Najnowsze

Najnowsze

Szanse medalowe uciekają. Ważny dzień Polek w mistrzostwach świata

To może być ostatnia okazja polskich biathlonistek na wywalczenie w Anterselvie medalu mistrzostw świata w konkurencji indywidualnej. We wtorek o godz. 14.15 rozpocznie się bieg na 15 km. Słabszy w nim występ przekreśli szansę występu w kończącej imprezę rywalizacji ze startu wspólnego. Transmisja z zawodów w Eurosporcie 1 oraz usłudze Eurosport Player.

Mokre drogi w niemal całym kraju

Kierowcy będą musieli liczyć się z pogodowymi utrudnieniami w postaci opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem. Oprócz tego pojawią się silniejsze porywy wiatru.

Duńscy żołnierze wracają do Iraku

Duńska minister obrony Trine Bramsen oświadczyła w poniedziałek, że duńscy żołnierze powrócą 1 marca do bazy lotniczej Ain Al-Asad w Iraku. Zostali stamtąd ewakuowani po irańskim ataku rakietowym 8 stycznia.

"Gdyby pani Lichocka była przyzwoitą osobą, sama złożyłaby mandat"

Poseł cały czas powinien bać się obywatela, konsekwencji swojego zachowania - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz z klubu Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15. Odniósł się w ten sposób do zachowania posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej. - Gdyby pani Lichocka była przyzwoitą osoba, sama złożyłaby mandat. Niestety, ten system wyzbywa ludzi z przyzwoitości - powiedział.

"To jest palec pokazany nie tylko opozycji. To jest palec pokazany wszystkim chorym w tym kraju"

Na propozycję wyciągniętej ręki, pochylenia się nad pacjentem onkologicznym, widzimy ten ohydny gest lekceważący nie tylko propozycję marszałka Senatu, ale lekceważący nas wszystkich - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Cezary Szczylik z Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku. Odniósł się do gestu posłanki PiS Joanny Lichockiej, który zdaniem opozycji był pokazaniem środkowego palca. Prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ocenił, że "jeżeli chcemy zrealizować wszystkie cele, to potrzebne są dwa miliardy złotych i to każdego roku".

"Zastanawiałem się, czy umrę". Przeżył. Historie tych, którzy pokonali koronawirusa

Koronawirus, którego epidemia rozpoczęła się w chińskim Wuhan, zdążył rozprzestrzenić po całym świecie. Niemal każdego dnia przybywa zarażonych, w zastraszającym tempie rośnie także bilans ofiar śmiertelnych. Wśród tych tragicznych informacji jest jednak promień nadziei: to historie tych, którzy zdołali pokonać zabójczego wirusa. Ich także są tysiące.

"Przed niczym nie uciekam, tylko oceniłem sytuację". Ojciec Gużyński zaczął pracę w Holandii

- To nie jest tak, jak niektórzy sądzą, że ktoś mnie wypycha z Polski, wyrzuca, że to jest kara, zsyłka czy coś podobnego. Nie. Jasne, że kontekstem tej mojej decyzji (...) było rozważenie mojej osobistej sytuacji w tym wszystkim, ale decyzja nie jest negatywna. Ja przed niczym nie uciekam, tylko oceniłem sytuację i powiedziałem: wolę pracować pozytywnie – mówi ojciec Paweł Gużyński w rozmowie z Adrianną Otrębą, reporterką programu "Polska i Świat". Dominikanin wyjechał do Holandii. Będzie tam pomagał młodszym zakonnikom.

Matka Ibrahima: sąd pozbawił ojca praw rodzicielskich. Komentarz belgijskiej prokuratury

Pani Karolina, matka 10-letniego Ibrahima uprowadzonego w Gdyni w niedzielny wieczór mówi, że rozmawiała po porwaniu ze swoim synem. Podejrzewa, że został on wywieziony z Polski. Przekonuje, że belgijski sąd pozbawił ojca praw rodzicielskich. Jednak jak poinformowała TVN24 prokuratura w Antwerpii, w 2018 tamtejszy sąd podjął decyzję o tym, że chłopiec ma zostać z tatą. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował, że zwróci się się do belgijskiego ministerstwa sprawiedliwości o informacje w tej sprawie.