"Lourdes" wzięło Warszawę

 
"Dojrzałe" "Lourdes" ujęło jurymateriały dystrybutora

100 tysięcy złotych i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego zdobył film "Lourdes", poświęcony słynnemu sanktuarium maryjnemu, celowi pielgrzymek z całego świata. Prestiżowa nagroda FIPRESCI, przyznawana przez Międzynarodową Federację Krytyki Filmowej, trafiła w nasze ręce. Otrzymał ją "Rewers" Borysa Lankosza. Do rozdania na 25. WFF została już tylko nagroda publiczności. Przeczytaj podsumowanie festiwalu w tvn24.pl.

Gala rozdania nagród odbyła się w sobotę w stołecznym kinie Kultura. Główna nagroda trafiła w ręce Austriaczki Jessici Hausner, która wyreżyserowała "Lourdes". Jak ocenili organizatorzy festiwalu dramat ten "balansuje między krytycznym studium religijności a historią odkupienia".

"Ten film wręcz poraża dojrzałością"

Hausner podjęła próbę przedstawienia fenomenu francuskiego sanktuarium, jednego z głównych miejsc pielgrzymek katolików, odwiedzanego corocznie przez sześć milionów osób - miejsca pełnego ludzi rozpaczliwie pragnących cudu. O Warsaw Grand Prix walczyło 17 obrazów z różnych krajów. Przewodniczącym jury w konkursie był laureat Oscara, kompozytor Jan A. P. Kaczmarek.

 
"Rewers" 

- Ten film wręcz poraża dojrzałością warsztatu i dojrzałością myśli - powiedział Kaczmarek dziennikarzom, uzasadniając werdykt. Jessici Hausner nie było na gali. Grand Prix w jej imieniu odebrała Ernestine Baig z Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Specjalną Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym zdobył natomiast film z Kolumbii, "Pasja Gabriela" wyreżyserowana przez Luisa Alberto Restrepo. Jurorzy docenili go za "przedstawienie ludzkiej odwagi w złożonych warunkach konfliktu politycznego w Kolumbii". - Ten film ma w sobie wyjątkową energię - ocenia Kaczmarek.

"Rewers" na wierzchu

My też mamy swojego laureata. Nagrodę FIPRESCI otrzymał polski "Rewers", jako "najlepszy na festiwalu debiut z Europy Wschodniej". Międzynarodowa Federacja Prasy Filmowej zrzeszająca krytyków z całego świata decyzję o nagrodzie dla filmu Borysa Lankosza podjęła jednogłośnie. - "Rewers" to wielowarstwowa, pięknie opowiedziana, stylowa historia, dotycząca spraw ważnych. Znakomite nawiązania do tradycji filmu noir. Ponadto wspaniałe, czarnobiałe zdjęcia - uzasadniała Mehlis Behlil z FIPRESCI.

 
"Adam" 

Pozostałe filmy nagrodzone w tegorocznej edycji WMFF: "Siedem minut w niebie" (Izrael, reż. Omri Givon) - nagroda w Konkursie 1-2 (konkursie dla pierwszych i drugich pełnometrażowych filmów fabularnych w dorobku ich reżyserów)

"Wschodnie zabawy" (Bułgaria, reż. Kamen Kalev) - równorzędna nagroda w Konkursie 1-2

"Czyściec" (Meksyk, reż. Roberto Rochin Naya) - nagroda w Konkursie Wolny Duch

"Zły dzień na wędkowanie" (Urugwaj, reż. Alvaro Brechner) - równorzędna nagroda w Konkursie Wolny Duch

"Disco i wojna atomowa" (Estonia, reż. Jaak Kilmi i Kiur Aarma) - nagroda w Konkursie Filmów Dokumentalnych

"Być kimś innym" (Hiszpania, reż. Sergio Oksman) - nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. W niedzielę późnym wieczorem ogłoszony zostanie tytuł filmu, który otrzymał Nagrodę Publiczności. Chociaż ostatnie projekcje odbędą się w niedzielę, my pokusiliśmy się już o podsumowanie tegorocznej edycji WFF:

 
"Cyganeria" 

Kilka naprawdę bardzo dobrych filmów, sporo niezłych, sporo „do obejrzenia” i parę spektakularnych pomyłek – to bilans kończącego się w niedzielę 25 Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W ośmiu sekcjach można było obejrzeć ponad 250 filmów z 57 krajów świata. Większość z nich nigdy nie trafi do regularnej dystrybucji, a część znajdzie się w repertuarze tylko kin studyjnych. WFF jest więc często niepowtarzalną okazją, żeby zapoznać się z osiągnięciami kina tureckiego, rumuńskiego czy argentyńskiego. Co jednak nie znaczy, że zawsze warto, co pokazały chociażby „Jaffa”, „Mężczyźni na moście” czy „Plac zabaw”: filmy nudne, fatalnie zrealizowane i zwyczajnie męczące.

 
"Zły dzień na wędkowanie" 

Na drugim biegunie znalazły się produkcje, które zapewne bez problemów znajdą u nas dystrybutora: lekkie, zgrabne i całkiem inteligentne historyjki o miłości i innych, raczej mało poważnych, nieszczęściach. „To nie jest zwykły film o tym, jak chłopak spotyka dziewczynę” – mówi narrator na początku „500 days of Summer” i taka ambicja przyświecała zapewne również twórcom „Gigantic”, „Adama” i „Upperdoga”.

W „500 days of Summer” nieśmiały romantyk Tom spotyka lekko niezrównoważoną, za to przeuroczą Summer (Zooey Deschanel), która nie wierzy w stałe związki, a on stara się ją przekonać, że jednak warto. W „Gigantic” nieśmiały i bardzo introwertyczny romantyk Brian spotyka lekko niezrównoważoną, za to przeuroczą Happy (Zooey Deschanel), która nie wierzy w stałe związki, a on stara się ją przekonać, że jednak warto. Filmy różnią się głównie tym, że bohaterowie mają inaczej na imię oraz tym, że Brian chce zaadoptować chińską dziewczynkę, a Tom nie. Oraz zakończeniem. Ale oglądają się sympatycznie.

W „Adamie” z kolei główny bohater jest jeszcze bardziej introwertyczny – cierpi na łagodną formę autyzmu – a jego partnerką nie jest Zooey Deschanel. Ale również oglądamy film słodko-gorzki i nieprzesadnie lukrowany, czyli wpisujący się we wzór „nie-do-końca-komedii nie-zupełnie-romantycznej”, tak kochanej przez niezależne jury Sundance. „Upperdog” to z kolei norweski film o cierpliwych kobietach i ich mężczyznach po przejściach, w którym jedną z głównych ról – pyskatej polskiej sprzątaczki zakochującej się w wietnamskim chlebodawcy – gra Agnieszka Grochowska.

 
"500 days of Summer" 

W cyklu „Mistrzowskie dotknięcie” pojawiły się dwa nie do końca udane eksperymenty znanych reżyserów. Ciekawszy z nich był „Rage” Sally Potter – film o obfitującym w wydarzenia tygodniu w świecie mody. Kilka modelek ginie, demonstranci wdzierają się na wybieg, kariery rosną i upadają – a o wszystkim jedynie opowiadają jego bohaterowie. Cały film to seria monologów bardzo dobrych aktorów (Judy Dench, Steve Buscemi, Jude Law) na tle zmieniającej kolor ściany.

Choć widzowie byli uprzedzeni, że mają do czynienia z „pierwszym filmem z gatunku Nagiego Kina”, nie wszyscy znieśli ten eksperyment. Chyba najwięcej osób opuściło salę podczas „Rage”, a niesłusznie – na miano największego kuriozum festiwalu zasługuje „The Girlfriend Experience” Stevena Soderbergha. Bohaterką tego przeraźliwie manierycznego i pretensjonalnego filmu jest luksusowa call girl (grana przez autentyczną gwiazdę porno Sashę Grey), jej wyjątkowo nudni klienci i chłopak-instruktor fitness. Podobno Grey sama pisała dialogi. Zdecydowanie trzeba było zatrudnić scenarzystę.

Na przeciwnym biegunie sytuuje się fenomenalny „Fish Tank” Andrei Arnold. Rzeczywiście surowy, oszczędny, portretujący swoich bohaterów bez znieczulenia i bez fałszywego współczucia. 15-letnia Mia nie ma w życiu lekko – mieszka z matką i siostrą w blokowisku w Essex, ze szkoły ją wyrzucono, a w jej środowisku łatwiej od kochanej rodziny usłyszeć wiązankę nie nadającą się do druku niż dobre słowo. Nowy chłopak puszczalskiej matki da Mii bolesną, acz przydatną lekcję dorosłości.

Drugi doskonały film pokazany na WFF to „Lourdes” – o niechcianym i nieoczywistym cudzie na pielgrzymce do maryjnego sanktuarium i o tym, jak sobie przemysł pielgrzymkowy z tym nieoczekiwanym darem radzi. A trójkę najlepszych filmów festiwalu zamyka „Moon” ze świetnym Samem Rockwellem: doskonałe science fiction bez potworów z kosmosu, ton laserowej broni i wybuchających planet, za to z paroma ważnymi, choć nienachalnie podanymi pytaniami o tzw. poważne kwestie. I genialną ścieżką dźwiękową.

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: materiały dystrybutora

Pozostałe wiadomości

W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej oficjalne obchody z udziałem najważniejszych władz państwowych odbywają się równocześnie na gdańskim Westerplatte i w Wieluniu.

"Wiemy, że nie będziemy bezpieczni, jeśli nie wypełnimy tych dwóch wielkich potrzeb"

"Wiemy, że nie będziemy bezpieczni, jeśli nie wypełnimy tych dwóch wielkich potrzeb"

Źródło:
TVN24

W sobotę w amerykańskim stanie Missisipi doszło do wypadku autobusu. Zginęło co najmniej siedem osób, w tym sześcioletni chłopiec i jego 16-letnia siostra, a 37 osób trafiło do szpitali z obrażeniami - podały amerykańskie media, powołując się miejscowe władze.

Wypadek autobusu w USA. Siedem ofiar, w tym rodzeństwo, wiele osób rannych

Wypadek autobusu w USA. Siedem ofiar, w tym rodzeństwo, wiele osób rannych

Źródło:
PAP

Śledztwo, które prowadzimy, ma kilka wątków. Generalnie rzecz ujmując, badamy, czy w latach 2006-2009 mogło dochodzić do popełniania przestępstw przez funkcjonariuszy CBA, w tym przez szefa i jego zastępców - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania po emisji materiału "Superwizjera" "Seksmisja CBA. Kulisy operacji wiedeńskiej".

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Źródło:
TVN24

Izraelskie wojska kontynuują szeroko zakrojoną operację na Zachodnim Brzegu. Poinformowano o ciężkich walkach z palestyńskimi bojownikami w obozie dla uchodźców w Dżeninie. W nocy doszło do dwóch prób zamachów bombowych w innych częściach Zachodniego Brzegu, sprawców zastrzelono.

Izrael kontynuuje ofensywę. Jedna z największych tego typu operacji od prawie 20 lat

Izrael kontynuuje ofensywę. Jedna z największych tego typu operacji od prawie 20 lat

Źródło:
PAP

921 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Rosjanie ostrzelali wieś Czerkaska Łozowa w obwodzie charkowskim, zabijając 10 osób. Zaatakowali też miasto Czasiw Jar, gdzie zginęło pięć osób. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Najważniejsze wydarzenia ostatniej doby w Ukrainie

Najważniejsze wydarzenia ostatniej doby w Ukrainie

Źródło:
tvn24.pl, PAP, Reuters

Po rządzie Olafa Scholza do końca kadencji nie należy spodziewać się niczego istotnego w polityce Niemiec wobec Ukrainy - twierdzi politolog Carlo Masala, naukowiec wykładający w Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium. Jego zdaniem siły przeciwne pomocy, przede wszystkim w SPD, będą zyskiwały na znaczeniu.

Siły przeciwne pomocy Ukrainie zyskują. "Nie istnieje żadna poważna strategia"

Siły przeciwne pomocy Ukrainie zyskują. "Nie istnieje żadna poważna strategia"

Źródło:
PAP

W Rzeszowie, na osiedlu Biała, doszło do pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej. W jednym z nich doszło do wybuchu butli z gazem. Służby informują, że nie ma rannych. Przed przyjazdem strażaków z budynków ewakuowało się 20 osób.

Pożar w szeregówkach w Rzeszowie. Wybuchła butla z gazem, osiem domów zniszczonych     

Pożar w szeregówkach w Rzeszowie. Wybuchła butla z gazem, osiem domów zniszczonych     

Źródło:
TVN24, PAP

Władze Chin i Filipin po raz kolejny wzajemnie oskarżyły się o celowe doprowadzenie do zderzenia okrętów straży przybrzeżnej na Morzu Południowochińskim. To kolejny z serii incydentów, do których doszło w ostatnim czasie na spornych wodach.

"Bezpośrednio i celowo staranował okręt". Konfrontacja na spornych wodach

"Bezpośrednio i celowo staranował okręt". Konfrontacja na spornych wodach

Źródło:
Reuters, PAP

Na początku lipca kot o imieniu Finn zaginął w Middle River w stanie Minnesota. Jego właścicielka szukała go każdej nocy. Mruczka znaleziono dwa miesiące później w Monroe w stanie Waszyngton, które oddalone jest od jego domu o ponad 2400 kilometrów.

"Szukałam go każdej nocy". Zaginiony kot znaleziony ponad 2400 kilometrów od domu

"Szukałam go każdej nocy". Zaginiony kot znaleziony ponad 2400 kilometrów od domu

Źródło:
ENEX, KIRO7, yahoo.com

Marek Borowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że zapowiedź darowizy na partię, którą mają miesięcznie wpłacać parlamentarzyści PiS-u, to forma "daniny", która - jak stwierdził - "ma pokazać, kto przy PiS-ie wiernie stoi, a kto, ewentualnie, nie". O Suwerennej Polsce powiedział, że to ugrupowanie jest "gwoździem w bucie" partii Kaczyńskiego.

"Danina", która ma pokazać "kto wiernie stoi przy PiS-ie"

"Danina", która ma pokazać "kto wiernie stoi przy PiS-ie"

Źródło:
TVN24

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o śmierci Ewy Bialik, prokurator i rzeczniczki Prokuratury Krajowej. Bialik zmarła w wieku 58 lat. "Była wzorem profesjonalizmu zawodowego, zawsze rzetelna i życzliwa" - napisał na platformie X.

Nie żyje prokurator Ewa Bialik

Nie żyje prokurator Ewa Bialik

Źródło:
PAP

Do szpitala w Szczecinie trafiło dziesięciomiesięczne dziecko, które miało paść ofiarą gwałtu. Prokuratura poinformowała, że w sprawie zatrzymano partnera matki, który usłyszał już zarzuty. - Życiu dziecka nic nie zagraża - przekazał rzecznik szczecińskiej prokuratury. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Dziesięciomiesięczne dziecko miało paść ofiarą gwałtu. Zarzuty i areszt

Dziesięciomiesięczne dziecko miało paść ofiarą gwałtu. Zarzuty i areszt

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Zmiana zasad opłat za parkowanie w miastach może być dla niektórych dramatyczna w skutkach. Trudno inaczej nazwać wezwanie do zapłacenia 18 tysięcy złotych dla kobiety z niepełnosprawnością. Są też inne przykłady z innych miast. 

Zmiana zasad opłat za parkowanie może być źródłem ludzkich dramatów. Za błędy płaci się naprawdę dużo

Zmiana zasad opłat za parkowanie może być źródłem ludzkich dramatów. Za błędy płaci się naprawdę dużo

Źródło:
Fakty TVN

W państwach Azji Środkowej władza zazwyczaj jest przekazywana przez satrapów komuś w rodzinie. Tak zapewne stanie się też w Uzbekistanie, gdzie prezydent Szawkat Mirzijojew udziela córce większych pełnomocnictw i deleguje na odpowiedzialne stanowiska. Może to stanowić wstęp do przekazania jej władzy nad całym państwem - analizuje portal Radia Swoboda.

Saida "jest jak meteoryt". Wkrótce przejmie państwo? 

Saida "jest jak meteoryt". Wkrótce przejmie państwo? 

Źródło:
PAP, Radio Swoboda

238 nałożonych mandatów, 46 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 13 odebranych praw jazdy. To efekt kontroli, które w ostatnich dniach prowadzili stołeczni policjanci, głównie w centrum Warszawy. Akcja była wymierzona w kierowców, którzy uprzykrzają życie mieszkańcom rykiem silników swoich aut i motocykli.

Posypały się mandaty dla kierowców za ryczące silniki

Posypały się mandaty dla kierowców za ryczące silniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie żyje dwoje dzieci. Informacja o ich śmierci przyszła dobę po pożarze kamienicy w Starogardzie Gdańskim. - Sytuacja była krytyczna ze względu na oparzone drogi oddechowe - mówił szef Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

Po pożarze kamienicy w Starogardzie Gdańskim nie żyje dwoje dzieci

Po pożarze kamienicy w Starogardzie Gdańskim nie żyje dwoje dzieci

Źródło:
PAP, TVN24

Córka króla Norwegii Haralda V, księżniczka Marta Ludwika, wyszła w sobotę za mąż za amerykańskiego szamana i zwolennika teorii spiskowych Dureka Verretta. Ceremonia zorganizowana została na brzegu fiordu Geiranger, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Norweska księżniczka wyszła za szamana

Norweska księżniczka wyszła za szamana

Źródło:
PAP

W sobotę w Gdańsku obywają się uroczystości związane z upamiętnieniem 44. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Przedstawiciele rządu i władz miasta świętowali obok Europejskiego Centrum Solidarności. Prezydent wziął udział w wydarzeniu organizowanym przez NSZZ "Solidarność" w historycznej Sali BHP.

"Nie dajcie sobie wmówić, że jesteśmy podzieleni. Jesteśmy różni"

"Nie dajcie sobie wmówić, że jesteśmy podzieleni. Jesteśmy różni"

Źródło:
PAP/TVN24

W niedzielę, 1 września, powitamy pierwszą z jesieni - meteorologiczną. Do astronomicznej i kalendarzowej zostało nam jeszcze kilka tygodni. Widać coraz więcej oznak zmieniającej się pory roku.

Koniec lata jest nieubłagany. Jutro powitamy pierwszą z jesieni

Koniec lata jest nieubłagany. Jutro powitamy pierwszą z jesieni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na Pacyfiku przeprowadzono trudną akcję ratunkową. Niebezpieczna pogoda uwięziła załogę żaglówki na pełnym morzu, a jej kapitan zmarł. Na ratunek pasażerom ruszyli amerykańscy marynarze i członkowie straży przybrzeżnej. Zadania nie ułatwiał im jednak nadciągający huragan Gilma.

Kapitan zmarł, nadciągał huragan. Żaglówka uwięziona na Pacyfiku

Kapitan zmarł, nadciągał huragan. Żaglówka uwięziona na Pacyfiku

Źródło:
CBS News, US Coast Guard News

Rosja i Chiny zapowiedziały pogłębienie współpracy naukowej po wizycie chińskich badaczy w rosyjskim centrum naukowym w Barentsburgu w Arktyce, do której doszło 21 sierpnia, co budzi niepokój państw NATO - napisał tygodnik "Newsweek".

Co się dzieje na Svalbardzie? Media o współpracy Chin i Rosji w Arktyce

Co się dzieje na Svalbardzie? Media o współpracy Chin i Rosji w Arktyce

Źródło:
PAP
"Jak robiłem to zdjęcie, czułem, że będą z tego kłopoty". Fotograf prezydenta Dudy o kulisach pracy w Pałacu

"Jak robiłem to zdjęcie, czułem, że będą z tego kłopoty". Fotograf prezydenta Dudy o kulisach pracy w Pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po raz czwarty wręczono Medale Wolności Słowa. W czasie gali wyróżniono laureatów w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel/Obywatelka. W pierwszej z nich medal otrzymała Karolina Lewicka z Tok FM, w drugiej odznaczono stowarzyszenie Pro Loquela Silesiana, zaś w trzeciej - Anja Rubik.

Medale Wolności Słowa przyznane

Medale Wolności Słowa przyznane

Aktualizacja:
Źródło:
Fundacja Grand Press

Zaczęła się zbiórka na PiS. Partia po odrzuceniu przez PKW sprawozdania jej komitetu wyborczego podała konto do wpłat. Prosi wpłacających o podanie numeru PESEL - co budzi wątpliwości ekspertów. Na co zezwala prawo, jeśli chodzi o finansowe wpieranie partii, a czego zabrania? Wyjaśniamy.

"Narodowa zrzuta" na PiS. Co jest, a co nie jest prawnie dozwolone

"Narodowa zrzuta" na PiS. Co jest, a co nie jest prawnie dozwolone

Źródło:
Konkret24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Już za tydzień do kin trafi film Jorgosa Lantimosa "Rodzaje życzliwości" z Emmą Stonę, Jesse Plemonsem i Willem Dafoe w rolach głównych. Prowadząca program podzieliła się także dobrą wiadomością z miłośnikami polskiego kina.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Magazyn śledczy reporterów "Superwizjer" wraca na antenę z nowymi odcinkami. Autorzy programu od lat ukazują nadużycia władzy, korupcję, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji i afery gospodarcze. Program będzie można oglądać na antenie TVN, TVN24 oraz w TVN24 GO i na platformie Player. Oto czego widzowie mogą spodziewać się w nowym sezonie.

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

Źródło:
tvn24.pl

Rada Polskich Mediów wystosowała apel o podjęcie śledztwa w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. "W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię. Szczególnie za zbrodnię, która w swojej istocie jest zamachem na podstawy demokratycznego państwa" - napisano.

"W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię"

"W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię"

Źródło:
Rada Polskich Mediów, tvn24.pl

Zbudowane tuż obok spalonej hali tymczasowe targowisko przy Marywilskiej zostało otwarte. Oferuje 400 sklepów i punktów usługowych. Kupić można odzież, dodatki, ale także artykuły hobbystyczne czy drobne AGD.

400 sklepów w kontenerach. Tymczasowe targowisko przy Marywilskiej otwarte

400 sklepów w kontenerach. Tymczasowe targowisko przy Marywilskiej otwarte

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Na zakończenie wakacji do serwisu Max trafia kolejny film kinowy "The Watchers". To trzymająca w napięciu opowieść, łącząca w sobie fantasy, science fiction i horror. W roli głównej wystąpiła Dakota Fanning, znana między innymi z roli w "Pewnego razu w… Hollywood".

Niedawno w kinach, od dziś na platformie Max. Filmowa propozycja na weekend

Niedawno w kinach, od dziś na platformie Max. Filmowa propozycja na weekend

Źródło:
prasa.wbdpoland.pl