Ciekawostki

Co łączy Wajdę, Dodę i Wałęsę?

Ciekawostki

Aktualizacja:
TVN24/PAPWśród 10 najważniejszych Polaków Doda i Wałęsa

Dzielą ich wieki, ale nadal budzą wiele emocji. Teraz razem znaleźli się na liście 10 najważniejszych Polaków wg CNN. Doda - idolka wielu nastolatków, uważana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd polskiego show biznesu, na jednej liście znalazła się m.in. z Janem Pawłem II, Mikołajem Kopernikiem i Marią Skłodowską-Curie.

Na liście 10 najważniejszych Papież Jan Paweł II PAP/Barłomiej Zborowski

Z całej listy na pewno jest najmłodsza. Nie odkryła ziemi, nie dostała Nobla, nie była prezydentem, a mimo to trafiła na listę najważniejszych Polaków. Wielokrotnie zaskakiwała swoją tandetą i otwartością życia prywatnego. Był głośny ślub i jeszcze głośniejszy rozwód. Wszystko w światłach kamer i z udziałem wiernych fanów. W skąpym landrynkowym stroju i z diamentowym mikrofonem na swoje koncerty przyciąga tłumy. Czy jednak to wystarczy, by być znaną w świecie tak jak pozostali z polskiej listy? Według CNN wystarczy.

Wśród najważniejszych także Robert Kubica PAP
Joanna Krupa także na liście 10 najważniejszych Polaków East News/Everett Collection/Tony Gonzalez

9 innych

Oprócz Dody na liście 10 najważniejszych Polaków znaleźli się: astronom Mikołaj Kopernik, kompozytor Fryderyk Chopin, odkrywczyni radu i polonu Maria Skłodowska-Curie, papież Jan Paweł II, reżyser Andrzej Wajda, reżyser Roman Polański, były prezydent Polski Lech Wałęsa, modelka Joanna Krupa i kierowca Robert Kubica.

eko//mat

Źródło: CNN, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/PAP