Najnowsze

Najnowsze

Śledztwo w sprawie wypadku podczas rajdu umorzone. "Kierowca pod wpływem marihuany"

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że śledztwo w sprawie wypadku podczas tegorocznego Rajdu Żuławskiego zostało umorzone. Wpływ na to miała śmierć 34-letniego kierowcy, który - w ocenie śledczych - miał spowodować wypadek. Badania toksykologiczne wykazały, że kierowca znajdował się pod wpływem marihuany. Prokuratorzy wysłali pismo do Polskiego Związku Motorowego, w którym apelują o sprawdzanie kierowców na zawartość alkoholu i narkotyków przed każdym rajdem.

Nagrania ciężarówki niedługo przed makabrycznym odkryciem. Ofiary to Chińczycy

Kamery przemysłowe uchwyciły przejazd ciężarówki przez miasto Grays w hrabstwie Essex. Kilkanaście minut później wewnątrz naczepy zarejestrowanej na nagraniach odnaleziono ciała 39 osób. Wszystkie były obywatelami Chin - przekazała w czwartek policja. Służby prowadzące śledztwo w tej sprawie aresztowały 25-letniego kierowcę.

"Wybiórcze podejście do protestów wyborczych raczej nie kojarzy się dobrze"

Większość w Sejmie została osiągnięta, w związku z tym skupiono się na Senacie. To wybiórcze podejście do protestów wyborczych raczej nie kojarzy się dobrze - oceniła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 konstytucjonalistka Monika Haczkowska, pytana, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie składa protestów w sprawie wyborów do Sejmu. - Tutaj chyba mamy bardziej do czynienia już z polityką - oceniła.

Był incydent w sądzie, są przeprosiny. "To się nigdy nie powtórzy"

Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie interwencji poznańskich policjantów na sali sądowej. Funkcjonariusze zostali wezwani przez mężczyznę, który stwierdził, że został znieważony przez sędzię wydającą wyrok. - Przepraszamy panią sędzię Beatę Woźniak. Zapewniam, że taki incydent już się nie powtórzy - mówi rzecznik wielkopolskiej policji.

Terlecki: Nie wiemy, czy głosy powinny być oddane na kandydata PiS. Nie czytałem uzasadnienia

Chodzi nam o to, że chcemy mieć pewność, że nie nastąpiła żadna pomyłka i że te miejsca, które przegraliśmy, przegraliśmy rzeczywiście - odpowiedział szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany o złożone przez jego partię protesty wyborcze w sprawie sześciu okręgów senackich. Wcześniej twierdził, że protesty zostały złożone "tak z ciekawości". Dodał, że nie czytał uzasadnienia do protestów PiS.

Wchodzą na ulicę z dzieckiem. Przed nimi rozbijają się dwa auta

Nagranie z miejskiego monitoringu pokazuje, jak blisko było od tragedii. Para z dzieckiem w wózku weszła na przejście dla pieszych na skrzyżowaniu w amerykańskim mieście Phoenix, kiedy tuż obok nich jeden samochód staranował drugi. Choć zderzenie wyglądało bardzo groźnie, skończyło się na lekkich obrażeniach kobiety kierującej jednym z aut.

Zatrzymania na Krymie "praktycznie co drugi dzień"

126 zatrzymań oraz 587 naruszeń prawa do rzetelnego procesu sądowego odnotowali obrońcy praw człowieka na anektowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim od początku roku - poinformował Eskender Barijew, szef ośrodka wsparcia Tatarów krymskich.

Pijany traktorzysta zapomniał podnieść pług i zaorał drogę

Mieszkaniec gminy Biskupiec (województwo warmińsko-mazurskie) kierował ciągnikiem, mając w organizmie trzy promile alkoholu. 57-latek zapomniał podnieść pług i zaorał fragment drogi. Kiedy zatrzymali go policjanci, okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Kittel: jak to się wszystko pozbiera, to CBA ma bardzo mocne zarzuty

Centralne Biuro Antykorupcyjne ma bardzo mocne zarzuty wobec prezesa NIK, do tego stopnia, że nieoficjalnie agenci mówią o tym, że podjęli decyzję o skierowaniu sprawy do prokuratury, niezależnie od wyjaśnień - powiedział w TVN24 dziennikarz "Superwizjera" TVN Bertold Kittel, autor reportażu o Marianie Banasiu i wątpliwościach dotyczących jego oświadczeń majątkowych. - Jak to się wszystko pozbiera, to CBA ma bardzo mocne zarzuty - dodał, odnosząc się do kontroli oświadczeń szefa NIK prowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Zdrojewski: Nikt nie dzwonił. Traktuję to jako komplement

Zawsze istnieje taka obawa, że jakieś rozmowy się odbyły - przyznał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 senator elekt Bogdan Zdrojewski, komentując doniesienia, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje przeciągnąć na swoją stronę senatorów opozycyjnych w celu zdobycia większości w Senacie. - Opozycja uzyskała przewagę, wygrała wybory do Senatu, byłoby głupotą, jeśli nie konsumowałaby zwycięstwa - podkreślił.

PiS liczy na senacką większość

Głosy nieważne w wyborach do Senatu powinny być uznane za ważne i przypaść ich kandydatowi - twierdzi Prawo i Sprawiedliwość. Opozycja na takie uzasadnienie odpowiada wprost: to nic innego, jak próba zmiany demokratycznego wyniku.

Rewolucja na lewicy?

Na lewicy szykuje się rewolucja i zupełnie nowe otwarcie - SLD i Wiosna już postanowiły, że zakładają wspólną partię. Zaproszenie jest też dla partii Razem.

Powyborcze rozliczenia

Prawo i Sprawiedliwość co roku będzie otrzymywać ponad 23 miliony złotych subwencji, a Konfederacja prawie siedem milionów. Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie otrzymywać jedenaście i pół miliona złotych rocznie przez najbliższe cztery lata, mimo że na listach SLD byli politycy Wiosny i Razem, ale tylko sojusz dostanie pieniądze.

Sąd zdecydował w sprawie kamienicy

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie kamienicy, w której mieszkała Jolanta Brzeska. Szef komisji weryfikacyjnej już zapowiada, że od postanowienia sądu będzie się odwoływał.