Najnowsze

Najnowsze

Nowy polityczny plan Dorna

Były marszałek Sejmu Ludwik Dorn wysłał list do władz Prawa i Sprawiedliwości. Domaga się, by na kongresie zmieniono statut partii według jego propozycji, ustaliła "Rzeczpospolita", według której tajemniczy plan posła może zmienić sytuację w PiS.

Będzie trudniej o tanią polisę

Dla młodych kierowców salon dealerski wciąż jest najlepszym miejscem do zakupu polisy komunikacyjnej, pisze "Gazeta Prawna". U agentów muszą oni - w skrajnym przypadku - zapłacić nawet siedem razy drożej.

Mężydło: Rekonstrukcja rządu jest konieczna

Platforma Obywatelska ma na scenie politycznej dominującą pozycję, a to zniechęca szefów resortów do podejmowania ryzyka i przeprowadzania ostrzejszych reform, powiedział poseł PO Antoni Mężydło w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Z Kuby, przez Afrykę, do Warszawy

Po długiej, wakacyjnej przerwie, powrócił jeden z najważniejszych cyklów koncertowych w naszym kraju - Era Jazzu. Od ostatniej imprezy spod tego znaku minęło już dobrych kilka miesięcy, ale warto było czekać. Koncert Omara Sosy w warszawskiej filharmonii był naprawdę doskonały.

Nerwowy Lepper na wariografie

Czy Andrzej Lepper kryje swojego informatora? Czy to nie minister Ziobro przekazał mu informację o akcji CBA w ministerstwie rolnictwa? Na te pytania starali się uzyskać odpowiedzi Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski w programie "Teraz My" i "Teraz My Dogrywka". W tym celu... posadzili byłego wicepremiera przy wykrywaczu kłamstwa.

"Miller dławił wolność"

Leszek Miller, który na swoim blogu oskarżył przywódców Powstania Warszawskiego o wysłanie tysięcy Polaków na bezsensowną śmierć, w "Magazynie 24 godziny" podtrzymał swoje sądy. - Nie wycofam się z tych słów. Już generał Anders pisał, że powstanie było ciężką zbrodnią - stwierdził. Zdaniem Kazimierz Ujazdowskiego Miller nie ma moralnego prawa do oceny Powstania.

Pitera: nie pokażę raportu o CBA, bo jest tajny

Tajny raport Julii Pitery na temat działalności CBA pozostanie niewiadomą zarówno dla szefa Biura, Mariusza Kamińskiego, jak i opinii publicznej. - Są tam informacje, które nie mogą być ujawnione, i nie czuję pokusy, żeby powiedzieć, dlaczego - zadeklarowała minister.

Rak szyjki macicy zabija co dwie minuty

Co roku z powodu raka szyjki macicy umiera ponad 270 tys. kobiet na świecie, większość z nich to mieszkanki krajów rozwijających się i biednych - wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia. Oznacza to, że rak zabija jedną kobietę co dwie minuty, chociaż przeciwko wirusowi powodującemu chorobę można się zaszczepić - do czego wybitnie przyczynił się tegoroczny noblista Harald zur Hausen.

16-latkowie będą wybierać europosłów?

Rewolucja w Parlamencie Europejskim? Wiele na to wskazuje - w Brukseli powstaje projekt zmiany ordynacji wyborczej. Ta ma być jednolita we wszystkich państwach, a do urn będą mogli iść już 16-letni obywatele państw członkowskich.

Nawet prezydent woli "cytrynkę" od żony

Uroczysta parada zabytkowych citroenów 2CV przejechała ulicami stolicy Chile, Santiago, z okazji 60 rocznicy powstania tego samochodu. Mały citroen jest tak popularny w Chile, że prezydent klubu miłośników citroena Eduardo Morales mówi, że nie wie, kogo kocha bardziej - auto czy swoją żonę.

Policjanci złodziejami

Gdzie najłatwiej policja może znaleźć złodziei szyn kolejowych? Okazuje się, że pierwsze tropy powinna skierować do własnych szeregów.

Katastrofa kolejowa pod Budapesztem

Co najmniej cztery osoby zginęły w zderzeniu dwóch pociągów niedaleko stolicy Wegier - Budapesztu. 26 osób zostało rannych; cztery są w stanie krytycznym. Po wypadku do dymisji podał się minister transportu i szefowie węgierskich kolei państwowych.

AIDS nadal zbiera żniwo

Na świecie żyją ponad 33 miliony osób zarażonych wirusem HIV - wynika z ostatniego raportu ONZ na temat epidemii HIV i AIDS na świecie. Szacuje się, że od czasu odkrycia wirusa przez tegorocznych noblistów, na AIDS zmarło 25 milionów ludzi.

Co łączy Wajdę, Dodę i Wałęsę?

Dzielą ich wieki, ale nadal budzą wiele emocji. Teraz razem znaleźli się na liście 10 najważniejszych Polaków wg CNN. Doda - idolka wielu nastolatków, uważana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd polskiego show biznesu, na jednej liście znalazła się m.in. z Janem Pawłem II, Mikołajem Kopernikiem i Marią Skłodowską-Curie.

Elvis żyje! I przechodzi kontrolę paszportową

Elvis żyje. Przynajmniej według najnowszego systemu kontroli paszportowej, co udowodnił holenderski haker. Spreparowany przez niego e-paszport na nazwisko Króla został zaakceptowany przez system amsterdamskiego lotniska. Dopiero później alarm podnieśli politycy.

Przeskoczyli Mount Everest

Troje śmiałków - Nowozelandka, Kanadyjczyk i Brytyjka - zdobyło się na odwagę i skoczyło ze spadochronem z samolotu lecącego nad najwyższym szczytem na Ziemi - Mount Everestem w Nepalu. Spadochroniarze to Holly Budge z Wielkiej Brytanii, Wendy Smith z Nowej Zelandii i Neil Jones z Kanady. We trójkę wyskoczyli z samolotu lecącego na wysokości prawie 9 tysięcy metrów n.p.m. - czyli ledwie kilkaset metrów nad północno - zachodnim zboczem najwyższej góry świata. To pierwsze takie skoki w historii spadochroniarstwa.

Czy pokojowa Nagroda Nobla podzieli Zachód z Chinami?

Pokojowa Nagroda Nobla może wywołać spięcie na linii Zachód-Chiny. Tym razem bowiem - w 60. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - najpoważniejszymi kandydatami do nagrody są dwaj chińscy dysydenci: Gao Zhisheng i Hu Jia.

Kot znów miauczy. Za 10 tys. funtów

Dwie operacje i namiot tlenowy - 5 tysięcy funtów. Czteromiesięczna rehabilitacja - kolejne pięć tysięcy. Przyjemność usłyszenia jak kot miauczy: bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz. Słono.

Z Radiem Maryja porozmawiasz za darmo

Imperium medialne o. Tadeusza Rydzyka powiększa się o kolejną inwestycję: telefonię komórkową. Sieć będzie nosić nazwę „W rodzinie”, a nowy operator kusi m.in. darmowymi połączeniami do studia Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Dmuchany Lord Vader i latająca krowa

Setki uczestników i prawie milion fanów podniebnych zmagań. W Stanach Zjednoczonych trwają największe i najbardziej prestiżowe zawody baloniarskie na świecie. Zawody rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę i potrwają do 12 października. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, w zawodach chodzi bardziej o wspólną zabawę i radość z latania niż ostrą walkę o zwycięstwo.

Zamach bombowy w domu opozycjonisty

Co najmniej 12 osób zginęło, a opozycyjny deputowany Rashid Akbar Khan Nawani jest ranny, po tym jak zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy na dziedzińcu domu parlamentarzysty w środkowym Pakistanie - poinformowała policja.

Morderca 16-latki w rękach policji

Zarzut brutalnego zabójstwa na tle seksualnym postawiła wrocławska prokuratura 27-letniemu Wiesławowi M. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa pod koniec września 16-letniej Mai z Wrocławia. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie. Jego ofiara była przypadkowo wybraną osobą, którą znał zaledwie kilka godzin.

Prawdomówność Leppera do badania

Poniedziałek 06 października Dzisiaj w "Teraz my" i "teraz my! dogrywka" Andrzej Lepper - podobno - prawdy się nie boi i dowiedzie tego dziś w programie "Teraz My!" i "Teraz MY! Dogrywka". Czy profesjonalny test na prawdomówność dowiedzie racji byłego ministra rolnictwa? W programie także podsumowanie polskiej misji w Iraku oraz rozmowa o przyszłości polskich stoczni z ministrem Aleksandrem Gradem.

Chcą jawnego procesu zabójców Politkowskiej

Centroprawicowa "Nowaja Gazieta" zażądała przeprowadzenia procesu zabójców jej dziennikarki Anny Politkowskiej w trybie jawnym. We wtorek mija druga rocznica śmierci dziennikarki, znanej ze swych krytycznych wobec polityki Kremla artykułów.

Prawdomówność Leppera do badania

Andrzej Lepper - podobno - prawdy się nie boi i dowiedzie tego dziś w programie "Teraz My!" i "Teraz MY! Dogrywka". Czy profesjonalny test na prawdomówność dowiedzie racji byłego ministra rolnictwa? W programie także podsumowanie polskiej misji w Iraku oraz rozmowa o przyszłości polskich stoczni z ministrem Aleksandrem Gradem.

"Nobla uczciłem szampanem"

- Naturalnie czasami o tym myślałem, bo wiedziałem, że często byłem wymieniany jako kandydat. Ale nie oczekiwałem tego - powiedział Harald zur Hausen komentując poniedziałkową decyzję o przyznaniu mu Nagrody Nobla. Przyznał, że wiadomość o wyróżnieniu uczcił ze swoimi współpracownikami szklaneczką szampana.

Geofizycy z Pakistanu wrócili do Polski

- Wszyscy pracownicy Geofizyki Kraków, którzy pracowali w Pakistanie na kontrakcie, wrócili już bezpiecznie do Polski - poinformowała rzeczniczka firmy Magdalena Pachocka. Na miejscu pozostał tylko dyrektor tamtejszego oddziału. Polskich pracowników ewakuowano po porwaniu w Pakistanie jednego z inżynierów.

"Szczepionka, to większa nagroda niż Nobel"

- Szczepionka przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka (HPV) to lepsze ukoronowanie badań nad tym wirusem niż nagroda - tak decyzję o przyznaniu Nobla z dziedziny medycyny prof. Haraldowi zur Hausenowi komentuje profesor Sławomir Majewski z WUM. Oprócz Hausnena Nobla otrzymali odkrywcy wirusa HIV - Francuzi Francoise Barre-Sinoussi i Luc Montagnier. - To w pełni zasłużona nagroda - ocenia prof. Piotr Stępień.

Jaruzelski: nie przyprawiajcie mi gęby

Stan wojenny okazał się jedyną formą powstrzymania rozpadu gospodarki Polski - powiedział przed sądem gen. Wojciech Jaruzelski, składając wyjaśnienia w procesie autorów stanu wojennego. Jego zdaniem akt oskarżenie idzie na skróty, gdyż w ogólne nie uwzględnia tego wątku. - Nie przyprawiajcie mi gęby - apelował.

Jak bronić się przed Rosją - i nie drażnić Moskwy?

Kolejny spór w łonie NATO z Rosją w tle? Amerykański gen. John Craddock, dowódca połączonych sił NATO w Europie, zamierza przygotować plany obrony obejmujące nowych członków Sojuszu, w tym Polskę, po tym jak Moskwa użyła "nieproporcjonalnej" siły w pięciodniowej wojnie z Gruzją. Sprzeciw oczekiwany jest ze strony Francji i Niemiec.