Najnowsze

Najnowsze

"Nie zadziera się z urugwajskimi celnikami". Przechwycono "rekordową" ilość kokainy

Urugwajskie służby przechwyciły niemal 6 ton kokainy, co - jak podkreślają - jest rekordową ilością w historii tego kraju. Najpierw skonfiskowano 4,4 tony narkotyków w porcie Montevideo, a kolejne 1,5 tony znaleziono później na ranczu. Urugwaj coraz częściej jest wykorzystywany jako punkt przerzutowy do transportu narkotyków z Ameryki Łacińskiej do Afryki i Europy.

"Na potrzeby wewnętrzne podkreślana jest fałszywa narracja historyczna"

Dziwi, że nagle prezydent Putin i rosyjskie władze znajdują bardzo dużo czasu na kwerendę historyczną i wyrywane z kontekstu wypowiedzi, które mają wzbudzić niepokój i poróżnić nas z naszymi sojusznikami - powiedział w sobotę wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. W piątek do MSZ pilnie wezwany został ambasador Rosji w Polsce. - Zgodnie z praktyką dyplomatyczną, ambasador przedstawił swoje stanowisko, jednocześnie zobowiązał się do przedstawienia polskiego stanowiska do centrali ministerstwa spraw zagranicznych w Moskwie - relacjonował Przydacz.

"Lubił niebieskookich chłopców o jasnej skórze". Dla ofiar raport to za mało

Wewnętrzny raport o pedofilii w szeregach meksykańskiego Legionu Chrystusa to za mało - podkreśla w rozmowie z hiszpańskim "El Pais" jedna z ofiar założyciela zakonu, ojca Marciala Maciela Degollado. 88-letni dziś Saul Barrales twierdzi, że zgromadzenie "musi przestać istnieć". Były ksiądz Alberto Athie, jedna z pierwszych osób, która głośno zaczęła mówić o nadużyciach seksualnych Maciela uważa, że raport jest niepełny, a zdaniem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Meksyku pojawił się za późno.

"Jesteśmy gotowi umrzeć za nasz Kościół". Opozycjoniści wypuszczeni z aresztu

Deputowani opozycyjnego Frontu Demokratycznego zostali w sobotę wypuszczeni z aresztu po ogłoszeniu głodówki. Andrija Mandić, Milan Kneżević i Milun Zogović zostali zatrzymani przez prokuraturę na 72 godziny za protest przeciwko ustawie kościelnej, przegłosowanej w piątek przez czarnogórski parlament. - Jesteśmy gotowi umrzeć za nasz Kościół i w związku z tym dzisiaj demonstrujemy - tłumaczył lider opozycji Andrija Mandić.

Nowe odcinki ekspresówki jeszcze w tym roku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje 79 inwestycji drogowych o długości 940,8 kilometra. Ich wartość wynosi około 35,5 miliarda złotych. Drogowcy jeszcze w 2019 roku planują udostępnić do ruchu kilka odcinków ekspresówki w województwie kujawsko-pomorskim.

"Bawiliśmy się w świecie Star Wars jak na wielkim placu zabaw"

Czuję rodzaj ulgi. Mam też poczucie spełnienia, bo w końcu dobrnęliśmy do końca i udało nam się to, co sobie zamierzyliśmy - powiedział aktor Oscar Isaac w rozmowie z reporterką "Dzień Dobry TVN" Anną Wendzikowską. Na ekranach kin wyświetlana jest finałowa część legendarnej sagi "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". - Wszyscy jesteśmy naprawdę bardzo podekscytowani, że widzowie wreszcie zobaczą, czego dokonaliśmy - mówiła Naomi Ackie.

Sekundniki na inteligentnych skrzyżowaniach. Pierwsze takie miasto w Polsce

Sekundniki, wyświetlacze czasu światła, liczniki - kierowcom pokazują, za ile sekund zapali się czerwone lub zielone światło. Urządzenia te możemy spotkać już w ponad 30 polskich miastach. O krok dalej poszedł jednak Szczecin, w którym sekundomierze zgrano z inteligentnymi skrzyżowaniami. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Polskie drogi od Wigilii. 29 ofiar śmiertelnych w 253 wypadkach

Od wtorku do piątku na polskich drogach doszło do 253 wypadków, w których zginęło 29 osób - wynika z podanych w sobotę statystyk Komendy Głównej Policji. Rannych zostało 316 osób. Funkcjonariusze zatrzymali także 656 nietrzeźwych kierowców. Do niedzielnego wieczora potrwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie".

"W jednym dniu stajemy się wyspą dobroci i miłości"

Najbardziej podziwiam wolontariuszy, którzy są z Jurkiem od tylu lat. Ten wolontariat to jest zbudowanie armii otwartych serc, którą, jak nikomu innemu, Jurkowi udało się stworzyć - mówiła w sobotę we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Majka Jeżowska. Artystka wystąpi podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ratownicy dotarli do turystów, którzy utknęli w rejonie Suchych Czub

Ratownicy TOPR dotarli do czwórki turystów, którzy noc spędzili w śnieżnej jamie w rejonie Suchych Czub Kondrackich. Są w dobrej kondycji i o własnych siłach w asyście ratowników idą na dół - powiedział ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej inna grupa dotarła do oczekującego pomocy przy Zmarzłym Stawie.

Strajk w niemieckiej linii lotniczej. Podano datę

Związek zawodowy UFO zapowiedział strajk personelu pokładowego w liniach Germanwings, należących do Lufthansy. Akcja zacznie się w poniedziałek o północy i potrwa do środy. Według przewoźnika, strajk jest "bezpodstawny i niezrozumiały".

Satyryk aresztowany za krytykę prezydenta

Shady Sorour, egipski satyryk, który zyskał popularność dzięki swoim wideo na YouTubie, został aresztowany za krytykowanie w tym serwisie prezydenta Egiptu Abd al-Fattaha as-Sisiego. O aresztowaniu poinformowała w piątek organizacja Egipska Komisja na rzecz Praw i Wolności.

Demonstranci schronili się w kinie. Spłonęło

Podczas piątkowych demonstracji w centrum Santiago w Chile doszło do starć manifestantów z policją. Demonstranci schronili się w budynku kina, który policja obrzuciła granatami z gazem oraz granatami hukowymi, co spowodowało pożar.

Szef policji zatrzymany w związku z masakrą mormonów

Szef lokalnej policji w stanie Chihuahua został w piątek zatrzymany pod zarzutem powiązań z zabójcami odpowiedzialnymi za śmierć członków miejscowej społeczności mormonów. W listopadzie trzy kobiety i szóstka ich dzieci zostały zamordowane.

Dożywocie za przyjęcie trzech milionów dolarów łapówki

Nguyen Bac Son, były minister informacji Wietnamu, został skazany przez sąd w Hanoi na dożywocie. Ukarany został za przyjęcie 3 mln dolarów łapówki za umożliwienie zakupu przynoszącej straty spółki telewizyjnej przez państwowego operatora telefonicznego MobiFone w 2015 roku.

Od miesięcy przetrzymywane w więzieniu rozpoczęły głodówkę

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w piątek ambasadora Iranu, by oficjalnie zażądać uwolnienia przez Teheran antropolożki Fariby Adelkhah i socjologa Rolanda Marchala, przetrzymywanych w irańskim więzieniu francuskich badaczy. Oprócz Francuzów w irańskim więzieniu przebywa też australijska badaczka Kylie Moore-Gilbert, która wraz z Adelkhah zaczęła strajk głodowy.