Najnowsze

Najnowsze

Bomba w autobusie. 10 osób nie żyje

Bomba ukryta w autobusie zabiła na filipińskiej wyspie Mindanao 10 osób, a 9 osób zostało rannych - poinformowały miejscowe władze. W autobusie w chwili eksplozji znajdowało się ponad 50 pasażerów.

Uratowany górnik: byłem pewien, że umrę

- Byłem pewien, że umrę. Chciałem tylko, żeby to się stało podczas snu - wspomina uratowany po 69 dniach spędzonych pod ziemią chilijski górnik Victor Segovia. Niemieckiemu tygodnikowi "Der Spiegel" zdradził, że jest gotów opublikować pamiętnik, który prowadził pod ziemią, ale nie jest pewien, czy wszystko ma ujrzeć światło dzienne.

Komisja naciskowa wzywa inwigilowanych dziennikarzy

Sejmowa komisja ds. nacisków wezwie na świadków sześciu dziennikarzy, którzy w latach 2005-2007 mogli być inwigilowani przez ABW, CBA i policję. Jeden z nich, Maciej Duda, napisał wniosek do premiera Donalda Tuska z prośbą o całkowite zakazanie prowadzenia działań operacyjnych wobec dziennikarzy.

244 tys. zastrzeżeń do Google

Prawie ćwierć miliona Niiemców nie zgodziło się, by ich domy pokazane zostały w ramach aplikacji "Street View" - poinformował internetowy gigant Google. Jednak media zauważają - w kontekście wcześniejszych kontrowersji - że to "tylko", a nie "aż" 244 tys. zastrzeżeń.

Odsłuchem Kwiatkowskiego zajmą się cywilni śledczy

Wojskowa Prokuratura Okręgowa zdecydowała o przekazaniu do krakowskiej prokuratury cywilnej sprawy upublicznienia nagrania "czarnych skrzynek" TU-154 przez Instytut Ekspertyz Sądowych. Śledczy z Krakowa będą mieli teraz miesiąc na sprawdzenie, czy Instytut mógł złamać prawo prezentując ministrowi sprawiedliwości fragmenty zapisane przez rejestratory samolotu. Dyrektor Instytutu na razie nie musi się martwić o swoje stanowisko.

Szpital sparaliżowany wirusem... komputerowym

Szpital w holenderskim Hoorn został w środę całkowicie sparaliżowany przez komputerowy wirus. Wszystkie operacje zaplanowane na ten dzień musiały być przełożone - donosi portal heise.de.

"To nagroda dla całego narodu kubańskiego"

Kubańczyk Guillermo Farinas został laureatem nagrody im. Andrieja Sachorowa za dokonania w kwestiach obrony praw człowieka oraz wolności słowa. Wyróżnienie corocznie przyznaje Parlament Europejski. - To nie jest nagroda dla Guillermo Farinasa, lecz dla całego narodu kubańskiego - komentował dysydent.

Moskwa ma nowego cara

Duma Miejska w Moskwie zatwierdziła na stanowisku mera stolicy nominowanego przez prezydenta Rosji Siergieja Sobianina. Za kandydaturą bliskiego współpracownika premiera Władimira Putina opowiedziało się 32 z 35 deputowanych Dumy. - Moskwa może rozwijać się bardziej dynamicznie i z większą korzyścią dla jej mieszkańców - mówił sam Sobianin.

Kaczyński: Wykluczam spotkanie z prezydentem

- Wykluczam spotkanie z prezydentem - powiedział Jarosław Kaczyński. Bronisław Komorowski proponował nowy termin rozmów, po tym, jak na godz. 11:30 do Pałacu Prezydenckiego w zastępstwie prezesa PiS przyjechali Mariusz Błaszczak i Beata Szydło. Po 10-minutowym oczekiwaniu oświadczono im, że prezydent ich nie przyjmie.

"To atak na wielką część społeczeństwa"

To nie jest tylko atak na PiS, ale na wielką część społeczeństwa - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Sejmie. Prezes PiS mówił o kampanii przeciwko niemu i jego partii, która rozpoczęła się 5 lat temu "od przemówienia Donalda Tuska". Prezes PiS nazwał morderstwo w Łodzi kolejną - po katastrofie samolotu w Smoleńsku - "tragedią, która wynika z tej kampanii".

Premier: należy odłożyć "pokusę kiczu pojednania"

W tych dramatycznych chwilach nie możemy poddać się nienawiści i obłędowi, które są źródłem tej zbrodni - powiedział premier Donald Tusk podczas wystąpienia w Sejmie. Podkreślił, że nie zamierza "poddać się nienawiści", mimo, że "niektórzy nad grobem potrafią wygrażać pięściami i obrażać". Premier wyraził nadzieję, że "tragiczna lekcja" będzie początkiem "systematycznej zmiany na lepsze". Dodał jednak, że należy odłożyć "pokusę kiczu pojednania".

20-letnia studentka vs. kartele narkotykowe

Szefem policji w meksykańskim mieście Praxedis G. Guerrero została 20-letnia studentka kryminalistyki. Nominacja zaskakująca, zwłaszcza w tym akurat mieście. Ten rejon Meksyku jest sceną zaciętych i brutalnych walk karteli narkotykowych o kontrolę nad szlakami przemytniczymi do USA. Ale według burmistrza miasta, kobieta była najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Ukradła klientom ponad pół miliona zł

29-letnia pracownica banku w Piasecznie wzbogaciła się kosztem klientów o co najmniej 700 tys. zł. Kobieta podrabiała podpisy i fałszowała dyspozycje, przelewając w ten sposób pieniądze na swoje konta założone w innych bankach.

"Spirala nienawiści kręci się od 2005 r."

- Jarosław Kaczyński sam przyczynił się do powrotu w polskiej polityce zaciętej konfrontacji, na którą teraz się uskarża - pisze niemiecki dziennik "Berliner Zeitung" komentując wtorkowe zabójstwo w biurze PiS w Łodzi. Gazeta "Die Tageszeitung" twierdzi natomiast, że spiralę nienawiści w polskiej polityce zapoczątkowało dojście PiS do władzy w 2005 roku.

Miller: proponowaliśmy ochronę, ale prezes PiS podziękował

Proponowano Jarosławowi Kaczyńskiemu osobistą ochronę - ujawnił szef MSWiA Jerzy Miller. Kaczyński jednak odmówił. - Pan prezes podziękował za ochronę - powiedział TVN24 minister. Miller mówił także w radiu TOK FM, że po zabójstwie w łódzkim biurze PiS Biuro Ochrony Rządu wzmocniło obstawę najważniejszych osób w państwie.

Ryszard C. chciał zabić jakiegokolwiek polityka?

Mężczyzna, który dokonał ataku na łódzką siedzibę PiS, w latach 70. był tajnym współpracownikiem Milicji Obywatelskiej w Częstochowie. Prasowe doniesienia na ten temat potwierdził szef MSWiA Jerzy Miller. Media ujawniają więcej szczegółów z przeszłości Ryszarda C. Miał on mówić policjantom, że chciał zabić jakiegokolwiek polityka, niekoniecznie z PiS.

Ciężarówka staranowała auta. Dwie ofiary

Dwie osoby zginęły, a jedna trafiła do szpitala w wyniku wczorajszego wypadku w Łodzi. Kierowca ciężarówki zderzył się tam czołowo z autem osobowym, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w kolejną osobówkę. Dwie osoby jadące tym samochodem zginęły na miejscu. Informację oraz zdjęcia do redakcji Kontaktu 24 wysłał @Piotr.

Korowód strajków i zamieszek we Francji

Trwa walka o francuską reformę systemu emerytalnego. Związkowcy zablokowali nad ranem wszystkie drogi prowadzące do lotniska Marseill-Provence, wywołując wielkie korki. Dzień wcześniej wieczorem w Lyonie i na przedmieściach Paryża doszło do starć policji z młodzieżowymi grupami, blokującymi szkoły w proteście przeciwko planom rządu.

2 osoby zginęły, droga zablokowana

W zderzeniu auta dostawczego z ciężarówką zginęły dwie osoby. Droga krajowa nr 10 jest całkowicie zablokowana w pobliżu Skępego (woj. kujawsko-pomorskie). Do wypadku doszło po godzinie siódmej.

"To podżeganie do zabójstwa mojej osoby"

Janusz Palikot zapowiada skierowanie wniosku przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i być może innym politykom PiS o podżeganie do zabójstwa. To reakcja na wczorajsze oświadczenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który stwierdził, że w wypowiedziach Palikota "można doszukiwać się bezpośredniego związku między jego wypowiedziami a mordem dokonanym w Łodzi".

Samolot wbił się w górę

Pięć osób zginęło, gdy mały samolot uderzył w strome górskie zbocze. Do wypadku doszło niedaleko miasta Medellin w Kolumbii. Cessna 206 uderzyła w górę krótko po starcie z lotniska.

100 kilo małpy na radiowozie

Obiektem niecodziennego, ale niegroźnego ataku stał się policyjny radiowóz na przedmieściach Kansas City. Wielki, ponad 100-kilogramowy szympans o imieniu Sueko najpierw poskakał po aucie, w którym siedzieli policjanci, a potem spokojnie poszedł dalej. Zwierzę uciekło swojemu właścicielowi z domu.

Przez dwa dni spalą 134 tony marihuany

134 tony marihuany pójdą z dymem w Meksyku. Cały proces będzie trwać dwa dni, ponieważ policja nie jest w stanie spalić takiej ilości narkotyku za jednym razem. Palona marihuana pochodzi z największego w historii kraju ładunku narkotyku przechwyconego przez służby bezpieczeństwa.

"Razem pokonamy wspólnych wrogów"

- Razem pokonamy wspólnych wrogów - zapewnił prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad swojego wenezuelskiego "brata" Hugo Chaveza. Gość z Ameryki Południowej potępił natomiast "groźby militarne" pod adresem Iranu i zapewnił o swoim wsparciu dla rewolucji islamskiej.

Groził South Parkowi, posiedzi nawet 20 lat

Amerykański muzułmanin przyznał się przed sądem do grożenia śmiercią twórcom serialu komediowego "South Park". Chciał powstrzymać emisję odcinka, w którym pojawia się Mahomet ubrany w strój misia. Teraz grozi mu co najmniej 20 lat więzienia.

Jak zdobyć samoloty dla VIP-ów?

O tym, jak pozyskać samoloty dla VIP-ów, będą rozmawiać w czwartek przedstawiciele czterech kancelarii, zajmujących się organizowaniem lotów dla najważniejszych osób w państwie i odpowiedzialny za zakupy w MON wiceminister Marcin Idzik.

Terrorysta na obiedzie w Pentagonie

Imam, inspirator groźnych terrorystów związanych z Al-Kaidą w Jemenie, był podejmowany obiadem w Pentagonie i to bezpośrednio po ataku terrorystycznym z 11 września 2001 r. - poinformowała telewizja Fox News.

Posłowie biorą się za zmianę konstytucji

Debata nad projektami zmian w konstytucji autorstwa PO i PiS odbędzie się w czwartek w Sejmie. Swoje propozycje mają też SLD i PSL. Jednak posłowie oceniają, że dokonanie większych zmian może być trudne.

Modelki jak kloszardzi

Kloszardzi, punki i drag queen - to wszystko można było zobaczyć w 7. odcinku "Top Model. Zostań modelką". Nie poszczęściło się w nim dwóm dziewczynom, które odeszły z programu.

To nie pierwsza wojna polsko-polska

Gorąca temperatura sporów politycznych, jaka panuje obecnie, to nie nowość w polskich dziejach. Historycy przyznają, że w II RP była jeszcze wyższa. W 1922 roku doprowadziła do morderstwa prezydenta Gabriela Narutowicza.