Najnowsze

Najnowsze

Relacja Polaka z piekła

- Na korytarzach jest pusto. Nie ma uciekających ludzi, nie ma ludzi krzyczących, po prostu cisza, kompletna, niczym nie zakłócona cisza, cisza zakłócana tylko strzałami z broni - mówił w rozmowie z TVN24 na żywo Jan Masiel, europoseł.

Prezesi TVP spierają się o homoseksualistów

Szykuje się kolejne spięcie w telewizji publicznej. Powodem jest transmisja "Róż Gali", w czasie której najpiękniejszą parą roku zostali Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski. Wiceprezes Sławomir Siwek, który zażądał wyjaśnień, twierdzi, iż taka impreza nie mieści się w definicji misji publicznej. Prezes Andrzej Urbański nie ma jednak nic przeciwko pokazywaniu pary gejów.

Bush ułaskawił dwa indyki

To ostatnie Święto Dziękczynienia, w którym prezydent Bush ogłasza amnestię dla indyków. W przyszłym roku tradycję będzie podtrzymywał Barack Obama.

Śmiertelna pułapka w lexusie

Nikt nie przypuszczał, że andrzejkowa zabawa zakończy się tak tragicznie. Dwie 17-latki nie żyją, a ich dwaj koledzy w stanie ciężkim trafili do szpitala. To efekt nocnego wypadku drogowego koło Augustowa.

"Potępiam w najmocniejszej z form"

- Potępiam w najmocniejszej z form ataki terrorystyczne w Bombaju - powiedziała przebywająca z wizytą w Wietnamie prezydent Indii Pratibha Devisingh Patil. W nocnej wojnie z terrorystami śmierć poniosło 101 osób, wśród nich sześć obcokrajowców, a 287 jest rannych - podała agencja Reuters.

"Bezczelność terrorystów przekracza wszelkie wyobrażenie"

Świat potępia serię zamachów terrorystycznych w Bombaju, stolicy finansowej Indii. O sytuacji na bieżąco informowany jest też prezydent George W. Bush. Zamachy potępił prezydent-elekt Barack Obama. - Potępiamy te ataki oraz śmierć niewinnych ludzi - powiedział rzecznik Białego Domu Tony Fratto.

Chcą odebrać piratom internet

Francuzi idą na wojnę z piratami internetowymi. Nicolas Sarkozy chce, aby w Unii Europejskiej byli oni odcinani od sieci za ściąganie filmów, piosenek i gier, informuje "Gazeta Wyborcza".

Dlaczego pacjenci popełniaja samobójstwa

W ciągu zaledwie dwóch lat, 2007-2008, w polskich szpitalach doszło do 76 samobójstw pacjentów - wynika z raportu Prokuratury Krajowej, do którego dotarł "Dziennik".

Unijne miliardy uratują nas przed kryzysem?

Rząd chce z unijnych miliardów zrobić koło zamachowe gospodarki, pisze "Gazeta Wyborcza". W przyszłym roku samorządy, przedsiębiorstwa, wykonawcy dróg mają wydać nawet 21 mld zł – to ponad 5 proc. naszego budżetu.

Nie będzie drogi przez Rospudę

Przecinający bagna Rospudy wariant obwodnicy Augustowa jest nie do zrealizowania, wynika z raportu niezależnych specjalistów, do którego dotarła "Gazeta Wyborcza".

Odciąć piratów od sieci

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy chce, by w Unii Europejskiej piraci internetowi byli odcinani od sieci za ściąganie filmów, piosenek i gier, informuje "Gazeta Wyborcza".

PiS popiera Dutkiewicza

Od chwili gdy prezydenta Wrocławia i szefa ruchu Polska XXI Rafała Dutkiewicza uznano za prawdopodobnego kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich, Platforma Obywatelska blokuje projekty mogące przynieść mu popularność - twierdzi "Rzeczpospolita".

Raportu o Gruzji nie sporządziła ABW

To nie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała raport z tezą, że ostrzał prezydentów Polski i Gruzji był zaplanowany przez stronę gruzińską - twierdzi "Rzeczpospolita".

Ekolodzy będą walczyć dalej o Kasprowy Wierch

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że minister środowiska powinien był dopuścić organizacje ekologów do postępowania w sprawie modernizacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch, informuje "Dziennik Polski".

PiS stanie za Dutkiewiczem

Prawo i Sprawiedliwość taktycznie wejdzie w sojusz z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Żeby osłabić Platformę Obywatelską, dla której wrocławski włodarz ma być konkurentem, wesprze jego projekt powstania Muzeum Ziem Zachodnich - donosi "Rzeczpospolita".

PiS definitywnie odrzuciło Dorna

Nie ma miejsca dla Ludwika Dorna w PiS-ie - definitywnie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od osób zbliżonych do kierownictwa partii - sąd koleżeński nie uwzględnił odwołania byłego marszałka Sejmu od decyzji Zarządu Głównego PiS o usunięciu go z partii.

"Ochrona w hotelach jak ser z dziurami"

Wydarzenia związane z zamachami terrorystycznymi w Indiach działy się szybko. Nasi internauci byli jednak jeszcze szybsi. Chociaż godzina była bardzo późna, platforma Kontakt TVN24 aż kipiała od maili i zdjęć od Was. Dzięki Wam mogliśmy podać je dalej. Dziękujemy za pomoc.

Papamobile na energię słoneczną

Choć w wielu kwestiach Watykan jest konserwatywny, to ekologia szybko zdobywa tam kolejnych zwolenników. Także Ojca Świętego. Już niedługo, na energię słoneczną jeździć ma pojazd Benedykta XVI papamobile.

Kropka nad i 26.11

Środa, 26 listopadaRząd dementuje tezy zawarte w raporcie ABW. - Nie można dziś powiedzieć, kto strzelał na granicy. Ale nie wygląda to na gruzińską prowokację, raczej na improwizację - stwierdził w "Kropce nad i" sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki.

Kopacz: teraz będą szpitale "prezydenckie"

Środa, 26 listopada 2008 r. Według minister zdrowia, po tym jak prezydent zawetował trzy z sześciu ustaw z pakietu zdrowotnego autorstwa PO, szpitali nie trzeba już dzielić na publiczne i niepubliczne, bo pojawiła się nowa kategoria. - To szpitale "prezydenckie", które będą niewydolne finansowo, z odpadającym tynkiem, ze związkami zawodowymi i całą grupą personelu, gdzie cały kontrakt będzie przeznaczony na ich wynagrodzenia - oceniła Ewa Kopacz.

"Ta ekshumacja była potrzebna"

Wyniki ekshumacji generała Sikorskiego poznamy dopiero za miesiąc, ale prezes IPN Janusz Kurtyka już teraz uważa, że była bardzo potrzebna. - Sama wiedza, czy przeprowadzono zamach, czy też zginął w katastrofie to bardzo dużo. Istotny jest jednak także wymiar symboliczny - mówił w ''Magazynie 24 godziny". Zdaniem Kurtyki, pogrzeb gen. Sikorskiego w 1993 roku by przeprowadzony skandalicznie i dopiero teraz Naczelny Wódz został pochowany z należnymi honorami, w mundurze generalskim.

Kopacz: teraz będą szpitale "prezydenckie"

Według minister zdrowia, po tym jak prezydent zawetował trzy z sześciu ustaw z pakietu zdrowotnego autorstwa PO, szpitali nie trzeba już dzielić na publiczne i niepubliczne, bo pojawiła się nowa kategoria. - To szpitale "prezydenckie", które będą niewydolne finansowo, z odpadającym tynkiem, ze związkami zawodowymi i całą grupą personelu, gdzie cały kontrakt będzie przeznaczony na ich wynagrodzenia - oceniła Ewa Kopacz.

Zimbabwe stoi nad przepaścią

Kilkanaście tygodni po rozmowach okrągłego stołu między prezydentem Robertem Mugabe a szefem opozycji Morganem Tsvangiraiem żadne z jego postanowień nie zostało zrealizowane. Według Tsvngiraia, część winy za fiasko ponosi mediator rozmów - były prezydent RPA Thabo Mbeki.

Pastor radzi: seks codziennie

A siódmego dnia… bynajmniej nie odpoczywali. Pastor Ed Young z Teksasu, który z ambony zachęcał swoich (zamężnych) parafian do uprawiania seksu codziennie przez tydzień, po zakończeniu „eksperymentu” miał jedną uwagę: Róbcie tak dalej.

Bartoszewski: nigdzie nie jest jak w raju

Nie wolno być zakompleksionym i krzyczeć tylko "Polska, Polska", bo "Bóg się wychyli zza ognistego krzaka i powie: Polska, ale jaka?" - przestrzegał w TVN24 prof. Władysław Bartoszewski. Według niego, po roku rządów PO, Polska jest "bardziej stabilna, normalniejsza i mniej szarpana nieoczekiwanymi reakcjami". Chociaż - jak przyznaje - do raju nam daleko.

"Gruzińska improwizacja, a nie prowokacja"

Rząd dementuje tezy zawarte w raporcie ABW. - Nie można dziś powiedzieć, kto strzelał na granicy. Ale nie wygląda to na gruzińską prowokację, raczej na improwizację - stwierdził w "Kropce nad i" sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki.

Mularczyk: wyrok TK to skandal! Czuma: do pracy!

- To skandal - mówi krótko o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał powołanie komisji śledczej ds. nacisków za zgodne z konstytucją poseł PiS i jej członek Arkadiusz Mularczyk. Odmiennego zdania jest przewodniczący komisji Andrzej Czuma z PO, który cieszy się z werdyktu i zapowiada intensywną pracę.

Ponowne referendum? "Nie ma przeszkód"

Nie ma prawnych przeszkód, by Irlandczycy po raz drugi zagłosowali w sprawie Traktatu Lizbońskiego - stwierdzili irlandzcy parlamentarzyści. Podkomisja irlandzkiego parlamentu przez sześć tygodni radziła się nad konsekwencjami odrzucenia dokumentu, teraz ma raport, w którym dopuszcza ponowne referendum.