Najnowsze

Najnowsze

"Czarny dzień Hollywood" Patrick Swayze nie żyje

Wspaniały człowiek, wspaniały artysta - świat nie ma wątpliwości, że odszedł wyjątkowy człowiek. Wielu aktorów i fanów w ciepłych słowach wspomina Patricka Swayze, który zmarł w wieku 57 lat. Od dwóch lat walczył z nowotworem.

Palikot spiera się z księdzem o projekt ws. in vitro

Nie można w świeckim prawie zapisywać zasad nauczania moralnego Kościoła katolickiego - mówił w programie "Teraz MY!" Janusz Palikot. Poseł PO za wszelką cenę próbował przekonać obecnego w studiu księdza do poparcia ustawy o in vitro. Jednak duchowny pozostał nieugięty. - To jest projekt zły, bo zawiera rozwiązanie, które uznajemy za niegodziwe - mówił ks. Piotr Kieniewicz o projekcie ustawy autorstwa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO).

Centrolewicowa koalicja wygrywa

To już niemal pewne. Rządząca w Norwegii centrolewicowa koalicja Norweskiej Partii Pracy (Ap), Socjalistycznej Partii Lewicy (SV) i Partii Centrum (Sp) pozostaje przy władzy. Po przeliczeniu 98,5 proc. oddanych głosów w poniedziałkowych wyborach parlamentarnych uzyska - według oficjalnych projekcji, 86 miejsc w 169-osobowym parlamencie.

Koloseum się rozpada. Potrzeba 5 mln euro

Jeśli Włochom nie uda się pozyskać środków potrzebnych na renowację Koloseum, możliwe, że już za kilka lat po jednej z najwspanialszych budowli antycznych pozostanie tylko gruz. Przedstawiciele włoskiego ministerstwa kultury i władz Rzymu obliczyli, że aby amfiteatr nie rozpadł się na kawałki potrzeba 5 milionów euro. Zbiórka trwa.

ZUS i NIK skontrolują krewnego prezydenta

Jan Maria Tomaszewski, cioteczny brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego, miał etaty w Orlenie, TVP i warszawskich wodociągach. Teraz ZUS prześwietli jego wielomiesięczne zwolnienia. A NIK bada, czy nie był fikcyjnie zatrudniony w publicznej telewizji.

Dotarli do dumy przedwojennej Polski

Po siedmiu miesiącach przygotowań polscy nurkowie dotarli do wraku statek "Piłsudski", leżącego na dnie Morza Północnego. "Piłsudski" był jednym z najnowocześniejszych transatlantyków i dumą przedwojennej Polski. Okręt zatonął 70 lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach.

Premier czeka na zaproszenie od prezydenta

- Premier Donald Tusk zapewne chętnie przyjmie od prezydenta Lecha Kaczyńskiego zaproszenie na spotkanie - zapewniał w programie "24 godziny" Sławomir Nowak. Szef gabinetu politycznego premiera odniósł się w ten sposób do porannej wypowiedzi ministra Pawła Wypycha. Pytany o możliwość spotkania Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska w sprawie uchwały sejmowej dotyczącej 17 września 1939 r. Wypych powiedział, że prezydent oczywiście jest otwarty na takie spotkanie.

We Włoszech zatrzęsła się ziemia

We Włoszech, po raz kolejny w ostatnich, tygodniach zatrzęsła się ziemia. Wstrząs sejsmiczny o sile 4,2 w skali Richtera zanotowano w poniedziałek późnym wieczorem w Toskanii na północy Włoch, na dużym obszarze między Bolonią a Florencją.

Udaremniono zamachy w Nowym Jorku?

Wiele wskazuje na to, że amerykańskim służbom udało się zapobiec zamachom terrorystycznym. Policja i agenci FBI przeprowadzili w poniedziałek nad ranem przeszukania w trzech mieszkaniach w nowojorskiej dzielnicy Queens, w ramach śledztwa przeciwko osobie podejrzanej o to, że jest członkiem Al-Kaidy.

Silny tajfun ranił 28 osób

Około 28 osób trafiło do szpitala po przejściu przez Hong Kong tajfunu "Koppu". Podmuchy wiatru osiągały prędkość ponad 100 km/godzinę. Silny wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i niszczył wszystko, co napotykał na drodze.

Polacy chcą, by Katyń nazwać ludobójstwem

Polacy chcą, by wydarzenia z Katynia były określane słowem "ludobójstwo" i by w 70. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę z 17 września 1939 r. Sejm przyjął uchwałę potępiającą napaść i mord na polskich oficerach - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

"Dwóch homoseksualistów nie może zostać rodzicami"

Poniedziałek, 14 września Ukraińskie władze nie wyraziły zgody na adopcję dziecka przez Eltona Johna. Byłoby to niezgodne z tamtejszym prawem, ponieważ muzyk jest za stary (ma 62 lata) i pozostaje w związku homoseksualnym. - Dwóch mężczyzn nie może być rodzicami, bo żaden z nich nie jest matką. To nie jest dobre środowisko do wychowywania dziecka - mówił w programie "24 godziny" Tomasz Terlikowski, publicysta "Frondy". Odmiennego zdania był muzyk Zbigniew Hołdys.

"Dwóch homoseksualistów nie może zostać rodzicami"

Ukraińskie władze nie wyraziły zgody na adopcję dziecka przez Eltona Johna. Byłoby to niezgodne z tamtejszym prawem, ponieważ muzyk jest za stary (ma 62 lata) i pozostaje w związku homoseksualnym. - Dwóch mężczyzn nie może być rodzicami, bo żaden z nich nie jest matką. To nie jest dobre środowisko do wychowywania dziecka - mówił w programie "24 godziny" Tomasz Terlikowski, publicysta "Frondy". Odmiennego zdania był muzyk Zbigniew Hołdys.

Wnuk Stalina rusza do boju o dobre imię dziadka

Wnuk Józefa Stalina kontra niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta" i stowarzyszenie Memoriał. We wtorek przed moskiewskim sądem rozpocznie się bój "o dobre imię" przywódcy ZSRR, odpowiedzialnego za śmierć milionów swoich rodaków. Jewgenij Dżugaszwili żąda 10 mln rubli (322 tys. dolarów) odszkodowania za krzywdy moralne.

"Rząd sprzedał duszę za umowy z Libią"

Rząd sprzedał swoją duszę za umowy handlowe z Libią - uznał szef Police Federation, brytyjskiego związku policjantów zrzeszającego 140 tys. funkcjonariuszy. To komentarz do kolejnej kontrowersyjnej decyzji władz, które zezwoliły, by ewentualny proces mordercy brytyjskiej policjantki Yvonne Fletcher odbył się w Libii.

Siatkarzom nie po drodze do prezydenta

"Ze zdumieniem" Pałac Prezydencki przyjął informację, że polscy siatkarze nie przyjadą w poniedziałek wieczorem do Lecha Kaczyńskiego. Spotkanie zapowiadano na 19:30, ale dojdzie do niego "w innym dogodnym terminie". Może we wtorek. O odwołaniu spotkania Lech Kaczyński dowiedział się... z konferencji ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. - Nie namawialiśmy siatkarzy do odrzucenia zaproszenia - zapewnił w TVN24 szef kancelarii premiera Sławomir Nowak.

Generał Kwiatkowski zostaje. "Klich mnie przeprosił"

Gen. Bronisław Kwiatkowski nie zrezygnuje z końcem stycznia 2010 r. ze stanowiska Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych. Pozostanie nim aż do przejścia na emeryturę w maju przyszłego roku. To efekt męskiej rozmowy generała i szefa MON Bogdana Klicha. - Minister przeprosił mnie za niesłuszne pomówienia - powiedział Kwiatkowski RMF FM.

Krowy w męczarniach zdychają pod Lęborkiem

W gospodarstwie we wsi Janowice pod Lęborkiem krowy zdychają wszędzie - alarmują pracownicy stowarzyszenia "Straż dla zwierząt". Na trawie, przy urodzonych przed chwilą cielakach, we własnych odchodach. Opiekunowie są zadowoleni. A prawo łagodne.

Niewolnicza praca Polaków w Hiszpanii?

Pracowali w Hiszpanii do 12 godzin dziennie, często 7 dni w tygodniu. Kiedy zgłosili się na policję, wyrzucono ich z pracy - kolejny raz Polacy pracujący za granicą zostali wykorzystani przez zagranicznych pracodawców.

Cimoszewicz nie podoba się europejskiej prawicy

Włodzimierz Cimoszewicz - kandydat na sekretarza generalnego Rady Europy - ma kłopoty w Europejskiej Partii Ludowej (frakcji do której należy Platforma Obywatelska). Niektórzy politycy tej partii zarzucają PO, że były lewicowy premier "jest kandydatem z zewnątrz".

Iran: nie będziemy targować się o atom

Iran nie będzie targował się o swoje prawo do prowadzenia programu nuklearnego - podkreślił w poniedziałek Ali Akbar Salehi, szef irańskiej agencji zajmującej się energią atomową.

Wyzyskiwali Polaków, stracili licencje

Trzy agencje pośrednictwa pracy zatrudniające Polaków i Litwinów w Wielkiej Brytanii straciły licencje z powodu niewłaściwego traktowania pracowników - ogłosiła GLA (Gangmasters Licencing Authority), komórka zajmująca się przyznawaniem licencji.

PO zgadza się na "ludobójstwo". W Senacie

Senatorowie nie chcą być gorsi od swoich kolegów z niższej izby parlamentu i też zamierzają pokłócić się o uchwałę upamiętniającą 70. rocznicę agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku. W Senacie już czekają dwie konkurencyjne uchwały - pierwsza autorstwa PiS, druga PO. O kompromis będzie ciężko, chociaż tutaj w obu projektach pojawia się słowo "ludobójstwo".

Czuma: Katyń był ludobójstwem

- Stefan Niesiołowski w latach 60. malował na murach w Łodzi "Katyń nie zapomnimy", a za to groziło co najmniej pół roku więzienia - powiedział minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. Włączył się tym samym w obronę marszałka Sejmu, który po słowach, że Katyń nie był ludobójstwem od kilku dni znalazł się w ogniu krytyki. Zaznaczył jednak, że w jego ocenie Katyń był ludobójstwem.

Tragedia przy rozdawaniu żywności

Co najmniej 14 kobiet i dzieci zostało stratowanych na śmierć w Karaczi w Pakistanie, gdy jedna z organizacji humanitarnych zaczęła rozdawać mąkę i artykuły spożywcze - podało BBC. Dziesiątki ludzi zostało rannych i poszkodowanych.

Dróżnik i zawiadowca z promilami

Po 1,5 promila alkoholu we krwi mieli dwaj pracownicy kolei - dróżnik i zawiadowca na stacji w Wyczółkach. Zamknęli szlaban i wrócili do konsumpcji. Do tragedii nie doszło tylko dlatego, że jeden z kierowców stracił cierpliwość.

Skazani za lincz w każdej chwili mogą trafić za kraty

Za kilka dni bracia W., skazani za dokonanie linczu we Włodowie, mogą trafić do więzienia. Sąd okręgowy w Olsztynie i adwokaci mężczyzn otrzymali już uzasadnienie wyroku. Mecenas Piotr Afeltowicz, obrońca dwóch ze skazanych, jest nim "rozczarowany". Już zapowiedział, że wystąpi do Sądu Najwyższego o kasację wyroku. Wykonania kary wniosek jednak nie wstrzyma.

Cudowne lądowanie w ogniu

To cud, że nikt nie zginął. Na lotnisku w Stuttgarcie awaryjnie lądował samolot z prawie 80 osobami na pokładzie. Fokker 100 został zmuszony do lądowania z powodu defektu podwozia - nie wysunęły mu się wszystkie koła.

Nieżonaty i za stary na adopcję

Brytyjska legenda muzyki Elton John nie będzie mógł adoptować dziecka z ukraińskiego sierocińca, bo jest za stary i nie ma żony - powiedział przedstawiciel władz Ukrainy. John i jego homoseksualny partner David Furnish chcieli adoptować 14-miesięcznego Lwa.