Najnowsze

Najnowsze

Polski eksperyment z Mińskiem

W ramach polityki Partnerstwa Wschodniego, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zacieśniło współpracę z prezydenckimi biurami bezpieczeństwa z Ukrainy i Białorusi.

Pijana zgubiła dziecko na klatce

Tylko cud sprawił, że ta historia nie zakończyła się dramatycznie. Pijana matka pozostawiła na klatce schodowej swojego rocznego synka. Dopiero po dwóch dniach zgłosiła się na policję szukając swojego dziecka.

Rosja podgryza NATO

Rosjanie nie rezygnują z planów stworzenia "nowego systemu bezpieczeństwa" w Europie, który zmieniłby role NATO i OBWE na kontynencie. Moskwa przekonuje jednak, że nie zmierza do podważenia roli Sojuszu Północnoatlantyckiego, tylko chce zapobiegać podziałowi kontynentu i zakłada dogłębną reformę OBWE.

Niezłe ziółko?

Zaczynamy od – wiosny? Nie. Chociaż w historii posła, który w Sejmie zastąpi Sławomira Nitrasa kolor zielony mocno przebija. Czuć tez intensywny zapach palonego zielska i to niekoniecznie z Herbapolu.

Irańska rewolucja?

Czas na wiadomości z zagranicy. Iran, w którym od tygodnia dosłownie gotuje się. Ale – stop, nie będziemy streszczali skomplikowanej sytuacji politycznej. Przyjrzymy się temu, jak nieskuteczna w XXI wieku może być blokada informacyjna.

Międzynarodowi przemytnicy wpadli w Polsce

Ponad osiem milionów złotych straciły europejskie państwa przez działalność międzynarodowej grupy szmuglującej papierosy z Ukrainy do Włoch. W Polsce zatrzymano 21 osób. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

CBA: wyrok TK nic nie zmienia

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie wpłynie w żaden sposób na działania CBA - pisze w oświadczeniu szef Biura. TK uznał za niekonstytucyjne niektóre zapisy ustawy o CBA, w tym definicję korupcji oraz rozporządzenie, na mocy którego CBA może bez ograniczeń korzystać z baz danych.

Mocny brytyjski szturm na talibów

Kilkuset Brytyjczyków z lądu i powietrza szturmowało w ubiegły weekend talibańskie bastiony - ujawnił brytyjski resort obrony, który określił tę akcję jako jedną z największych operacji powietrznych w czasach współczesnych.

Ustawa medialna w tym tygodniu u prezydenta

- Jestem głęboko przekonany, że do końca tygodnia ustawa medialna wyjdzie z polskiego parlamentu na biurko prezydenta Rzeczpospolitej - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Sebastian Karpiniuk o ustawie medialnej. Wcześniej podobnym optymizmem wykazał się szef SLD, Grzegorz Napieralski. - Jesteśmy na dobrej drodze, by rozmowy zakończyły się sukcesem - mówił po spotkaniu polityków PO i SLD w sprawie poprawek Senatu do ustawy.

Litewscy Polacy dołączają do PiS

Jedyny litewski eurodeputowany z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie postanowił, że w ławach Parlamentu Europejskiego zasiądzie nie w towarzystwie członków Europejskiej Partii Ludowej, ale nowoutworzonej frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Burza zdemolowała Manilę

Przez stolicę Filipin Manilę przeszła tropikalna burza. Wyglądała bardzo groźnie i wyrządziła wiele szkód, jednak prawdopodobnie nikt nie odniósł obrażeń. Wichury i ulewy zmierzają do centralnych prowincji Filipin.

Studencie, płać

To nie Kaplica Sykstyńska ani Sąd Najwyższy. To aula na Uniwersytecie Wrocławskim. Ale teraz każdy uniwersytet stać będzie na takie coś – bo do kasy popłynie rzeka pieniędzy od studentów, którzy zapłacą za drugi kierunek studiów. Taką propozycję przygotował rząd.

Polska napada na ZSRR - jest protest

Polski MSZ oficjalnie zaprotestował przeciwko wyemitowanemu w niedzielę wieczorem przez państwową telewizję Rossija materiałowi, zarzucającemu Polsce próbę utworzenia przymierza z hitlerowskimi Niemcami i Japonią przeciwko ZSRR.

Buzek nokautuje Mauro

Jose Maria Aznar, lider hiszpańskiej chadecji poparł kandydaturę Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego - dowiaduje się nieoficjalnie TVN24. Oznacza to duży wzrost szans Polaka wewnątrz Europejskiej Partii Ludowej.

Wyrok za zlecenie na Najsztuba

Pięć i sześć lat więzienia - o takim wyroku dla Arkadiusza W. oraz Pawła G. zadecydował Sąd Apelacyjny w Łodzi. Skazano ich za nakłanianie do zabójstwa dziennikarza Piotra Najsztuba. Wyrok jest prawomocny.

Za kratami jak... Polak

Jesteśmy najlepsi w Europie... w mało zaszczytnej kategorii liczby więźniów. W polskich zakładach wyroki odsiaduje ponad 90 tysięcy osób, podczas gdy w ponad dwukrotnie ludniejszych Niemczech - tylko 73 tysiące - wynika z danych Eurostatu.

Ukraina: Juszczenko porządzi do stycznia

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się 17 stycznia 2010 roku - zdecydowała we wtorek Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy. Za tym terminem w głosowaniu opowiedziało się 399 deputowanych w 450-osobowej izbie.

USA zostają w Kirgistanie

Kirgistan i USA porozumiały się w sprawie wykorzystania przez amerykańską armię bazy Manas - podały we wtorek kirgijskie władze. Manas służy amerykanom do przerzucania dostaw do Afganistanu.

Kazali mu bić się po twarzy

Kazali mu bić się po twarzy i mówić "pie*** się Palestyno", wszystko nagrali i umieścili na YouTube. Filmy policji izraelskiej straży granicznej wyszły na jaw dzięki dziennikowi "Haaretz".

"Lifting w skrzydłach CBA"

To nie podcięcie skrzydeł, a "lifting w skrzydłach CBA" - tak określił orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Zbigniew Wassermann z PiS - To zwycięstwo normalności. Wszystkie przepisy, które sprawiły, ze CBA mogło robić wszystko, każdego z nas podsłuchiwać, zostały zakwestionowane - cieszył się z kolei Ryszard Kalisz z SLD. - Najlepiej zlikwidować tę instytucję - stwierdził Grzegorz Napieralski.

TK zakwestionował definicję korupcji. "Za dużo lub"

Trybunał Konstytucyjny zakwestionował część ustawy o CBA. Za niezgodne z ustawą zasadniczą sędziowie uznali m.in. definicję korupcji. - Jest tam aż siedem "lub", na każdy dzień tygodnia jedno. To błąd logiczny - argumentował sędzia sprawozdawca. Sejm ma rok na poprawienie ustawy.

CBA: Jesteśmy zadowoleni

- Jesteśmy zadowoleni z wyroku Trybunału Konstytucyjnego - stwierdził Temistokles Brodowski. Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego komentował w ten sposób wyrok Trybunału, który zakwestionował część przepisów ustawy o CBA. - Ten wyrok nie zmieni naszych działań - zapowiadał Brodowski.

14 osób pobiło się przez rozlany barszcz

13 mężczyzn i 1 kobieta pobiło się w nocy, w przygranicznym barze z powodu... rozlanego talerza barszczu. Kilka godzin spędzili w Komendzie policji w Żarach (Lubuskie). Za udział w bójce mogą dostać nawet 3-letnie wyroki więzienia.

Francuzi dementują: nie mamy czarnych skrzynek

Francuskie Biuro Śledztw i Analiz (BEA) zdementowało wcześniejsze doniesienia gazet, że marynarka zlokalizowała czarne skrzynki Airbusa Air France, który rozbił się 1 czerwca z 228 osobami na pokładzie.

Pracownicy ONZ zabici w Afganistanie

Trzech pracowników Organizacji Narodów Zjednoczonych afgańskiego pochodzenia zginęło w Afganistanie w wyniku wybuchu przydrożnej bomby - podała agencja Reutera.

Pobił Rihannę - nie pójdzie za kratki

Piosenkarz R&B Chris Brown przyznał się przed sądem do pobicia Rihanny - znanej gwiazdy pop. Piosenkarz swoją byłą już dziewczynę skatował w lutym tego roku. Nie pójdzie jednak do więzienia - w zamian będzie musiał 180 dni swojego życia przeznaczyć na prace społeczne.

Plemnik jest ważniejszy, niż do tej pory myślano

Rola plemnika w akcie zapłodnienia była do tej pory niedostatecznie doceniona – wynika z badań Huntsman Cancer Institute z Utah University. Najnowsze prace, które ukażą się w piśmie "Nature", mają dowodzić, że plemnik malutki i mniej skomplikowany w zestawieniu z komórką jajową, ma większy wpływ na rozwój zarodka niż myślano. Cóż to za wspaniała wiadomość na Dzień Ojca.

Wassermann: rewolucji w CBA nie będzie

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o CBA nie będzie miał dla Biura rewolucyjnych skutków - przekonywał w TVN24 Zbigniew Wassermann. - To instytucja pożyteczna, przynosząca korzyści skarbowi państwa. Tylko pochwalić - uważa poseł PiS. Kancelaria Premiera dopisuje jeszcze jeden przymiotnik: niegospodarna.