Najnowsze

Najnowsze

Polaka porwali talibowie?

Według pendżabskiej policji porywacze zatrzymali samochód polskiego inżyniera podstępem. Na karoserii nie było śladów kul. Dwóch kierowców i ochroniarz zostali zamordowani z zimną krwią, bo nie byli potrzebni - pisze "Dziennik".

Rybacki kuter z 4 tonami kokainy

Z zewnątrz - zwykły rybacki kuter, ale w środku, zamiast złowionych ryb, ponad 4 tony kokainy. Taki ładunek przechwycili na wodach terytorialnych meksykańscy celnicy.

Platforma i SLD odbiją TVP

Koalicji rządzącej tak zależy na szybkich zmianach we władzach mediów publicznych, że rozważa poparcie projektu autorstwa lewicy. PO i SLD przygotowują się już do rozmów w tej sprawie - donosi "Rzeczpospolita".

Co łączy dinozaura z ptakiem?

Żył 85 milionów lat temu, ale dziś może pomóc naukowcom rozwiązać jedną z zagadek ptasiej ewolucji. Mowa o drapieżnym dinozaurze Aerosteonie. Okazuje się, że budowa układu oddechowego dziesięciometrowego gada ma wiele wspólnego z tym żyjących w naszych czasach ptaków.

Nowe wozy dla żołnierzy - też niedobre

Amerykanie nie chcą jeździć w Afganistanie samochodami opancerzonymi Cougar. Chcą je zastąpić lżejszymi i zwrotniejszymi RG-31. Tymczasem MON wybrał właśnie cougary - pisze "Gazeta Wyborcza".

Walka z korupcją niekonstytucyjna?

Program zwalczania korupcji Julii Pitery, jest tylko w sferze planów. Rządowe Centrum Legislacji ma wątpliwości, czy przygotowane przez nią rozwiązania są zgodne z konstytucją - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

Prezydent woli "Fakty" od "Wiadomości"

- "Fakty" są bardziej obiektywne od "Wiadomości" TVP - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Białystok prezydent Lech Kaczyński. Mimo to, wcale nie przekonał się do bojkotowanego przez PiS TVN-u. Zdaniem Marka Suskiego, prezydent uważa program stacji komercyjnej za lepszy - ale wcale nie dobry.

Milinkiewicz niewpuszczony do telewizji

Wybory na Białorusi z całą pewnością zostały sfałszowane - twierdzi ikona tamtejszej opozycji Aleksander Milinkiewicz. Miał wystąpić dzięki łączom satelitarnym na ekranie TVN24, ale skończyło się na połączeniu telefonicznym z Warszawą. Dlaczego? - bo białoruska telewizja nie wpuściła go do studia.

Kiszczak niszczył żołnierzy Andersa

Czesław Kiszczak jako młody kapitan Informacji Wojskowej zajmował się rozpracowywaniem oficerów, którzy walczyli w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie - donosi "Polska". Dziennikarze dotarli do archiwalnych dokumentów, z których wynika, że oskarżał on polskich żołnierzy o przygotowywanie akcji dywersyjnych i szpiegostwo.

Zobaczysz przestępców w internecie?

MSWiA i policja chcą, by wszystkie listy gończe za groźnymi przestępcami były publikowane w sieci - donosi "Rzeczpospolita". - Wystąpiliśmy z taką propozycją do resortu sprawiedliwości. Czekamy na odpowiedź - powiedział gazecie Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

ABW sprawdza Sikorskiego

ABW bada sprawę umowy na zakup map i zdjęć satelitarnych dla wojska, zawartej przez MON pod kierownictwem Radosława Sikorskiego i wiceministra Marka Zająkały w 2006 r. - donosi "Dziennik". Śledczy sprawdzają, czy funkcjonariusze publiczni dopuścili się niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień.

Autor "Przekazów dnia" szefem CIR

Grzegorz Szymański, dotychczasowy szef departamentu komunikacji społecznej w kancelarii premiera, będzie nowym szefem Centrum Informacyjnego Rządu - dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik".

Szefowie MON pod lupą prokuratury

Czy Radosław Sikorski gdy był ministrem w rządzie PiS i jego zastępca, popełnili przestępstwo? ABW bada umowy, jakie szefowie MON zawierali z jedną ze spółek w 2006 r. - pisze "Dziennik".

Muzealny konflikt

Wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz ma spotkać się we wtorek z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim i rozmawiać o projekcie stołecznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej - zapowiada "Życie Warszawy".

Filmoteka PRL w szkołach

W gimnazjach i liceach realizowany będzie program "Filmoteka szkolna". Dobór reżyserów, w tym "pieszczochów" PRL, i tytułów obrazów budzi kontrowersje - ocenia "Nasz Dziennik".

Najzdolniejsi nie wyjeżdżają

Z ogłoszonego właśnie raportu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wynika, że młodzi polscy naukowcy wyjeżdżają do pracy za granicę, ale... zbyt rzadko – pisze "Rzeczpospolita".

Listy gończe w internecie

MSWiA i policja chcą, by wszystkie listy gończe za groźnymi przestępcami były publikowane w sieci - pisze "Rzeczpospolita".

Skoki z wiatraka w czarną dziurę

Pierwsze legalne mistrzostwa "base jumpingu", czyli skoków z różnych elementów krajobrazu, zorganizowano w Wielkiej Brytanii. Zamiast samolotu, skoki ze spadochronem z 60-metrowego wiatraka w niewielką tarczę, przypominającą czarną dziurę w ziemi.

Czy poród musi boleć?

Ginekolodzy apelują do Ministerstwa Zdrowia o zniesienie opłat za znieczulenia pacjentek podczas porodów. Zdaniem lekarzy kobieta ma prawo do znieczulenia dlatego, że boi się bólu - pisze "Metro".

ZUS coraz droższy

Przyjęta przez rząd ustawa budżetowa zakłada, że w 2009 roku wydatki na działalność ZUS wzrosną o prawie 630 mln zł - pisze "Gazeta Prawna".

"GROM gotowy, dyplomaci ściemniają"

Poniedziałek, 29 września, 21:00- Nawet gdyby GROM miał wziąć udział w akcji uwolnienia Polaka w Pakistanie, to moglibyśmy o tym nie wiedzieć - mówił w "Magazynie 24 godziny" twórca i były dowódca jednostki gen. Sławomir Petelicki. Wcześniej MSZ zaprzeczał ewentualnym działaniom siłowym w związku z porwaniem. - Urzędnicy ministerstwa stosują dyplomację. A ona polega na ściemnianiu - dodał gen. Petelicki.

Wielka gala Wałęsy w Operze

Lech Wałęsa świętował w Warszawie. Na koncert w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej przybyli m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski, b. premierzy Tadeusz Mazowiecki i Jerzy Buzek, ministrowie rządu Donalda Tuska - Katarzyna Hall, Bogdan Zdrojewski, posłowie m.in. Wojciech Olejniczak, Sławomir Nowak, Nelly Rokita z mężem Janem. Wałęsa w poniedziałek skończył 65 lat, a koncert uświetnić miał także zbliżającą się 25. rocznicę otrzymania przez niego Pokojowej Nagrody Nobla.

Kropka nad i 29.09

Poniedziałek 29 wrześniaW "Kropce nad i" Monika Olejnik rozmawiała z socjologami Barbarą Fedyszak-Radziejowską i Ireneusz Krzemińskim o jubileuszu Lecha Wałęsy. Były przywódca "Solidarność" świętował w poniedziałek 65. urodziny i 25-lecie otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla.

Adwokat: Olewnik mógł żyć

Wtorek, 30 września Ojciec zamordowanego wdał się w szarpaninę z prokuratorem Ojciec zamordowanego Krzysztofa Olewnika znalazł w odtajnionych aktach ze śledztwa dowody na to, że jego syn mógł żyć - stwierdził mecenas rodziny Olewników Bogdan Borkowski. O niekończącym się śledztwie w programie "Teraz my" rozmawiali siostra Krzysztofa - Danuta, prokurator krajowy Marek Staszak i Bogdan Borkowski.

Sędziom brak kompetencji w sprawach o molestowanie dzieci

Polscy sędziowie nie są przygotowani do prowadzenia spraw związanych z molestowaniem dzieci - donosi "Superwizjer" TVN. Dziennikarze przytaczają historię procesu aktora Bogusława Sobczuka, oskarżonego o molestowanie swojego synka - proces trwa już pięć lat i niedawno został unieważniony w związku z popełnieniem rażących błędów.

"Idziecie śladem talibów"

Wtorek, 30 września Hermaszewski kontra Platforma Obywatelska w "Teraz MY" Czy jedynemu polskiemu kosmonaucie należy trzykrotnie obniżyć emeryturę? - Pan Hermaszewski był członkiem WRON. Nasz projekt odebrania przywilejów emerytalnych w 99,9 proc. dotyczy byłych esbeków. Jedynym przypadkiem, w którym dotknąłby żołnierza jest właśnie uczestnictwo w tej radzie - mówił w programie "Teraz MY!" poseł PO Sebastian Karpinuk. Sam Władysław Hermaszewski odpowiadał mu: - Idziecie śladem talibów. Oni też prześladowali mojego kolegę - afgańskiego kosmonautę.

Adwokat: Olewnik mógł żyć

Ojciec zamordowanego Krzysztofa Olewnika znalazł w odtajnionych aktach ze śledztwa dowody na to, że jego syn mógł żyć - stwierdził mecenas rodziny Olewników Bogdan Borkowski. O niekończącym się śledztwie w programie "Teraz my" rozmawiali siostra Krzysztofa - Danuta, prokurator krajowy Marek Staszak i Bogdan Borkowski.

"Idziecie śladem talibów"

Czy jedynemu polskiemu kosmonaucie należy trzykrotnie obniżyć emeryturę? - Pan Hermaszewski był członkiem WRON. Nasz projekt odebrania przywilejów emerytalnych w 99,9 proc. dotyczy byłych esbeków. Jedynym przypadkiem, w którym dotknąłby żołnierza jest właśnie uczestnictwo w tej radzie - mówił w programie "Teraz MY!" poseł PO Sebastian Karpinuk. Sam Mirosław Hermaszewski odpowiadał mu: - Idziecie śladem talibów. Oni też prześladowali mojego kolegę - afgańskiego kosmonautę.

"Mówiono nam, że tam jest bezpiecznie"

Już w 2007 roku strzelano do Polaków pracujących w Pakistanie. Po tym incydencie ewakuowano ich do kraju i wysłano nową ekipę, w której był porwany w niedzielę Polak. Rewelacje te ujawnił w TVN24 kolega pracownika Geofizyki Kraków.