 11 osób zatrzymanych po marszu usłyszało prokuratorskie zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku, dwie 17-latki odpowiedzą za znieważenie policjantów.

"Kosmiczny sprzęt" trafił do Katowic. Będzie pomagać dzieciom

Wart sześć milionów złotych aparat trafił do odnowionej Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla śląskiej placówki, jednego z największych szpitali pediatrycznych w Polsce.

Czwartek jeszcze z deszczem, później nawet 16 stopni

Na czwartek prognozowane są opady deszczu w większości kraju. Od piątku jednak rozpogodzi się, a na termometrach zobaczymy nawet 16 stopni Celsjusza. Uważać należy na silniejszy wiatr, który może nam jeszcze doskwierać.

Rosyjskie myśliwce "zwiększą potencjał bojowy" Białorusi

Dwa pierwsze rosyjskie myśliwce wielozadaniowe Su-30SM wylądowały na lotnisku w Baranowiczach - poinformowało w środę białoruskie ministerstwo obrony. Białorusini planują kupić od Rosjan 12 takich maszyn. "Wybór rosyjskich systemów uzbrojenia nie był przypadkowy" - podkreślił resort obrony w Mińsku.

Te same nazwiska, inne imiona. Pomylono posłanki w Sejmie

Aleksandra Gajewska - jako jedyna posłanka w tej kadencji Sejmu - w środę ma złożyć ślubowanie poselskie. 24 października w trakcie uroczystości w Sejmie zaświadczenie o jej wyborze wręczono innej wybranej posłance o tym samym nazwisku. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska odebrała zaświadczenie Aleksandry Gajewskiej. Nie zauważyła, że na dokumencie widnieje nie jej imię i pozowała z nim do zdjęcia.