Najnowsze

Najnowsze

Ponad pięć i pół miliona złotych chcą wydać władze Łodzi na kupno kamienicy w Brukseli. Ma się tam mieścić Łódzkie Biuro Regionalne. Prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki uznał, że dotychczasowa siedziba biura jest zbyt skromna - donosi "Super Express".

Barbara Blida zabiegała o interesy śląskiej Alexis u polityków prawicy i lewicy. To, że posłanka SLD lobbowała za Barbarą Kmiecik, potwierdzili w prokuraturze Janusz Steinhoff, wicepremier z AWS i Jerzy Markowski, wiceminister przemysłu w rządzie SLD - dowiedział się "Dziennik".

Od 1 stycznia 2009 r. wysokość rent z tytułu niezdolności do pracy będzie zależeć od wysokości składek zgromadzonych na koncie emerytalnym. Projekt ustawy trafił już do konsultacji społecznych - donosi "Gazeta Prawna".

Dramat jeszcze jednej Afrykanki opisuje "Głos Pomorza". Zwabiona podstępem, zmuszana do prostytucji Kenijka stała się ofiarą okrutnego znęcania się stręczycieli. We wtorek wieczorem wycieńczoną kobietę z domu publicznego pod Słupskiem zabrała policja - ujawnia gazeta.

Zdaniem pełnomocnika rodziny Barbary Blidy mecenasa Leszka Piotrowskiego, samobójstwo Barbary Blidy jest na razie tylko hipotezą. Nie można w tej sprawie mówić o twardych dowodach. - Tego nie wyjaśni władza zwierzchnia nad ABW ani prokuratura jedna czy druga - oświadczył mecenas Piotrowski - Przeciwnikami wyjaśnienia tej sprawy są ludzie inteligentni, ludzie szkoleni - dodał. Jego zdaniem, tylko sejmowa komisja śledcza, której obrady byłyby transmitowane na żywo, byłaby w stanie wyjaśnić okoliczności śmierci byłej posłanki.

W moje ręce, dzięki mojej żonie Annie, wpadła książka „Brzechwa dla dorosłych”. W przeciwieństwie do „Brzechwa dzieciom” ta książka, jak sam tytuł wskazuje, przeznaczona jest dla nieco starszego czytelnika. Zawiera ona liryki, skecze, monologi, satyrę i wreszcie teksty publicystyczne autora, który przede wszystkim kojarzy się z bajeczkami dla dzieci. Warto sięgnąć po „dorosłe” teksty Brzechwy, wiele z nich wciąż jest aktualnych. Oto przykład pierwszy z brzegu, Jan Brzechwa wyjaśnia:

Ma szesnaścioro dzieci i jest szczęśliwa. Czuje, że jest do tego stworzona. To jej powołanie. Druga ma czternaścioro dzieci i gdy zrobiła sobie krótką przerwę, źle się z tym czuła. Mówi, że lubi być w ciąży. Trzecia ma czwórkę dzieci i więcej nie chce, bo sama ma kilkanaścioro rodzeństwa i matka nigdy nie miała dla niej czasu. Wkurza ją, że inne mamy patrzą na nią z mieszaniną troski (bo może jest chora?) i pogardy, gdy słyszą, że ma tylko czwórkę (nieustająca licytacja). Wkurza ją presja otoczenia i zniewolenie kobiet. Czwarta ma pięcioro i pretensje do męża, że on nie chce na razie więcej.

Centralny Ośrodek Sportu odwołał zaplanowane na czwartek rozmowy z kupcami ze Stadionu X-lecia w Warszawie. Zdaniem dyrekcji COS, po definitywnej decyzji ministra sportu o nieprzedłużaniu umowy z dzierżawiącą obiekt firmą Damis, dalsze rozmowy niczego już nie zmienią. Najpóźniej do 30 czerwca kupcy będą musieli opuścić teren, na którym w przyszłości ma stanąć stadion narodowy.

Marszałek sejmu Ludwik Dorn zapowiada, że zwróci się do prawników o opinię dotyczącą zapowiedzi Hanny Gronkiewicz-Waltz, że nie stanie ona przed komisją bankową. Była szefowa NBP, w liście do marszałka napisała, że nie ma podstaw prawnych, by musiała stawić się przed komisją śledczą ds. banków i dlatego na wyznaczone przesłuchanie nie przyjdzie.

Jestem wstrząśnięty przypadkiem Janet Johnson. Takie rzeczy dzieją się w naszym katolickim kraju? Spodziewam się, że stanowisko w tej sprawie zajmie polski Kościół. Oczekuję stanowiska prezydenta i premiera. To, co stało się Janet, rzuca się straszliwym cieniem na nas wszystkich, na wszystkich Polaków.

Bre Bank wyłoży na flotę kilkadziesiąt milionów złotych. To będzie jedno z większych zamówień w branży - pisze "Puls Biznesu"

Ogólnopolską sieć około 100 sklepów pod wspólną zakonną marką zakładają benedyktyni z krakowskiego Tyńca - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kaseta i magnetofon - przez kilkanaście lat główne symbole rynku muzycznego - nieubłagalnie znikają z obiegu. Sieciom handlowym nie opłaca się już dla nich trzymać miejsca na półkach - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rekordowy wzrost gospodarczy. Silnie rosnący eksport. Znaczny spadek deficytu budżetowego. Na to wszystko pracuje tylko co druga osoba w wieku produkcyjnym - pisze "Gazeta Wyborcza".

Trybunał Konstytucyjny rozpoczyna dziś prace nad zbadaniem konstytucyjności ustawy lustracyjnej. Prezes IPN Janusz Kurtyka nie chce jednak wypowiadać się w tej sprawie, by jego słowa zostały odebrane, jako forma nacisku na TK. Komentuje natomiast postawę środowisk dziennikarskiego i naukowego wobec lustracji: - W latach 70. i 80. ponad 40 procent współpracowników SB, to osoby z wyższym wykształceniem. I to może być jeden z motywów ich sprzeciwu - mówi "Rzeczpospolitej"

Polacy spłacający kredyty we frankach szwajcarskich przez ostatnie miesiące zacierali ręce, bo wraz ze spadającym kursem franka obniżała im się miesięczna rata. Nie chcieli słyszeć o ich zamianie na kredyty złotówkowe, oprocentowane nieco wyżej, których raty nie malały - pisze "Dziennik".

Ciężkie czasy nastały dla pracowników starostwa powiatowego w Gorzowie Wielkopolskim popalających w godzinach pracy. Ich szef postanowił rozliczać ich z przerw na papierosa. Za każdym razem, gdy wychodzą do palarni, muszą w specjalnym zeszycie zapisać, ile czasu tam spędzili - pisze "Dziennik".

Samoobrona i Prawica RP naciskają na PiS, by uchwalić ustawę ograniczająca budowę centrów handlowych i marketów. Według rządu przepisy będą sprzeczne z prawem UE. Mimo to PiS je poprze - uważa "Gazeta Wyborcza".