Najnowsze

Najnowsze

Ambasador Rosji w Polsce pilnie wezwany do MSZ

Resort spraw zagranicznych poinformował w piątek wieczorem o pilnym wezwaniu ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Rosji Władimira Putina.

"Krystyna Pawłowicz jeszcze chyba nie odnotowała faktu zmiany statusu"

Krystyna Pawłowicz jeszcze chyba nie odnotowała faktu czy konsekwencji zmiany statusu - tego, że została wybrana na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Sędzia może zdecydowanie mniej, jeżeli chodzi o wypowiedzi publiczne - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 europoseł, a w przeszłości także między innymi premier i marszałek Sejmu, Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się w ten sposób do wpisu byłej posłanki PiS, zasiadającej obecnie w Trybunale Konstytucyjnym, dotyczącego kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Budowa Nord Stream 2. Podano termin uruchomienia gazociągu

Rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak zapowiedział w piątek, że gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie zostanie uruchomiony do końca 2020 roku. Potwierdził zarazem, że do dokończenia budowy tej magistrali Rosja wykorzysta własny statek.

Bohater z Tham Luang zmarł po zakażeniu krwi w jaskini

Wycieczka młodych piłkarzy i trenera kompleksem podziemnych korytarzy miała trwać godzinę, ale ostatni z uwięzionych opuścił jaskinię dopiero po 17 dniach. W ubiegłorocznej dramatycznej akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang brały udział setki osób, nurkowie oraz komandosi. Królewska Tajlandzka Marynarka Wojenna poinformowała w piątek o śmierci jednego z nich. Podoficer Beiret Bureerak zmarł w wyniku zakażenia krwi.

Andrzej Krzywy: Miałem plan, żeby emigrować. Nie chciałem mieć już nic wspólnego z muzyką

Miałem plan, żeby emigrować. Moim marzeniem było pojechać do kumpli, którzy już wcześniej wyjechali do Australii - wspomina Andrzej Krzywy. W rozmowie z portalem tvn24.pl opowiada o początkach swojej kariery, a także o historii De Mono i ostatnich komplikacjach związanych z nazwą grupy. - Istnienie na rynku dwóch zespołów De Mono jest bardzo kłopotliwe, w szczególności dla publiczności - mówi i dodaje, że nadchodzący rok powinien rozwiać wszystkie wątpliwości.

Zmiany w składkach na ZUS z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o tak zwanym Małym ZUS. Nowe przepisy przewidują rozszerzenie możliwości płacenia niższych składek odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez drobnych przedsiębiorców.

Tysiące uczestników z całego świata. Rusza Europejskie Spotkanie Młodych

28 grudnia we Wrocławiu rozpocznie się 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé. Udział w nim weźmie około 15 tysięcy ludzi. - Dla nas jest to pielgrzymka zaufania. To jest prawdziwy znak ewangeliczny, który nas łączy - ludzi z różnych krajów, a nawet z różnych kontynentów - mówił przeor wspólnoty Taizé, brat Alois.

Najdroższe i najtańsze mieszkania w Polsce. Jest nowy rekord

Najdroższy apartament zakupiono w 2019 roku w Warszawie, a najtańsze mieszkanie w Chełmnie - poinformował urban.one, serwis do samodzielnej wyceny mieszkania. Apartament w stolicy kosztował 17 milionów złotych. "To jedna z najwyższych kwot przeznaczonych na pojedyncze mieszkanie w całej historii III RP" - podkreślił serwis.

NIK ponownie zbadała, jak się egzaminuje uczniów. I znów ma zastrzeżenia

Po kontroli systemu egzaminów zewnętrznych przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli w 2014 r. niewiele zmieniło się na lepsze. Jak wynika z opublikowanego w piątek raportu NIK z ponownej kontroli, Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) zrealizowała tylko trzy z ośmiu wniosków NIK, a Ministerstwo Edukacji Narodowej zaledwie jeden z sześciu.

Ceny na stacjach paliw. "Podwyżki mogą być kontynuowane"

Tegoroczny grudzień upływa pod znakiem podwyżek cen paliw - podkreślają analitycy Biura Maklerskiego Reflex. Ich zdaniem w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych wzrostów cen na stacjach. "Podwyżki cen benzyn i diesla mogą być kontynuowane" - zaznaczają eksperci.

"Mamo, kiedy to zgłosisz?". Mówiła "jutro". Według śledczych córka była wykorzystywana cztery lata

Matka dziewięcioletniej dziewczynki przyznała się w prokuraturze, że wiedziała o wykorzystywaniu seksualnym swojej córki. Nie zgłosiła tego jednak organom ścigania, bo była przekonana, że zrobi to ośrodek interwencji kryzysowej, który o tym zawiadomiła. Prokuratura postawiła zarzuty matce i dyrektorce ośrodka, bo żadna z nich nie ukróciła przestępstwa. Według śledczych, dziewczynka była gwałcona wielokrotnie przez cztery lata. Główny oskarżony był wtedy policjantem.

Kolejny polityk zadeklarował udział w wyborach na szefa PO

Przybywa chętnych do kierowania Platformą Obywatelską. W piątek były minister zdrowia, a obecnie europoseł Bartosz Arłukowicz ogłosił, że wystartuje w wyborach na przewodniczącego partii. Głosowanie odbędzie się 25 stycznia. Wciąż nie wiadomo, czy na start zdecyduje się aktualny przewodniczący Grzegorz Schetyna.

"Była okazja do zajęcia się ich bólem". Oddalony wniosek niewolnic seksualnych

Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej nie przyjął do rozpoznania w piątek wniosku grupy kobiet zmuszonych do pracy w japońskich wojskowych domach publicznych w czasie II wojny światowej. Tak zwane "comfort women" domagały się uznania za niekonstytucyjną umowy podpisanej w 2015 roku przez Seul i Tokio. Kobiety twierdzą, że porozumienie nie było z nimi konsultowane i nie może być uważane za zamykające sprawę.