Najnowsze

Najnowsze

"NIE dla dyktatu USA"

Koniec negocjacji ze stroną amerykańską jednak dalej, niż bliżej. - Amerykanom zależy na stworzeniu wrażenia, że to jest czas ostatecznych decyzji. Ale my nie mamy żadnego kalendarza naszych zobowiązań - mówi w TVN24 Bronisław Komorowski. Marszałek podkreśla, że 10 lipca co najwyżej dojdzie do poważnej rozmowy z Condoleezzą Rice, a nie podpisania umowy.

Rosyjskie samoloty mają zakaz lotów

Wszystkie samoloty produkcji radzieckiej i rosyjskiej typu Iljuszyn i Antonow mają zakaz lotów nad Sudanem. Chartum podjął taką decyzję po serii fatalnych katastrof wyprodukowanych w Rosji samolotów.

Netia staje do walki z TPSA

Tele 2 Polska sprzedane Netii za ponad 120 mln złotych. Przychody nowego konkurenta TPSA wzrosną dzięki fuzji o 40 proc. Dla Netii to złoty interes - twierdzą eksperci.

"Nie będę rzecznikiem rządu"

Sławomir Nowak nie będzie następcą Agnieszki Liszki na stanowisku rzecznika rządu - tak przynajmniej sam twierdzi. Minister w Kancelarii Premiera nie chce też bawić się we wróżkę i zgadywać, kto może zająć miejsce dotychczasowej rzecznik. Gazetom radzi postąpić podobnie.

Mamy epidemię!

- O tym, że mamy epidemię jersiniozy możemy powiedzieć z całą pewnością. Zakażeń wywołanych tym typem serologicznym do 2004 roku w ogóle nie było w Polsce - stwierdza w PorankuTVN24 dr Jolanta Szych z Państwowego Zakładu Higieny

Japonia: Papierosy na kartki

W Japonii ograniczono sprzedaż papierosów. W automatach będzie je można kupić tylko na specjalne kartki. Dokumenty będą wydawane pod warunkiem, że osoba chcąca je uzyskać jest dorosła.

"Traktat jest bezprzedmiotowy. Po co wysyłać puste znaki?"

Nie będzie podpisu prezydenta pod ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego - przynajmniej na razie. Lech Kaczyński po raz pierwszy tak zdecydowanie odpowiada zwolennikom tezy, że podpis głowy państwa jest ważny "choćby jako sygnał dla Unii". - W tej chwili to bezprzedmiotowe. W Europie nie uprawia się polityki wysyłaniem sygnałów, czy znaków, tylko za pomocą rozmów - mówi "Dziennikowi".

Australia ślimakiem stoi

Wysokie ceny paliwa trapią nie tylko europejskich przewoźników. Również w Australii kierowcy tirów zablokowali autostrady. Poranny korek utrzymywał się przez kilka godzin.

Unijne stery we francuskich rękach

Francuzi przejmują przewodnictwo w Unii Europejskiej. Dzieje się to w klimacie niepewności, bo tuż po odrzuceniu przez Irlandię Traktatu Lizbońskiego.

Ekshumacja gen. Sikorskiego już w lipcu?

Ekshumacja generała Władysława Sikorskiego jest możliwa już w lipcu. "Dziennik" donosi, że w podległej rządowi Radzie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa powstaje plan ekshumacji szczątków premiera polskiego rządu emigracyjnego i Naczelnego Wodza.

SKW miało w nocy pilnować archiwów Komisji Weryfikacyjnej

Noc z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego mieli spędzić pilnując archiwów Komisji Weryfikacyjnej. Chodziło o to, by nikt ich nielegalnie nie niszczył, nie kopiował i nie wynosił - donosi "Gazeta Wyborcza".

Ekshumacja Sikorskiego możliwa w lipcu

Ekshumacja generała Władysława Sikorskiego jest możliwa już w lipcu. Wtorkowy "Dziennik" donosi, że w podległej rządowi Radzie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa powstaje plan ekshumacji szczątków premiera polskiego rządu emigracyjnego i naczelnego wodza.

Umowa o tarczy 10 lipca?

Waszyngton liczy na podpisanie umowy o tarczy antyrakietowej z Polską podczas wizyty Condoleezzy Rice w Warszawie, która planowana jest na 10 lipca - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Jeszcze w tym roku ok. 20 tys. kontroli

Do końca roku Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi ponad 20 tysięcy kontroli w zakresie legalności zatrudnienia - mówi w rozmowie z "Gazetą Prawną" zastępca głównego inspektora pracy Roman Giedrojć.

Macierewicz: prace Komisji Weryfikacyjnej zostają

Prace Komisji Weryfikacyjnej zostają przerwane, ale nie jest prawdą, że zostają zakończone - mówi w wywiadzie dla wtorkowego "Naszego Dziennika" były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego poseł PiS Antoni Macierewicz.

Ulga podatkowa za honorowe oddanie krwi

Podatnicy, którzy oddają honorowo krew bądź osocze mogą skorzystać ze specjalnej ulgi podatkowej i pomniejszyć swój dochód - informuje wtorkowa "Gazeta Prawna".

"Babci" hipopotamicy stuknęła 50-tka

Hipopotamica Bresta skończyła w poniedziałek 50 lat. Z urodzinowymi życzeniami do ZOO w Kijowie śpieszyły prawdziwe tłumy. Pocieszne zwierze otrzymało całą górę prezentów.

Kaczyński gościem specjalnym w Gruzji

Prezydent Lech Kaczyński udaje się we wtorek do Batumi, gdzie rozpoczyna się dwudniowy szczyt przywódców Gruzji, Ukrainy, Azerbejdżanu i Mołdawii - GUAM. Rozmowy szefów państw w Batumi mają dotyczyć przede wszystkim sytuacji w Abchazji i Osetii Południowej.

Kropka nad i 30.06

Poniedziałek, 30 czerwca- Dopełniłem wszelkich formalności w przekazaniu i odebraniu dokumentów Lechowi Wałęsie. Nie mam sobie nic do zarzucenia.– stwierdził w „Kropce nad I” były szef MSW Andrzej Milczanowski. Według niego ówczesny prezydent nie usuwał akt. Przyznał jednak, że zwrócono niekompletne materiały, a na prośbę o resztę Wałęsa przysłał kopertę z adnotacją: otwierać tylko za zgodą prezydenta.

"Tak" dla tarczy 10 lipca?

Czy 10 lipca w sprawie tarczy wszystko będzie już jasne? Niewykluczone, że tak - czytamy w "Rzeczpospolitej", która informuje, że Waszyngton liczy na podpisanie umowy z Polską podczas wizyty Condoleezzy Rice w Warszawie.

Fotyga pomagała rządowi czy go "sprawdzała"?

Poniedziałek, 30 czerwca- Robiąc problem z wizyty wysłannika prezydenta w USA Platforma odwraca uwagę o realnych problemów. Powinni się cieszyć, że prezydent wspiera rząd w negocjacjach w sprawie tarczy - powiedział w Magazynie "24 godziny" poseł PiS Jacek Kurski. - A może to wrodzona nieufność prezydenta do rządu kazała mu tam wysłać panią Fotygę? - zastanawiała się Julia Pitrera z PO. Goście Bogdana Rymanowskiego dyskutowali o negocjacjach w sprawie tarczy, a dokładniej - związanych z tym tarciach na linii rząd - premier.

Zdewastowali autokar przed... komisariatem?

Stadionowi bandyci wciąż czują się bezkarnie. W poniedziałek zniszczyli wart 1,5 miliona złotych autokar, zaparkowany tuż przed komisariatem policji w Gdańsku. Informacje i zdjęcia przesłał nam na Kontakt TVN24 internauta Piotr.

Kolejny prokurator przed komisję ds. Blidy

Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy przesłucha we wtorek byłego katowickiego prokuratora okręgowego Krzysztofa Sieraka. Był on do marca 2007 roku prokuratorem okręgowym w Katowicach.

Ostatnie posiedzenie rządu z Liszką

Rząd podczas wtorkowego posiedzenia ma przyjąć plan pracy na drugie półrocze 2008 roku. Po posiedzeniu po raz ostatni z dziennikarzami spotka się rzeczniczka gabinetu - Agnieszka Liszka.

Dziura straszy od pięciu tygodni

Olbrzymia dziura od pięciu tygodni utrudnia ruch na jednym ze skrzyżowań w Legnicy - informuje internauta Stefan i przesyła zdjęcia na Kontakt TVN24. Defekt miał być usunięty przed miesiącem... Miał być, ale wciąż stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

Zientarski jechał 150 km/h

Maciej Zientarski, znany dziennikarz motoryzacyjny, który w lutym rozbił się na warszawskim Ursynowie sportowym ferrari, tuż przed wypadkiem jechał ok. 150 km/h - trzykrotnie więcej, niż dozwolona tam prędkość - wynika z ekspertyzy sporządzonej dla prokuratury, do której dotarł "Dziennik". Wcześniej mówiono, że ferrari mogło pędzić nawet 200-300 km/h.

Zwłoki prezydenta w masowym grobie

W masowym grobie na przedmieściach Kabulu znaleziono zwłoki Mohamada Daud Chana - pierwszego prezydenta Afganistanu. Szczątków zamordowanego przez komunistów polityka poszukiwano od wielu miesięcy.