Najnowsze

Najnowsze

Rzeczpospolita: Ałganow bohaterem raportu

Wojskowe Służby Informacyjne nie reagowały, gdy oficer KGB Władimir Ałganow prowadził w Polsce interesy - pisze "Rzeczpospolita". WSI nie reagowały nawet w 1995 roku, już po "aferze Olina".

Paris: Teraz już będę posłuszna

- Nigdy nie brałam narkotyków, nie piję dużo i Bóg chciał, żebym znalazła się więzieniu - powiedziała Paris Hilton w programie Larry'ego Kinga. To był pierwszy jej wywiad od czasu wyjścia z więzienia.

MSZ tłumaczy się ze szczytu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych wysłucha informacji MSZ na temat przebiegu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. W trakcie spotkania uzgodniono między innymi system głosowania w Radzie Unii.

Teksas pod wodą

Powodzie w Stanach Zjednoczonych zbierają coraz większe żniwo. Co najmniej jedenaście osób utonęło w środkowym Teksasie.

PiS-u prezent dla Kwaśniewskiego

PiS chce zmiany ordynacji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Gdyby przeszła cała Polska byłaby jednym wielkim okręgiem wyborczym. Dziś jest ich 13. Ma to zagwarantować sukces wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Dziennik".

Religa gotów do boju

W piątek po miesięcznej przerwie po operacji wycięcia górnego płata lewego płuca minister zdrowia Zbigniew Religa wraca na dobre do pracy. I jeszcze tego samego dnia zamierza przedstawić publicznie projekt koszyka świadczeń gwarantowanych - pisze "Dziennik".

Jak PiS przystawki pożera

Partyjne szczyty trwają na pozór niewzruszone, ale elektoraty powoli się przemieszczają - pisze w "Gazecie Wyborczej" Piotr Pacewicz, komentując wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii.

Szczęśliwy jak Polak

Aż 76 proc. Polaków deklaruje, że są szczęśliwi. Niewiele ponad 60 proc. twierdzi, że żyje się im dostatnio. A 40 proc. jest zadowolonych z siebie. Nasze samopoczucie wciąż się poprawia - jeszcze pięć lat temu zadowolonych ze swojego życia było tylko 30 proc. Polaków - pisze "Rzeczpospolita".

Szczęśliwy jak Polak

Aż 76 proc. Polaków deklaruje, że są szczęśliwi. Niewiele ponad 60 proc. twierdzi, że żyje się im dostatnio. A 40 proc. jest zadowolonych z siebie. Nasze samopoczucie wciąż się poprawia - jeszcze pięć lat temu zadowolonych ze swojego życia było tylko 30 proc. Polaków - pisze "Rzeczpospolita".

PiS chce zmienić prezesa

Politycy PiS twierdzą, że dni Andrzeja Urbańskiego w fotelu prezesa TVP są policzone. - Premier już podjął decyzję o jego odwołaniu. Na razie Urbański się wybronił, ale po wakacjach temat jego dymisji wróci - twierdzi bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Trzy miliony Polaków w funduszach

"Parkiet" już po raz drugi oszacował liczbę klientów funduszy. Trzy miliony osób to wynik zaskakujący. Uczestników jest przynajmniej o pół miliona, a być może nawet o milion więcej niż ocenia Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Nocna zmiana w klubie PiS

Złamany regulamin klubu, brak kworum, ustawione głosowanie przeprowadzone pod nieobecność większości posłów i senatorów - tak wyglądało posiedzenie klubu PiS, na którym Marek Kuchciński doprowadził do odwołania z funkcji sekretarza klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Girzyńskiego - donosi "Nasz Dziennik".

"Super Express" woła o odwołanie min. Kalaty

Bałagan w resorcie Anny Kalaty woła o pomstę do nieba. Ministerstwo unieważniło przetarg, bo podpisał się pod nim urzędnik... który dzień wcześniej stracił stołek! W błoto poszło już 8 tys. złotych, a koło nosa może nam przejść nawet 4,5 mln zł z Unii Europejskiej! Te pieniądze można jeszcze uratować. Tylko po co trzymać taką minister? - stawia pytanie "Super Express".

Powiat drukuje własne pieniądze

Zaraz po wakacjach w powiecie rybnickim pojawi się nie lada ciekawostka. Na terenie powiatu będzie można płacić... dukatami i banknotami pod nazwą „złoty reński” - pisze "Dziennik Zachodni".

Wściekłe zagłębie ma głos

W KGHM od kilku dni pachnie strajkiem generalnym. Dziś okaże się, czy załoga go chce. Frekwencja w zakończonym właśnie referendum powinna przekroczyć próg 50 procent - pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Spóźniona wyprawka

Najbiedniejsi uczniowie mogą liczyć na wsparcie od MEN przy zakupie podręczników i mundurków. Niestety, nie wszyscy je dostaną. Wszystko przez zbyt późno podpisane rozporządzenie - pisze gazeta "Metro".

Biurokraci walczą z biurokracją

W rządzie jest przynajmniej sześć międzyresortowych zespołów, w których ministrowie zajmują się upraszczaniem prawa, w tym zwalczaniem biurokracji. Niektóre nawet o sobie nie wiedzą - donosi "Rzeczpospolita".

Chciał skorumpować radnych?

Prokuratura sprawdza, czy biznesmen planujący wybudowanie w Tarnowie centrum handlowego złożył korupcyjną propozycję grupie radnych. Takie podejrzenia ma radny PiS Grzegorz Kądzielawski. Jego zdaniem oferta związana była z mającymi nastąpić dziś decyzjami w sprawie planu zagospodarowania terenów, na których miałby stanąć obiekt – pisze "Gazeta Krakowska".

NFZ zżera składki na zdrowie

Pieniądze z naszych składek zdrowotnych zamiast na leczenie, idą na utrzymanie darmozjadów z NFZ. Płacimy za ich służbowe samochody, telefony, a ich pensje są nieosiągalne dla przeciętnego Polaka. W tym roku na płace pracowników NFZ, któremu szefuje Andrzej Sośnierz, pójdzie aż 230 milionów złotych. Nic dziwnego, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla pielęgniarek i lekarzy. Nic dziwnego, że szpitale toną w długach, a pacjenci czekają po kilka lat na operacje - pisze "Fakt".

Z waranem na smyczy

Panikę wśród mieszkańców wywołał waran, który spacerował samotnie ulicami Przeźmierowa. Właściciel posesji, na którą gad próbował wejść, powiadomił strażników gminnych. Zwierzę zostało przewiezione do starego zoo w Poznaniu, a właściciel w poniedziałek musi stawić się w siedzibie Straży Gminnej w Tarnowie Podgórnym - informuje "Głos Wielkopolski".

Wojskowi medycy znów będą się kształcić w Łodzi

Szala w łódzko-warszawskiej „bitwie o WAM” przechyla się na łódzką stronę. Jak dowiedział się nieoficjalnie „Dziennik Łódzki”, Ministerstwo Obrony Narodowej ma – wbrew wcześniejszym postanowieniom – powierzyć Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi misję kształcenia lekarzy dla polskiej armii.

Państwo doradzi najbiedniejszym

Około 300 - 400 tysięcy najbiedniejszych Polaków będzie mogło skorzystać co roku z bezpłatnej pomocy prawnej. Państwo zapłaci za to około 20 mln zł - pisze "Dziennik Polski".

Nowe osiedla toną w długach

Na nowych osiedlach warszawskich zaległości w płaceniu czynszu ma 15-20 proc. mieszkańców. W starszych budynkach dłużnikiem jest jedna, dwie osoby na kilkadziesiąt mieszkań - informuje "Życie Warszawy".

Akademia Orła nie wzlata

Miała być finansowym zapleczem Ligi Polskich Rodzin - kuźnią kadr narodowych i zarazem źródłem dochodów działaczy. Skończyło się klapą - pisze "Gazeta Wyborcza".

Nie tylko Davies

Na trzydniowe spotkanie do Krakowa przybędzie prawie 400 naukowców z 35 państw. Są pośród nich historycy, socjologowie, politolodzy i nauczyciele historii. Łączy ich fascynacja losami naszego kraju.

Zapomniani bohaterowie

Rok temu podczas obchodów 50. rocznicy Poznańskiego Czerwca bohaterom powstania obiecano szybkie przyznanie uprawnień kombatanckich. Nadal ich nie dostali, a czekać muszą jeszcze przynajmniej do 2008 roku.

Grecja w płomieniach

Płonie znana z licznych kurortów grecka wyspa Poros. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię, pod którą można zasięgnąć informacji o sytuacji i zagrożeniach dla przebywających tam Polaków.

Religa: Czuje się bardzo dobrze!

Czwartek, 28 czerwca, 21:00Mnister Religa po ciężkeij operacji wycięcia guza płuca - wraca do pracy. O swoim powrocie do zdrowia mówił w Magazynie 24 Godziny na antenie TVN24.