Najnowsze

Najnowsze

Są zarzuty za śmiertelne potrącenie quadem

Prokuratura w Ełku zdecydowała, że Piotrowi S. - kierowcy quada, który na Mazurach w czerwcu br. potrącił młodą kobietę, postawi zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Drugi z kierowców, Marek B., odpowie za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku.

Pomnik pod specjalnym nadzorem

Policja i straż miejska wyślą do Parku Skaryszewskiego dodatkowe patrole, żeby pilnowały okolic Pomnika Żołnierzy Radzieckich. Mundurowi mają go chronić przed dewastacjami na prośbę władz Pragi Południe. W przyszłości dzielnica ma zainstalować w Skaryszaku kamery monitoringu.

"Sejmowe koty" siedzą na końcu. Na razie się szkolą

Robert Biedroń już wie co to jest Konwent Seniorów i Prezydium Sejmu. Dostał też sejmową wyprawkę, ale niestety nie uczestniczył w szkoleniowych głosowaniach. - Nie zdążyłem odebrać karty do głosowania - tłumaczy poseł. W poniedziałek rozpoczęło się w Sejmie szkolenie dla kilkudziesięciu nowych posłów.

Ostatni termonuklearny behemot trafił na złom

Ostatnie śmiertelne "pamiątki" po zimnej wojnie odchodzą do historii. Amerykanie ogłosili rozmontowanie ostatniej "superbomby" termonuklearnej B-53. Ten potężny ładunek o mocy dziewięciu megaton miał za zadanie niszczyć ukryte głęboko pod ziemią radzieckie centra dowodzenia.

Specjalna komisja zbada okoliczności śmierci Kaddafiego

Szef Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Abdel Dżalil poinformował w poniedziałek o tworzeniu komisji, która ma zbadać okoliczności śmierci byłego libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego. Wcześniej przedstawiciele NRL odrzucali taką możliwość, ale w końcu - co przyznał Dżalil - nowe władze postanowiły spełnić "międzynarodowe żądania".

Czarnecki chce od Wałęsy "przepraszam". Nic więcej

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki oczekuje przeprosin od Lecha Wałęsy za jego wypowiedź, że polityk Prawa i Sprawiedliwości "nie walczył o Polskę" i wrócił do ojczyzny, kiedy "Polska była już gotowa". Dziś przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się druga rozprawa w procesie wytoczonym przez europosła byłemu prezydentowi.

Premier znów odwołał spotkanie z panem Czesławem

Po raz kolejny premier Donald Tusk odwołał spotkanie z Czesławem Doleckim z Katowic. Teraz jako powód podano remont Spółdzielni Socjalnej "Rybka", w której obaj mieli zjeść obiad. Pan Czesław cierpliwie czeka i mówi, że chciałby porozmawiać z szefem rządu "o ludzkich problemach".

Po wyroku wyciągają Tymoszenko kolejne sprawy

Julia Tymoszenko nie zazna spokoju po skazującym ją na siedem lat więzienia październikowym wyroku. Prokuratura Generalna Ukrainy wznowiła zamknięte przed 10 laty śledztwo przeciw byłej premier, które dotyczy przejęcia 25 mln. dolarów ze środków budżetowych oraz niespłacenia kolejnych 20 mln dol. podatków.

Zwrócił uwagę na blokowanie drogi. Twierdzi, że został pobity

Policjanci wyjaśniają okoliczności incydentu, do jakiego doszło na drodze pomiędzy Katowicami a Częstochową. Jeden z kierowców samochodu osobowego twierdzi, że został pobity przez kierowcę ciężarówki za to, że filmował blokowanie przez niego pustego, lewego pasa.

Kradzionym autem chciał potrącić policjanta

31-letni mężczyzna, podczas policyjnego pościgu ulicami Katowic, próbował potrącić interweniujących policjantów i staranować radiowóz. Policjanci, by go zatrzymać, oddali strzały ostrzegawcze. Mężczyzna, który uciekał - jak się okazało - kradzionym autem trafił do aresztu.

Czeska afera na pół miliarda euro

Odkrycie afery z praniem pieniędzy, związanym z prywatyzacją czeskiej spółki energetycznej, doprowadziło do zablokowania 600 mln franków szwajcarskich (500 mln euro) na około 100 rachunkach bankowych w Szwajcarii - podała w poniedziałek prokuratura tego kraju.

Prezydent, premier i rząd "podciągnęli się" w pracy

- Polacy lepiej oceniają wypełnianie obowiązków przez prezydenta, premiera i rząd - wynika z październikowego z sondażu TNS OBOP. W oczach ankietowanych najlepiej wypadł pod tym względem Bronisław Komorowski, potem Donald Tusk, a na końcu kierowany przez niego gabinet.

"Ręce związane z tyłu". Masowy mord na ludziach Kaddafiego?

W Syrcie znaleziono ciała 53 osób, prawdopodobnie zwolenników Muammara Kaddafiego, którzy w ubiegłym tygodniu zginęli z rąk rewolucjonistów w trakcie domniemanej masowej egzekucji - podała w poniedziałek organizacja praw człowieka Human Rights Watch (HRW).

Jutro przesłuchanie Wałęsy

Jutro około południa prokuratorzy przesłuchają Jarosława Wałęsę, w sprawie wypadku, któremu uległ 2 września br. Przesłuchanie odbędzie się w szpitalu MSWiA, gdzie europoseł nadal jest leczony - poinformowała TVN24.

Sznurówki ze złota kupisz za 19 tys. dol.

Sznurowadła od irlandzkiej firmy Mr. Kennedy są najdroższym na świecie dodatkiem do obuwia - wykonane są z 24 karatowego złota i kosztują bagatela 19 tys. dolarów. W cenę wliczona jest nie tylko dostawa do domu, ale także usługa włożenia sznurówek w dziurki butów. Jeden zestaw znalazł już nabywcę.

Watykan chce Światowego Banku Centralnego

Watykan zabiera głos w sprawie globalnego kryzysu. Do reformy międzynarodowego systemu finansowego i monetarnego oraz powołania "światowej władzy publicznej" zarządzającej finansami wezwała w specjalnym dokumencie Papieska Rada Iustitia et Pax.

1000 mandatów w 7 dni. "Po 3 kierowców naraz"

W ciągu tygodnia od zamknięcia mostu Śląsko-Dąbrowskiego warszawscy strażnicy miejscy wystawili ponad 1000 mandatów za łamanie zakazu wjazdu. - Funkcjonariusze mają pełne ręce roboty. Średnio mandat otrzymuje po trzech kierowców naraz. Kiedy jedno auto odjeżdża, w tym samym momencie kolejne jest zatrzymywane – relacjonuje Reporter 24 Piotr_Tomczyk, który w okolice mostu pojechał i walkę z kierowcami udokumentował.

Ogień w majątku Lepperów 100 tys. zł strat

Ogień strawił stodołę, znajdującą się na terenie byłego PGR-u, należącego do Tomasza Leppera, syna zmarłego polityka. Jak ustaliła policja, zaprószyła go dwójka dzieci w wieku 8-9 lat, bawiąca się w pobliżu majątku. Straty oszacowano na ok. 100 tys. zł.

Prokuratorzy bronią swoich mandatów. "To źle o panu świadczy"

Nie ma żadnych podstaw prawnych do wygaszenia naszych poselskich mandatów - twierdzą zgodnie Dariusz Barski i Bogdan Święczkowski w pismach, jakie obaj skierowali do marszałka Sejmu. Barski na dowód wskazuje, że inni prokuratorzy w stanie spoczynku także pełnią publiczne funkcje, pobierając prokuratorską emeryturę, i nikt ich nie wezwał do rezygnacji ze stanowiska. Zaś Święczkowski przekonuje, że decyzja marszałka o wygaśnięciu ich mandatów będzie miała wyłącznie pobudki polityczne.

Ciało w zamrażarce. Poszukiwana od 28 lat?

Ciało kobiety, najprawdopodobniej zaginionej od blisko 30 lat Kitty Wardwell, znaleziono w zamrażarce zmarłego przed miesiącem mężczyzny. To on w 1983 roku zgłosił zaginięcie Kitty - podają amerykańskie media. Makabrycznego odkrycia dokonano w Lewiston w amerykańskim stanie Maine.

Sarkozy dostał misia i kołderkę. Dla małej Giulii

Przywódcy państw UE nie zapomnieli. Na niedzielnym szczycie pogratulowali prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu narodzin córeczki. Były też upominki dla małej Giulii, która przyszła na świat w środę.

Będą zmiany w PiS? Politycy chcą debaty

PiS potrzebuje powyborczej dyskusji. Zgodni co do tego są Jan Dziedziczak i Witold Waszczykowski odnosząc się do wywiadu ze Zbigniewem Ziobro opublikowanym na łamach "Naszego Dziennika". Wiceprezes PiS mówi tam o potrzebie demokratyzacji partii i wspomina możliwość powołania do życia drugiego prawicowego ugrupowania.

Podpalał auta z "socjalnej zawiści"

Berlińska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o seryjne podpalanie samochodów w stolicy Niemiec. Motywem podpalacza miały być osobista frustracja i zawiść o powodzenie innych.

Raport ws. śmierci Amy wysłany obcej osobie

Tajny raport w sprawie śmierci Amy Winehouse został wysłany do zupełnie obcej osoby, a nie do rodziców nieżyjącej gwiazdy, bo policja pomyliła adresy. Na szczęście przesyłkę, w której znalazł się zarys okoliczności w jakich zmarła piosenkarka, przypadkowy odbiorca oddał na posterunek policji w północnym Londynie.

USA odwołały ambasadora z Syrii

Stany Zjednoczone odwołały swego ambasadora w Syrii. Unia Europejska rozważa zaś kolejne sankcje wobec reżimu Asada. Według ONZ, w represjach wobec przeciwników władz zginęło już ok. 3 tys. osób.

Runął dach lotniska. Nie wytrzymał wichury

Co najmniej pięć osób zostało rannych, gdy zawaliła się część dachu w budynku międzynarodowego portu lotniczego w Faro w południowej Portugalii. Większość rannych to personel naziemny.

Skuteczny blef weteranów SS. Wykorzystali kanclerzy RFN

Walcząc o władzę w powojennych Zachodnich Niemczech główne partie zabiegały o poparcie weteranów Waffen SS - pisze "Der Spiegel". Działacze CDU i SPD uwierzyli w zapewnienia organizacji zrzeszającej byłych żołnierzy formacji uznanej za "organizację przestępczą", że może zapewnić nawet 2 mln głosów wyborców. W zamian za poparcie, główne partie polityczne pomogły byłym esesmanom uzyskać przywileje emerytalne i wpuściły ich w swe szeregi.

Ziobro: nie chcę odejść z PiS

- Albo PiS stanie się formacją, która jest w stanie samodzielnie rządzić, albo będzie konieczne zbudowanie dwóch ugrupowań - centrowego i narodowego, by zagospodarować wyborców, a potem budować koalicję - mówi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" wiceszef PiS Zbigniew Ziobro. Na antenie TVN24 europoseł podkreślił, że wizja dwóch ugrupowań jest "czysto teoretyczna" a on sam nie rozważa wyjścia z PiS.

22-latek chciał uciec z kraju. Złapany

Piąta osoba zatrzymana w związku ze śmiercią byłego wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego. To 22-letni mieszkaniec Łomży, który został ujęty nieopodal granicy polsko-niemieckiej w Słubicach. Zamierzał uciec z kraju.

9 ton marihuany wynieśli na plecach

Kolumbijska policja skonfiskowała ponad 9 ton marihuany. Kryjówka przestępców znajdowała się w dżungli, w zachodniej części kraju, 450 km od stolicy kraju, Bogoty.