Najnowsze

Najnowsze

Generał i pieniądze dla byłych więźniów

Generał Paweł Nasiłowski to kandydat ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy na stanowisko dyrektora generalnego Służby Więziennej. Jego nominacja czeka właśnie na podpis premiera Donalda Tuska - pisze "Rzeczpospolita".

Zabili Polaka na Wyspach

Brytyjska policja zatrzymała czterech mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią Polaka w Leicester w Anglii. 26-latek został znaleziony martwy z licznymi obrażeniami ciała.

Rząd nakazuje podwyżkę emerytur

Rząd nie chce dłużej czekać z obniżką prowizji pobieranych przez towarzystwa emerytalne. Zamiast od przyszłego roku opłaty mogą spaść już od kwietnia - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Koniec promocji w lekach?

Sterowanie rabatami sprawia, że w różnych aptekach ceny na ten sam specyfik bardzo się różnią. Ministerstwo Zdrowia postanowiło to zmienić - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Kropka nad i" 18.02

Środa 18 lutego Trókątny stół ws. opcji walutowych: po jednej stronie przedstawiciele instytucji finansowych, po drugiej przedsiębiorców, a po trzeciej - rządu. To, według Adama Szejnfelda, jedyny "cywilizowany" sposób rozwiązania problemu opcji walutowych. - Instytucję finansowe trzeba przymusić do renegocjacji tych umów, a nie przekonywać. Jeśli nie, to polskie firmy stracą nawet 17 mld złotych - odpowiadał Szejnfeldowi Joachim Brudziński z PiS.

"Teraz trzeba działać razem"

Środa, 18 lutego - To nie jest czas na polityczne swary. Trzeba się zjednoczyć i przetrwać kryzys jako naród - mówili zgodnie goście "Magazynu 24 godziny" w TVN24 Jarosław Gowin z PO i Adam Glapiński, doradca prezydenta ds. ekonomicznych. Nie obeszło się jednak bez wzajemnego wytknięcia kilku spraw.

Dwie osoby ranne w karambolu

Dwa tiry i samochód osobowy zderzyły się na drodze krajowej nr 7 w Łączynie koło Jędrzejowa. W wyniku kraksy ranne zostały dwie osoby.

Poszczują kibiców psami

Grecki Sąd Najwyższy zatwierdził w środę projekt prezydenckiego dekretu, pozwalającego policji na wykorzystywanie psów do poskramiania pseudokibiców. Policyjne zwierzęta będą też pomagać przy aresztowaniach.

"Czy Żydzi są winni śmierci Jezusa?"

Spór naukowców budzi ankieta, za pomocą której badany ma być stosunek polskiej młodzieży do Żydów i Holokaustu. Jedno z pytań brzmi: "Czy zgadzasz się z opinią, że Żydzi mają zbyt dużo wpływu na świecie?". Część socjologów uważa, że takie badanie może wzmagać negatywne stereotypy. Ireneusz Krzemiński tłumaczy: - To jest kwestionariusz, a nie pranie mózgu.

Klich: Liczymy na tarczę i patrioty

Nie chcemy Amerykanów do niczego przymuszać. Ale muszę otwarcie powiedzieć, że liczymy, iż zobowiązania, które Amerykanie w tak uroczysty sposób podjęli w zeszłym roku, będą realizowane. Dotyczy to nie tylko samej instalacji antyrakietowej, ale także wszystkich pozostałych zobowiązań - mówi szef MON Bogdan Klich w wywiadzie dla "Dziennika", publikowanym w związku ze szczytem NATO w Krakowie.

Trzylatka dostanie Oscara?

Kto dostanie w tym roku Oscara, nie wie jeszcze nikt, ale z pewnością największym pewniakiem jest tragicznie zmarły przed rokiem wykonawca roli Jokera w filmie "Mroczny rycerz" Heath Ledger. Jeśli rzeczywiście jego nagrodzi Amerykańska Akademia Filmowa, to wymarzona przez filmowców statuetka trafi w ręce jego córki Matildy - ale dopiero za 15 lat.

Ochrona ptaków czy Pomnika Zagłady?

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau (PMAB) zostało objęte programem ochrony przyrody „Natura 2000”. Dyrekcja placówki alarmuje, że ten kuriozalny pomysł ośmiesza Polskę - pisze "Dziennik Polski".

Kobiety skazane na złe badania

NFZ zignorował wyniki audytu poradni mammograficznych zleconego przez Ministerstwo Zdrowia i podpisał umowy z placówkami, które nie przeszły kontroli - alarmuje "Metro".

Autopromocja za pieniądze podatników

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stołecznego miasta Warszawy, jedna z twarzy Platformy Obywatelskiej, najwyraźniej za nic ma oszczędnościowe plany szefa rządu i lekką ręką wydaje na promocję swoich "dokonań" 100 tys. złotych - pisze "Nasz Dziennik".

Wypadek w kopalni, zginął górnik

44-letni górnik zginął w środę wieczorem w katowickiej kopalni "Wieczorek". Został przysypany po zawale skał na poziomie 630 metrów. To druga śmiertelna ofiara w górnictwie w tym roku.

Fidel Castro rozmawia tylko z kobietami

Fidel Castro nie przyjmuje już szefów państw, którzy z oficjalnymi wizytami przybywają na Kubę. No chyba, że są to piękne panie. Ostatnio spotkał się z prezydent Argentyny Cristiną Fernandez de Kirchner oraz prezydent Chile Michelle Bachelet.

Boliwia spływa z deszczem

W położonej w Andach stolicy Boliwii La Paz od miesięcy pada ulewny deszcz. Wiele domów, zbudowanych z kruchych materiałów, położonych na niestabilnym podłożu zboczy gór, zostało dosłownie zmytych.

Tysiące dolarów na leczenie baletnicy

Jest utalentowaną baletnicą i młodą mamą. To był szok, gdy gdańska tancerka Izabela Sokołowska dowiedziała się, że ma raka. Koszt leczenia - 55 tys. dolarów - okazał się nieosiągalny dla rodziny kobiety. Pomogli przyjaciele z Teatru Muzycznego w Gdyni - zebrali wymaganą kwotę i dzięki temu chora tancerka pojedzie na operację do Chin.

Platforma chce do trójkąta

Trókątny stół ws. opcji walutowych: po jednej stronie przedstawiciele instytucji finansowych, po drugiej przedsiębiorców, a po trzeciej - rządu. To, według Adama Szejnfelda, jedyny "cywilizowany" sposób rozwiązania problemu opcji walutowych. - Instytucję finansowe trzeba przymusić do renegocjacji tych umów, a nie przekonywać. Jeśli nie, to polskie firmy stracą nawet 17 mld złotych - odpowiadał Szejnfeldowi Joachim Brudziński z PiS.

"Katyń" w Ameryce. "Polacy szczęśliwi"

Amerykanie musieli uzbroić się w cierpliwość, by zobaczyć "Katyń" Andrzeja Wajdy. Prawie w rok od nominacji do Oscara, obraz w środę w końcu wszedł na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych.

Polacy oskarżeni o gwałt

Brutalne przestępstwo w Szkocji. Sąd Królewski w Edynburgu oskarżył dwóch Polaków - Tomaszowi K. i Michałowi M. - o gwałt i próbę morderstwa na młodej Australijce - podaje portal Emito.net. Mężczyźni odmówili zeznań.

O Macierewiczu: bohater jak Czuma

Komisja z udziałem Antoniego Macierewicza stałaby się polem zaciekłej walki politycznej - tak Sławomir Nitras (PO) tłumaczył w "Faktach po Faktach" stanowisko PO, która odrzuca kandydaturę kontrowersyjnego posła PiS na członka komisji śledczej do zbadania okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. - Macierewicz jest dociekliwy i uparty - bronił zasadności wyboru kandydata PiS jego partyjny kolega, Adam Bielan. I przekonywał: to bohater.

Fala ognia

Drugą część programu zaczynamy od gorącego australijskiego piekła – prawie dwieście ofiar śmiertelnych, siedem tysięcy ludzi bez domów po przejściu fali pożarów przez południowo-zachodnią Australię. Co gorsza, za sporą – jeżeli nie większą część tej tragedii odpowiadają ludzie - podpalacze.

Incydent monachijski

Kapelusze z głów, oto Jan Rokita, ofiara słynnego incydentu Monachijskiego, czyli awantury o to, gdzie położyć w samolocie płaszcz i kapelusz. Awantura skończyła się dramatycznym apelem do rodaków o pomoc w walce z Niemcami, ale rodacy apel byłego posła wyraźnie zlekceważyli, a nawet bili brawo germańskim oprawcom.

Walentynki

Zaczynami intensywnym różem za którym kryje się wielkie serce. Za dwadzieścia złotych z supermarketu – fantastyczny prezent na Walentynki. Święto już za nami, na rok mamy spokój od lukru i od dziś do trzynastego lutego przyszłego roku każde „Kocham Cię” będzie wreszcie szczere.

"Tego jeszcze nie było - minister prosi"

Kancelaria Prezydenta nie oszczędzi ani złotówki więcej, bo i tak już dziś brakuje jej pieniędzy. O jeszcze mocniejszym zaciskaniu pasa nie chce też słyszeć Rzecznik Praw Obywatelskich, a Kancelaria Senatu będzie się starała, ale niczego nie obiecuje. To efekt listów ministra finansów, który zaapelował do tych instytucji z prośba o oszczędności.