Najnowsze

Najnowsze

Marsjański łazik ma kłopoty

NASA ma kolejne kłopoty w kosmosie. Przebywający od pięciu lat na Marsie, łazik Spirit odmówił posłuszeństwa. Robot od niedzieli nie przesyłał informacji dotyczących swego położenia i nie zapisywał w pamięci żadnych nowych danych. Dopiero kiedy udało się tymczasowo usunąć usterkę - NASA ujawniła, że były kłopoty.

Pechowa interwencja policji

Dość pechowo zakończyła się policyjna interwencja w Kołobrzegu. Policyjny radiowóz zderzył się z osobowym Citroenem Xantia. Na szczęście ani policyjni funkcjonariusze, ani jadąca w samochodzie osobowym para, nie odnieśli poważnych obrażeń.

Akcja na Wiśle zakończona

Zakończyła się akcja poszukiwania dwójki osób, które w niewyjaśnionych okolicznościach miały wpaść do Wisły w okolicy Mostu Gdańskiego w Warszawie. Policja twierdzi, że to mógł być fałszywy alarm.

Tusk: niech partie zrezygnują z publicznych pieniędzy

Premier Donald Tusk zaproponuje, żeby na czas kryzysu wszystkie partie zawiesiły pobieranie pieniędzy z budżetu państwa. Jednocześnie zwrócił uwagę, że gdyby to od niego zależało, to w ogóle nie byłoby dotacji dla partii z publicznych pieniędzy. Z szefem rządu zgadzają się PO, PSL i SLD. A co z Prawem i Sprawiedliwością? - Nie podejmujemy dyskusji - odpowiadają posłowie PiS.

Niemcy namawiają do rosyjskiej rury

Budowa gazociągu Nord Stream ciągle nie rusza z miejsca. Oprócz kłopotów finansowych budowniczym na przeszkodzie stoi sprzeciw kilku nadbałtyckich krajów w tym Szwecji, którą do wydania zgody na budowę rury usilnie namawiają Niemcy - udziałowcy Nord Streamu.

14-latek dla okupu porwał swego kolegę

Sceny jak z prawdziwego kryminalnego filmu rozegrały się na jednym z osiedli w Radomiu. 14-latek zwabił i przetrzymywał w swoim mieszkaniu 13-letniego kolegę. Związał go kablami i straszył nożem. W zamian za uwolnienie chłopca zażądał od jego rodziców 2 tys. złotych. Dzięki skutecznej policyjnej akcji, podczas przekazania okupu porywacz został zatrzymany, o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Problemów z gazem nie będzie. Prawdopodobnie

Premier Donald Tusk miał podczas spotkania z Władimirem Putinem zadawać trudne pytania o sporne sprawy i chciał otrzymać jasne odpowiedzi. Po spotkaniu premier nie był już tak jednoznaczny. Pytany przez dziennikarzy o efekty spotkania, używał głównie słów "chyba", "prawdopodobnie", "mam nadzieję".

Wie, że "komory gazowe służyły do dezynfekcji"

Kolejny ksiądz – lefebrysta zaprzecza zbrodniom holokaustu. - Komory gazowe służyły do dezynfekcji. Nie wiem, czy spowodowały one ofiary śmiertelne, bo nie zgłębiałem tej kwestii – mówi w wywiadzie dla włoskiej gazety.

Ostry spór generałów o opium

Uprawa opium, podstawa dochodu wielu Afgańczyków, od lat jest na celowniku stacjonujących w Afganistanie wojsk NATO. Jak jednak donosi niemiecki "Der Spiegel", natowscy generałowie toczą ostry spór o to, jak walczyć z uprawą narkotyku.

IPN ujawnił jak zginął Sikorski

Naukowcy z IPN i zakładu medycyny sądowej podali raport z sekcji zwłok gen. Władysława Sikorskiego. - Zgon nastąpił wskutek obrażeń wielonarządowych, typowych dla ofiar wypadków komunikacyjnych lub upadku z wysokości - ogłosili na konferencji prasowej. Ale IPN nie kończy śledztwa. Teraz Instytut sprawdzi, czy do katastrofy mogło dojść na skutek sabotażu.

Jacek Karnowski mimo zarzutów wraca do pracy

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oskarżony o korupcję ogłosił, że wraca do pracy. - W mieście jest wiele rzeczy do zrobienia - powiedział na konferencji w Urzędzie Miejskim w Sopocie. - Zarzuty to nic przyjemnego, ale jestem pewien, że jestem niewinny - zapewniał.

Kolejna ekshumacja wyjaśni tajemnicę?

- Ekshumacja Janka Gralewskiego to klucz do gibraltarskiej tajemnicy – mówi historyk Dariusz Baliszewski, który od lat na własną rękę bada przyczyny śmierci gen. Władysława Sikorskiego. Według niego dzisiejsze wyniki ekshumacji nie dają jednoznacznej odpowiedzi, co było przyczyną śmierci generała.

Mołdawia wyprzedziła Japonię i USA

Mołdawia, która jest najbiedniejszym krajem Europy, nieoczekiwanie została zaliczona przez londyńskie pismo "Banker", do grona najstabilniejszych gospodarek świata. Paradoksalnie to właśnie swojemu "zacofaniu" zawdzięcza tę pozycję.

Po mroźnej zimie przyszła niemiecko-chińska wiosna

Ostatnio w stosunkach między Niemcami a Chinami iskrzyło z powodu Tybetu. Teraz jednak wszystko wraca do normy. - Widać oznaki wiosny. Po mroźnej zimie możemy z dumą patrzeć na współpracę naszych państw - oświadczył w Berlinie premier Chin Wen Jiabao.

"Dmuchany labirynt" zabójcą. Artysta pod sąd

Przed sądem  w Newcastle stanął 77-letni artysta Maurice Agis, twórca wielkiego dmuchanego labiryntu. Odpowiada za podwójne zabójstwo. Jego dzieło niespodziewanie uleciało do góry razem ze zwiedzającymi, zginęły wtedy dwie osoby. Agis nie przyznaje się do winy.

Policja zatrzymała złodzieja benzyny

Policjanci z Gniezna (Wielkopolska) zatrzymali mężczyznę, który okradał stacje benzynowe, nie płacąc za zatankowane paliwo. W ten sposób udało mu się "zaoszczędzić" 25 tys. złotych.

Łabędź spacerował po Bydgoszczy

Niecodzienny spacerowicz pojawił się w czwartek rano w Bydgoszczy. Nic nie robiąc sobie z mijających go ludzi, po moście im. Królowej Jadwigi chodził... łabędź. Dlaczego nie uciekał? Miał kontuzjowane skrzydło.

Islandia zapoluje na wieloryby

Zapaść ekonomiczna może mieć wpływ nie tylko na gospodarkę, ale również na środowisko naturalne. Islandia przedłużyła wielorybnikom pozwolenie na kontrowersyjne polowania o kolejne 5 lat.

Tragedia na planie "Harry'ego Pottera"

Na planie nowego filmu o czarodzieju doszło do groźnego wypadku. Kaskader dublujący "czarodzieja z Hogwartu", Daniela Radcliffe’a, upadł na ziemię z dużej wysokości. Ma poważne obrażenia kręgosłupa.

Rosyjski sąd: sprawa Katynia przedawniona

Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego Rosji oddaliło w czwartek zażalenia rosyjskich prawników, którzy reprezentują rodziny dziesięciu ofiar mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu w 1940 roku. Zdaniem Kolegium sprawa Katynia jest przedawniona.

Zimbabwe grozi klęska głodu

Według raportu Światowego Programu Żywnościowego około 7 milionów mieszkańców Zimbabwe, czyli ponad połowa populacji tego kraju, będzie potrzebować pomocy żywnościowej. Załamanie gospodarcze kraju pogłębia się za sprawą wybuchu cholery, jak i chaosu spowodowanego sporem o podział władzy w kraju.

Córki posła PSL wyłudziły dotację

Córki posła PSL Jana Kamińskiego muszą zwrócić 51 tys. złotych wyłudzonej dotacji unijnej na budowę pensjonatu w Bryzglu nad Wigrami na Suwalszczyźnie. Pieniądze dostały, kiedy ich ojciec był wicemarszałkiem województwa podlaskiego.

Po wypadku porządki na Gubałówce

Wstrzymanie ruchu kołowego na Gubałówce i uporządkowanie pasa drogi przez likwidację nielegalnego handlu - to początek zmian, jakie zapowiedziały władze Zakopanego po poniedziałkowym wypadku, kiedy to spłoszony koń stratował na wąskim deptaku grupę turystów.

Zajrzeć w duszę Fritzla

- Chciałbym, żeby zbadało mnie tak wielu psychiatrów i psychologów, jak to tylko możliwe - apeluje w austriackich mediach Josef Fritzl. – Żeby zajrzeli w najbardziej przepastne głębie mojej duszy – prosi zbrodniarz.

Zabrane dziadkom dzieci oddali gejom

Starsze małżeństwo z Edynburga opiekowało się pięcioletnim chłopcem i czteroletnią dziewczynką - dziećmi swojej uzależnionej od heroiny córki. Niezadowolona z sytuacji materialnej jak i stanu zdrowia starszych ludzi opieka socjalna odebrała im wnuków i oddała do adopcji rodzinie homoseksualnej.

Rosyjski żołnierz zdezerterował do Gruzji

Rosja oskarżyła Gruzję o porwanie swojego żołnierza. Jak się okazuje - myliła się. Młodszy sierżant Aleksandr Głuchow, właśnie przyznał, że zdezerterował i przyznał, że swoje plany wiąże z Gruzją - czytamy w "Nowyje Izwiestija".

Powrót bałwana

W wielu miejscach Polski mamy znowu białe ferie. Zima wraca, mówią meteorolodzy. A internauci ślą na platformę "Kontakt TVN24" zdjęcia coraz bardziej białych krajobrazów.

4-latek w śpioszkach sam na jezdni

Czteroletni chłopczyk w samych śpioszkach błąkał się w środku nocy ulicami Grudziądza. Przemarznięte dziecko znaleźli policjanci. - Nie chciał powiedzieć, jak ma na imię, płakał tylko, że szuka swojego samochodzika – relacjonowała w TVN24 nadkomisarz Marzena Kostrzewska.

Ministrowie przed Trybunał Stanu?

Kłopoty z budżetem i cięcia wydatków m.in. na modernizację wojska wywołały spekulacje, kto jest temu winny. Niektórzy politycy uważają, że minister finansów Jacek Rostowski powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. SLD nie wyklucza złożenia wniosku w tej sprawie. Ale są też opinie, że z powodu zawirowań budżetowych "polegnie" minister obrony Bogdan Klich.