Najnowsze

Najnowsze

PO, PiS i długo, długo nic

Strajk lekarzy i pielęgniarek nie wpłynął na notowania Prawa i Sprawiedliwości. PiS zwyżkuje w sondażach i z 27 proc. poparcia zajmuje drugą pozycję w rankingu partii. - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą"

Walczysz o prawdę - nie licz na święcenia

Diakon w zakonie jezuitów Andrzej Miszk chciał ujawnienia agentów SB działających w zgromadzeniu. Jego przełożeni zablokowali jego święcenia i sugerują mu odejście z zakonu - pisze "Rzeczpospolita"

PO, PiS i długo, długo nic

Strajk lekarzy i pielęgniarek nie wpłynął na notowania Prawa i Sprawiedliwości. PiS zwyżkuje w sondażach i z 27 proc. poparcia zajmuje drugą pozycję w rankingu partii. - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".

Powodzie nawiedziły USA

Sytuacja powodziowa w stanach Kansas, Missouri i Teksas w niedzielę znacznie się pogorszyła, co zmusiło kolejne osoby do opuszczenia ich domów. Liczbę ewakuowanych ocenia się już na kilkaset osób.

Nasz ród z Giecza się wywodzi

Nie Gniezno, a wielkopolska wieś Giecz była najstarszym piastowskim grodem. Pierwszym władcą Polan wcale nie był Mieszko, a Siemomysł. O tych i innych rewelacjach pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się sensacyjne odkrycie poznańskich archeologów

Nie wierzymy w powodzenie Euro 2012

W Polakach zamiera optymizm. Coraz mniej z nas wierzy, że zdążymy z przygotowaniami do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku - wynika z sondażu "Życia Warszawy"

Walczysz o prawdę - nie licz na święcenia

Diakon w zakonie jezuitów Andrzej Miszk chciał ujawnienia agentów SB działających w zgromadzeniu. Jego przełożeni zablokowali jego święcenia i sugerują mu odejście z zakonu - pisze "Rzeczpospolita".

Putin przybył do Stanów

Prezydent Prezydent Rosji Władmimir Putin przybył w niedzielę wieczorem do Stanów Zjednoczonych na rozmowy z George'em W. Bushem w jego letniej rezydencji w Kennebunkport.

Giertych o lekturach i ochronie życia

Roman Giertych ma dziś podpisać kanon lektur szkolnych. Zapowiedział to w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Kanon lektur zawierać będzie wszystkie do tej pory przedstawiane zmiany

W Pakistanie wojsko pomaga powodzianom

W porze monsunów kraje azjatyckie nawiedzane są przez żywioł, z którym ciężko walczyć - powodzie. Według oficjalnych danych obfite opady deszczów pochłonęły w regionie już ponad 500 osób.

Pielęgniarski brak nadziei

W Małopolsce studia pielęgniarskie ukończyło w tym roku 180 absolwentek. Ale tylko 40 z nich podjęło pracę. Reszta zmienia zawód lub wyjeżdża za granicę - donosi "Dziennik Polski"

Adres: na dworcowych schodach

Jak zmusić bezdomnego alkoholika do podjęcia leczenia? - zastanawia się krakowski "Dziennik Polski". Krakowscy urzędnicy chcą, aby pracownicy socjalni dostarczali im sądowe wezwania. Problem w tym - pod jaki adres?

Polskie prawo nieunijne

Zdaniem dziennikarzy "Gazety Prawnej" kolejny polski przepis narusza prawo unijne. Będziemy mieć zapewne kolejną sprawę przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) - ostrzega gazeta

Chrzest po królewsku

Królewskie chrzciny w Danii. W Kopenhaskiej katedrze trzeciej w kolejności do tronu maleńkiej księżniczce nadano imiona Isabella Henrietta Ingrid Margreta.

Stasiak: nie ma zagrożenia zamachu w Polsce

Zdaniem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysława Stasiaka, nie ma żadnych konkretnych sygnałów, które wskazywałyby, że Polsce mogą grozić podobne próby zamachów jak Wielkiej Brytanii.

Paczka na lotnisku w Londynie niegroźna

Na londyńskim lotnisku Heathrow znaleziono w niedzielę wieczorem podejrzany pakunek. Terminal, w którym natrafiono się podejrzany pakiet został zamknięty. Po sprawdzeniu paczki przez policję, terminal otworzono ponownie.

Więcej "tajniaków" przeciwko terrorystom

W samolotach pasażerskich lecących z USA do Europy i z powrotem będzie latać więcej policjantów w cywilu w związku z zagrożeniem terrorystycznym - zapowiadają służby USA.

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Tragiczna niedziela w Tatrach. 53-letni turysta z Częstochowy poślizgnął się i spadł z rejonu Koziego Wierchu w kierunku Pięciu Stawów.

Brzeziński: "żałosne" spotkanie Busha z Putinem

Ostra krytyka ekspertów przed spotkaniem prezydenta George'a W. Busha z Władimirem Putinem w Kennebunkport. Amerykańskie media i analitycy sceny międzynarodowej przewidują, że korzyści z wizyty, głównie propagandowe, odniesie tylko Putin.

Putin będzie przekonywał Busha do rezygnacji z tarczy

Dziś spotkanie Władimira Putina z Georgem W. Bushem. Prezydent Rosji będzie zabiegać o powstrzymanie instalacji tarczy antyrakietowej w Czechach i Polsce, prezydent USA o nałożenie sankcji na Iran. Spotkaniu przywódców towarzyszą protesty społeczne.

CBA bada oświadczenia majątkowe parlamentarzystów

Centralne Biuro Antykorupcyjne bada prawdziwość oświadczeń majątkowych posła Jacka Piechoty z SLD i senatora PO Romana Ludwiczuka – dowiedział się "Wprost". To pierwsi parlamentarzyści kontrolowani przez CBA.

Macierewicz "oślepił" wywiad?

Antoni Macierewicz nie przekazał Służbie Wywiadu Wojskowego archiwum informacji o tajnych operacjach WSI - poinformował "Newsweek". Informacjom tym zaprzeczył poseł PiS Marek Opioła ze speckomisji, ale jej przewodniczący Paweł Graś z PO uważa to za prawdopodobne.

Argentynka idzie śladami Hilary Clinton

Cristina Elizabeth Fernandez de Kirchner - żona prezydenta Argentyny Nestora Kirchnera - będzie w najbliższych wyborach ubiegać się o prezydenturę - poinformował w niedzielę rzecznik argentyńskiego rządu.

Koniec z "dymkiem" w angielskich pubach

Niedziela jest w Anglii i Walii pierwszym dniem ustawowego zakazu palenia w miejscach publicznych. Takie przepisy, uzasadnione dążeniem do zmniejszenia zachorowalności na raka w grupie biernych palaczy, od pewnego czasu obowiązuje już w Szkocji i Irlandii Płn.

Pawelka: rasistowskie dekrety obowiązują w Polsce

Pod znakiem zmasowanej krytyki wobec Polski przebiegł zjazd Ziomkostwa Ślązaków w Hanowerze. Przewodniczący Rudi Pawelka zarzucił nam fałszowanie historii, nacjonalizm, rasizm i antysemityzm: - Polski rząd usprawiedliwia dziś komunistyczne zbrodnie, zamiast je napiętnować!

Niemcy to "hamulcowi" UE

Nie Polacy, lecz Niemcy najczęściej głosowali na "nie" w procesie podejmowania decyzji w Unii Europejskiej - informuje w swoim raporcie berlińska Fundacja Nauka i Polityka.